Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porod očima taťky - Petucha22

Zdravím všechny maminky. Chtěl bych se také tak trochu podělit o mužský pohled na péči o dítě a prožitek z porodu toho našeho pokladu.

Těhotenství

Když jsme zjistili, že je v bříšku miminko (zatím v podobě takového černého puntíku, který se postupně měnil ve fazolku a rostl a rostl, až na 4D ultrazvuku vypadal prakticky, jako když se narodil), tak už jsme se nemohli dočkat, až tu bude s námi.

Bříško rostlo, brouček taky, i maminka rostla. Proběhla nějaká ta kontrola, ultrazvuky.... Na porod se přítelkyně Ilča kupodivu těšila. Až lékaři v porodnici u Apolináře nám a hlavně jí tak trochu změnili plány.

Kvůli podezření na kondylomata byl doporučen císařský řez. Objednali nás na 30.12.2010. Ilča to obrečela a začala mít docela strach. Já jsem sice nebrečel, ale strach jsem měl minimálně stejný.

Příjem do porodnice

30. prosince jsme přijeli na 7 hodinu do porodnice, kde Ilču čekala přijímací vyšetření, monitory, vážení atd. Takže jsem jí vlastně víc jak hodinu a půl ani neviděl. Nachodil jsem tam v nervozitě minimálně 50 kilometrů.

Dveře se otevřely a se sestřičkou jsme šli na sál č.1. Vzhledem k tomu, že se císařské řezy dělají na přeskáčku, vždy probíhají jen na jednom sále, tak jsme museli počkat. Ilče napíchli kapačku, asi s nějakou vodou, měla chudinka žízeň, ale pít nemohla, tak jí to trochu pomohlo. Čekaly nás 2 nejdelší hodiny. Hrozné.

Jdeme na sál

Konečně si přišli pro Ilču a že se jde na sál. Já byl odkázán do tzv. tatínkovské místnosti. Převlékl jsem se do těch krásných zelených věcí a zase čekal.... asi 30 minut... Pak přišla sestřička a zahlásila, že v 11:25 se jde na to.

Nasadil jsem si čepici, na roušku, kterou jsem měl pověšenou na krku, jsem tak trochu zapomněl... Není se co divit, nevěděl jsem ani, jak se jmenuji... Když jsem tam přišel a viděl jí tam ležet, tak jsem se začal tak trochu třást. Posadili mě k její hlavě a že si máme povídat.. Ale jim se to řekne...

Chytil jsem ji za ruku, uklidňoval a povídal si s ní. Občas sestra zahlásila, co se zrovna odehrává atd.. Najednou se Ilče zkřivil obličej bolestí. Sestra říkala, že to budou ty největší tlaky, protože se sahá pro miminko a musí se hodně tlačit, a pak říkala ještě něco, ale to už jsem nevnímal. Bylo mi Ilči líto, ale nemohl jsem jí pomoc. Už ani nevím, co jsem jí říkal a najednou uuuáááá.....uááááá.. a viděli jsme ho.No co vám budu povídat. Oba slzy...úleva atd... Nepopsatelný pocit. Sestřička mi řekla, ať se jdu za Domčou podívat kolik váží a udělat si nějaké fotečky, zatímco budou Ilču zašívat.

Tak jsem udělal asi 10 snímků a to jen díky sestřičce, která pořád říkala „tak tatínku foťte , ne?“.... Já byl prostě zaseklý na tom prťouskovi a neovládal jsem ruce, pomalu ani nohy....
Začal jsem přemýšlet, jak já ho vlastně pochovám, něco tak malého, vždyť ani nevím jak, co když........a najednou jsem ho měl v ruce. Normálně ho zabalili jako vánočku, šoupli mi ho do ruky a prý ať ho jdu ukázat mamince..

Hladili jsme ho, mluvili na něj, a on otevřel očička. Úžasné....další slzy...

Pak přišla dětská doktorka, že si ho vezme. Tak jsem jí řekl, že ji miminko nedám, že je moje. Tak se tak usmála a říkala, že si ho ještě užiji dost..

Ilču mezi tím došili a pomalu převezli na JIP. Teprve až potom jsem se dozvěděl, že slavný epidural jí napichovali na 5. pokus.... Dodnes jí bolí záda. Nechápu, jak se něco takového může stát.

Jak bych to celé shrnul?

Je to nepopsatelný zážitek. Strach, štěstí, slzy.... Jsem na Ilču strašně moc hrdý. Za to, co vytrpěla během těhotenství a při porodu. Je pro mě ta nejstatečnější bytost na světě a já ji za to miluji úplně nejvíc na celém světě. Každá žena by si za tohle zasloužila metál a celoživotní oporu, protože tak to má být.

Podle příběhu Petuchy22 zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petucha22 - Porod očima taťky - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • ...porod očima taťky-reakce na článek
  Opravdu moc krásně popsané.Hodně štěstí Vám všem:-))
   
  Adámeček   | 12.09.2011 22:29:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc krasne 
  bonaverca   | 05.07.2011 14:23:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc krásně napsané a především ten konec... kéž by takových chlapů bylo více, co si uvědomují, co v ženě mají a že jedině žena jim přivede na svět miminko. Za to by si měl každý muž ženy vážit a neopouštět jí a vždy při ní stát. Moc krásné a přeji celé rodince mooooc štestíčka, zdravíčka a vzájemné lásky
  Deny.f   | 10.04.2011 01:17:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • i mě ukáply,moc hezky napsané. 
  ičinka   | 01.04.2011 20:58:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak z toho brečím, porod mě čeká za měsíc a pul, už druhý. Ale manžel tentokrát nechce jít, tak je mi to líto.
  Columbo   | 01.04.2011 14:38:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • i slzičky mi ukáply :)
  quahiry   | 01.04.2011 12:46:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Díky za to, že ses s námi podělil o nádhernou událost - narození vašeho synka. Přeju vám všem třem hodně štěstí a lásky. Kdyby byli všichni tátové jako Ty, bylo by všem dětem a mamkám na světě jen krásně 
  Mahani   | 31.03.2011 09:03:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky mám slzy v očích.    By mě zajímalo jak to prožíval vše náš taťka, ale to se asi nikdy nedozvím.
  zanlena   | 30.03.2011 23:14:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teeda, to je prijemne to slyset take od tatinka jak to proziva a hlavne,ze si uvedomuje jak je to tezke a oceni to.Take me to dojalo - my matky jsme asi proste plactive :D
  janney   | 30.03.2011 21:27:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak i já bulím jako želva. :) Krásné! Přeji Vám, ať jste stále šťastní.
  sazicka   | 30.03.2011 18:25:24
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce