Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porod očima taťky - Petucha22

Zdravím všechny maminky. Chtěl bych se také tak trochu podělit o mužský pohled na péči o dítě a prožitek z porodu toho našeho pokladu.

Těhotenství

Když jsme zjistili, že je v bříšku miminko (zatím v podobě takového černého puntíku, který se postupně měnil ve fazolku a rostl a rostl, až na 4D ultrazvuku vypadal prakticky, jako když se narodil), tak už jsme se nemohli dočkat, až tu bude s námi.

Bříško rostlo, brouček taky, i maminka rostla. Proběhla nějaká ta kontrola, ultrazvuky.... Na porod se přítelkyně Ilča kupodivu těšila. Až lékaři v porodnici u Apolináře nám a hlavně jí tak trochu změnili plány.

Kvůli podezření na kondylomata byl doporučen císařský řez. Objednali nás na 30.12.2010. Ilča to obrečela a začala mít docela strach. Já jsem sice nebrečel, ale strach jsem měl minimálně stejný.

Příjem do porodnice

30. prosince jsme přijeli na 7 hodinu do porodnice, kde Ilču čekala přijímací vyšetření, monitory, vážení atd. Takže jsem jí vlastně víc jak hodinu a půl ani neviděl. Nachodil jsem tam v nervozitě minimálně 50 kilometrů.

Dveře se otevřely a se sestřičkou jsme šli na sál č.1. Vzhledem k tomu, že se císařské řezy dělají na přeskáčku, vždy probíhají jen na jednom sále, tak jsme museli počkat. Ilče napíchli kapačku, asi s nějakou vodou, měla chudinka žízeň, ale pít nemohla, tak jí to trochu pomohlo. Čekaly nás 2 nejdelší hodiny. Hrozné.

Inzerce

Jdeme na sál

Konečně si přišli pro Ilču a že se jde na sál. Já byl odkázán do tzv. tatínkovské místnosti. Převlékl jsem se do těch krásných zelených věcí a zase čekal.... asi 30 minut... Pak přišla sestřička a zahlásila, že v 11:25 se jde na to.

Nasadil jsem si čepici, na roušku, kterou jsem měl pověšenou na krku, jsem tak trochu zapomněl... Není se co divit, nevěděl jsem ani, jak se jmenuji... Když jsem tam přišel a viděl jí tam ležet, tak jsem se začal tak trochu třást. Posadili mě k její hlavě a že si máme povídat.. Ale jim se to řekne...

Chytil jsem ji za ruku, uklidňoval a povídal si s ní. Občas sestra zahlásila, co se zrovna odehrává atd.. Najednou se Ilče zkřivil obličej bolestí. Sestra říkala, že to budou ty největší tlaky, protože se sahá pro miminko a musí se hodně tlačit, a pak říkala ještě něco, ale to už jsem nevnímal. Bylo mi Ilči líto, ale nemohl jsem jí pomoc. Už ani nevím, co jsem jí říkal a najednou uuuáááá.....uááááá.. a viděli jsme ho.No co vám budu povídat. Oba slzy...úleva atd... Nepopsatelný pocit. Sestřička mi řekla, ať se jdu za Domčou podívat kolik váží a udělat si nějaké fotečky, zatímco budou Ilču zašívat.

Tak jsem udělal asi 10 snímků a to jen díky sestřičce, která pořád říkala „tak tatínku foťte , ne?“.... Já byl prostě zaseklý na tom prťouskovi a neovládal jsem ruce, pomalu ani nohy....
Začal jsem přemýšlet, jak já ho vlastně pochovám, něco tak malého, vždyť ani nevím jak, co když........a najednou jsem ho měl v ruce. Normálně ho zabalili jako vánočku, šoupli mi ho do ruky a prý ať ho jdu ukázat mamince..

Hladili jsme ho, mluvili na něj, a on otevřel očička. Úžasné....další slzy...

Pak přišla dětská doktorka, že si ho vezme. Tak jsem jí řekl, že ji miminko nedám, že je moje. Tak se tak usmála a říkala, že si ho ještě užiji dost..

Ilču mezi tím došili a pomalu převezli na JIP. Teprve až potom jsem se dozvěděl, že slavný epidural jí napichovali na 5. pokus.... Dodnes jí bolí záda. Nechápu, jak se něco takového může stát.

Inzerce

Jak bych to celé shrnul?

Je to nepopsatelný zážitek. Strach, štěstí, slzy.... Jsem na Ilču strašně moc hrdý. Za to, co vytrpěla během těhotenství a při porodu. Je pro mě ta nejstatečnější bytost na světě a já ji za to miluji úplně nejvíc na celém světě. Každá žena by si za tohle zasloužila metál a celoživotní oporu, protože tak to má být.

Inzerce

Podle příběhu Petuchy22 zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petucha22 - Porod očima taťky - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • ...porod očima taťky-reakce na článek
  Opravdu moc krásně popsané.Hodně štěstí Vám všem:-))
   
  Adámeček   | 12.09.2011 22:29:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc krasne 
  bonaverca   | 05.07.2011 14:23:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc krásně napsané a především ten konec... kéž by takových chlapů bylo více, co si uvědomují, co v ženě mají a že jedině žena jim přivede na svět miminko. Za to by si měl každý muž ženy vážit a neopouštět jí a vždy při ní stát. Moc krásné a přeji celé rodince mooooc štestíčka, zdravíčka a vzájemné lásky
  Deny.f   | 10.04.2011 01:17:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • i mě ukáply,moc hezky napsané. 
  ičinka   | 01.04.2011 20:58:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak z toho brečím, porod mě čeká za měsíc a pul, už druhý. Ale manžel tentokrát nechce jít, tak je mi to líto.
  Columbo   | 01.04.2011 14:38:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • i slzičky mi ukáply :)
  quahiry   | 01.04.2011 12:46:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Díky za to, že ses s námi podělil o nádhernou událost - narození vašeho synka. Přeju vám všem třem hodně štěstí a lásky. Kdyby byli všichni tátové jako Ty, bylo by všem dětem a mamkám na světě jen krásně 
  Mahani   | 31.03.2011 09:03:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky mám slzy v očích.    By mě zajímalo jak to prožíval vše náš taťka, ale to se asi nikdy nedozvím.
  zanlena   | 30.03.2011 23:14:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teeda, to je prijemne to slyset take od tatinka jak to proziva a hlavne,ze si uvedomuje jak je to tezke a oceni to.Take me to dojalo - my matky jsme asi proste plactive :D
  janney   | 30.03.2011 21:27:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak i já bulím jako želva. :) Krásné! Přeji Vám, ať jste stále šťastní.
  sazicka   | 30.03.2011 18:25:24
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce