Inzerce
Inzerce
Inzerce

Leden a únor

Čtěte také:
I. díl - Soniks a její těhotenství
II. díl - Soniks a její těhotenství
III. díl - Soniks a její těhotenství
IV. díl - Soniks a její těhotenstv
V. díl - Soniks a její těhotenství

Leden - Úspěšně jsme dojeli z Moravy domů. Jediné co nás trápilo, tak byla bohatá sněhová nadílka a hned na to obleva. Veškerý sníh z rozestavěné garáže nám spadl na jedinou přístupovou cestu do bytu, bylo tam přes metr těžkého mokrého sněhu, který mi zablokoval přístup do bytu. Ocitla jsem se v bytě odříznutá, musela jsem počkat, až se přítel vrátí z práce domů a sníh odklidí, já sama jsem ho odklízet nemohla.3.ledna mě čekala další prohlídka v gynekologické poradně, byla jsem ve 13. týdnu. Gynekolog mi zjistil, že mám placentu vepředu hluboko v dolním děložním segmentu, mírně zasahující do vnitřní branky, ale uklidnil mě, že jak miminko poroste, tak se ta placenta může posunout.

6. ledna jsem měla jet s Honzíkem do Plzně na neonatologickou kontrolu, ale trápily mě těhu nevolnosti a už jen z pomyšlení na delší cestu se mi dělalo nevolno. Cesta byla navíc docela namrzlá a tak jsem raději zavolala na neonatologii a Honzíka přeobjednala na 15. února. Od začátku těhu jsem přibrala 1 kg.

20. ledna mě čekala další kontrola na gynekologii, tentokrát v 15. týdnu. Nahoře mám další 1 kg. Gynekolog mi udělal tripletest - výsledek byl negativní a mě se velmi ulevilo. Trošku jsme měli problémy se psem, v okolí hárala fenka a tak se snažil využít každou příležitost, jak se dostat ven, ten náš šikula si totiž umí sám otevřít vstupní dveře. Dvakrát nám zdrhnul, z toho jsme si pro něj museli jednou jít na městskou policii. Přítel se tam zdržel ohledně zabezpečení psa proti útěku. Vysvětloval jim, že to moc dobře nejde, když si umí otevřít dveře a venku není dodělaný plot a že jsme sháněli nové bydlení, ale zatím jsme měli smůlu. Pan policista se ho zeptal, proč si nezažádáme o městský byt. Na to mu přítel odpověděl, že zde nemáme trvalé bydliště, ale policista přítele ujistil, že trvalé bydliště mít v Sušici nemusíme a ať se na to poptáme na městském úřadě, že se teď uvolnilo hodně bytů.

Hned na druhý den jsem se zašla s Honzíkem na městský úřad poptat na byt. Opravdu zde trvalé bydliště mít nemusíme. O byty větší než 2+1 se žádá formou licitace a zrovinka se uvolnilo 5 bytů. Bohužel jsme ale už prohlídku bytu nestihli. Vzala jsem tedy veškeré dokumenty s sebou domů a doma se jsme se poradili, co a jak. Nakonec jsme došli k závěru, že zkusíme podat 4 žádosti o byt i přes to, že jsme ani jeden z nich neviděli. Dali jsme na ně nějakou minimální částku, vyplnila se žádost museli jsme vyřídit pár administrativních záležitostí, tj. potvrzení o zaměstnání, o peněžité pomoci v mateřství, doložit kopii těhotenského průkazu.

Naštěstí jsme to všechno zvládli v termínu a já 31. ledna podala žádost o městský byt. Paní mi sdělila, že zrovinka o tento byt nemá nikdo zájem. Já jsem v ten moment rozlepila obálku a přepsala částku na tu nejnižší. Ve finále to byl rozdíl necelých 300 Kč, ale i to jsou pro mladou rodinu peníze.

Únor - Bytnému jsme oznámili, že jsme si podali žádost o městský byt. S úsměvem nám řekl, že je to v pořádku. 15. února zasedla městská rada a rozhodla o přidělení bytu, následující den jsme se měli dozvědět výsledek.

9. února mi začal kurz obsluhy počítačů - tzv. řidičák na počítač pro maminky na mateřské dovolené. Jedná se o projekt EU - operační program lidské zdroje a zaměstnanost složený ze tří kurzů (tj. kurz obsluhy PC, základy anglického jazyka a motivační kurz). Kurz nabízí hlídání dětí zdarma a je s finanční podporou, stravné a cestovné. Já si díky tomuto programu mohu zlepšit kvalifikaci a o Honzíka je dobře postaráno - dostane se do kolektivu dětí a může se toho od nich hodně naučit.

15. února jsme s Honzíkem jeli do Plzně do neonatologické poradny. Cestou jsem ale začala slabě krvácet, takže to nakonec dopadlo tak, že přítel byl s Honzíkem v neonatologické poradně a já šla na gynekologickou ambulanci. Vzala jsem si pořadové číslo a zjistila, že přede mnou je asi 20 pacientů. Šla jsem tedy zpátky na neonatologii, ta je hned ve vedlejší budově. Zastihla jsem akorát kontrolu Honzíka. Honzík se nám správně vyvíjí, jen stoj je nedokonalý. Na levou nohu si stále stoupá na špičku přes vnější kotník, Máme dále podporovat lezení a s chůzí nespěchat. Honzík byl vyřazen z neonatologické poradny, ještě jsem se v rychlosti stavila za vrchní  sestrou neonatologie a předala ji za babyklokánky ZRNÍČKA - pletené čepičky a ponožečky pro nedonošené děti do inkubátoru.

Inzerce

Pak jsem šla zpátky na gynekologickou ambulanci. To už jsem jenom slaboulinko špinila. Přede mnou byly stále ještě 3 pacientky. Pak jsem konečně přišla na řadu - miminko bylo v pořádku, krvácení žádné, jen při vnitřním vyšetření slaboučké špinění. V děloze žádný hematom nebyl, takže se jednalo o krvácení z jízdy v autě díky placentě, která je uložená nízko v děloze. Ještě mi udělali kontrolní velký ultrazvuk a cervikometrii. Zjistili mi zkracující se čípek - hraniční nález a proto mi pro jistotu napsali kontrolní přeměření za 14 dní. Cestou domů jsme se stavili do Rokycan za léčitelkou Gábinou. Moc nadšená z mé školy není, pořád mě nabádá, abych byla velmi opatrná. Řekli jsme jí o možnosti nového bydlení. Prý nám drží palečky, bylo to moc milé setkání.

16. února volám na městský úřad. Přidělili nám městský byt 4+1 v třetím patře s balkonem a výtahem. Měla jsem velikánskou radost, hned jsem o tom informovala přítele, který měl pochopitelně radost také. Současné bydlení 2+kk nám už dlouho nevyhovuje. Jedná se o podnájem, který je drahý a nemůžeme zde mít trvalé bydliště. Pod bytem je navíc dílna, před domem továrna a vedle domu stavba, takže co se týče hluku a prašnosti není to nic moc. Navíc se v něm objevuje plíseň.

Druhý den přítel oznámil bytnému, že se v březnu budeme stěhovat. Bytný byl šokován, protože nečekal, že to bude tak rychlé. Už od léta přitom ale věděl, že se budeme chtít odstěhovat a že jsme celou dobu něco sháněli. Sdělil nám, že máme tříměsíční výpovědní lhůtu a že mu budeme muset platit nájem až do května. Dál nám oznámil, že chce vyměnit dveře, vymalovat, prostě uvést byt do původního stavu.

24. února jsem byla na další gynekologické prohlídce, byla jsem ve 20. týdnu těhotenství. Gynekolog mi udělal velký ultrazvuk, ve 20. týdnu je miminko menší asi o týden. Gynekolog mi řekl, že tam miminko sedí jako Buddha, zasmála jsem se, přítel je buddhista. Miminko váží 278 gramů. Řekla jsem gynekologovi, že občas mě pobolívá v podbřišku a tak mi předepsal hořčík a řekl: "Holka, Vy zase skončíte ve 30. týdnu v nemocnici." Co se týče délky děložního čípku, jsem na 27 mm, to je o 2 mm pod normou. Sdělil mi, že čípek je mírně zkrácený, polotuhý a jeho směr je mediosakrálně. Zmínil mi o cerkláži, ale já ji odmítla, myslím si, že cerkláž je v dnešní době už velmi zastaralá metoda a já před necelými 10 dny navíc lehce krvácela a to je kontraindikace pro cerkláž. Jediné co mi doporučil, bylo užívání hořčíku 2x denně 1 tabletu, zákaz sexu a klid na lůžku (i když sám moc dobře věděl, že to s malým dítětem prostě nejde).

Inzerce

Podle příběhu Soniks zpracovala Andrea Floriánová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

VI. díl - diskuze

 • Dílna u bytu
  Tak to věřím, že ta dílna je fakt nic moc. Taky jsem si to jednou prožilo. Bylo sice fajn, že soused nám udělal leccos na autě, ale měl tam pneuservis a v něm pořád vrčel šroubový kompresor od https://www.kompresory-filtry-servis.cz/produkty/kompresory/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge :) Jako nevadilo mi to pořád, ale prostě někdy, když tam dělal hodně práce, tak ta prašnost a hlučnost byla někdy dost šílená. Nakonec jsme se odstěhovali, ale určitě ne kvůli němu.
  lenka.spackova   | 19.09.2022 09:12:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Kacenka je na světě
  Ahoj od 22 týdne jsem byla v nemocnici pro hrozící potrat pak jsme jeli na moravu a od 29 týdne do 35 týdne jsem ležela na gynekologii s hrozícím předčasným porodem 13.6 me pustili domu 16.6 jsem mela kontrolu a naměřili mi vysoký tlak 18.6 jsem se ocitla zpátky v nemocnici s preklamsii vysoký tlak otoky a bolest v nadbrisku 20.6 jsem mela pravidelné kontrakce 21.6 v 17 vecer mi odtekla plodova voda a 22.6 v 0 40 se mi narodila dcera kateřina 2700g 47cm je na jipu
  ssoniks   | 27.06.2011 18:08:53 | Reakcí: 12, poslední: 16.07.2011 12:40:17
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Kacenka je na světě
   26.6 přestali katce fungovat streva ma sondu v nosanku a odsáváji ji žaludeční stavy dostává výživu do žíly ma kyslík ale a svítí se na žloutenku
   ssoniks   | 27.06.2011 18:14:01
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Kacenka je na světě
    Dnes katka váží 2480 g vytahli ji žaludeční sondu a zkusili ji dat 1 ml mlicka ja mlicko odsávám za 3 hodiny mam 180ml mlicka ale zakázali mi na malou sahat takze jen brečím a brečím a mlicka je jen 40 ml navíc jsem vcera byla na čištění dostala jsem alergii na injekci methylu dává se na odchod očištku
    A dnes mi dali lexaurin na uklidnění
    ssoniks   | 27.06.2011 18:19:01
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Kacenka je na světě
     Píší z porodnice z mobilu
     Az
     Budu doma tak to sepisi ach jak moc mi malá chybi proc nemohu se ji dotknout rve mi to srdce proc me to potkalo 2x po sobě? A proc mi lékaři dávají za vinu ze za to mohu ja protoze jsem na ne tlačila abych si malou mohla klokankovat hladit ji a dotýkat se ji prebalít si ji ja nechtěla aby ji vytahovali z inkubatoru ja jen chci byt s ni držet ji v náručí ne se jen na ni dívat přes stěnu inkubatoru
     ssoniks   | 27.06.2011 18:26:58
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Kacenka je na světě
      Moc mě mrzí co musíš teď prožívat. Tobě i Kačennce posílám hodně síly pro další boj      .
      Ady.S   | 27.06.2011 22:11:10
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Kacenka je na světě
       Dekuji v noci mi vyskocil tlak na 150/110 tak mi odebírají krev dostala jsem dalsi dopegit na tlak pak diazepan na zklidneni a magnesium jako prevenci eklamptickych křečí rano jsem si mohla konečně pohladit malou začíná trávit mlicko hurá a je i živější kdyz jsem ji dala ruku na hlavičku tak se k ni začala tulit a na chvíli pootevřela oci jenže pak uz jsem musela jit pak me začla bolet hlava Videla jsem rozmazane
       Byla jsem unavena ospala A mela vysoký tlak tak ke me volali lékaře pak primáře a nakonec internistu a natočili ekg nic nezjistili dostala jsem dalsi tabletky na tlak na nervy a paralen tak me ted aspon neboli hlava a mohla jsem jeste na chvilku za malou
       ssoniks   | 28.06.2011 20:49:54
       Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Kacenka je na světě
   Dnes katka slaví 14 dni a vyndali ji z teplého inkubatoru ale je stale na jipu a snažíme se kojit vypila 10ml a 15 ml ja mela o víkendu vysoké horecky a zimnici zjistili mi zánět dělohy tak mam atb do žíly a po 2 dávce se Citim jako rybička snad za tyden nas uz pusti domu
   ssoniks   | 05.07.2011 18:16:33
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Kacenka je na světě
    Moc moc moc Vám oběma přeji, aby jste byly zdravé a konečně spolu. Děláte velké pokroky a vše dopadne dobře. Posílám objetí          
    Terouš   | 05.07.2011 20:24:44
    Reagovat | URL příspěvku
 • Přeju at stěhování a vše kolem zvládnete v pohodě.Snaž se co nejvíce odpočívat,i když je mi jasné, že s malým to nejde tak jak by člověk chtěl.Hodně zdravíčka a pohodové těhulkování.
  kamila   | 09.05.2011 06:53:00
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×