Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak oznámit těhotenství partnerovi?

Tento článek vznikl díky Luciaskovi84 a inspiraci z diskuzního klubu. Dočtete se v něm, jak nastávající maminky přišly na to, že jsou těhotné a jak tuto novinku oznámily tatínkům. Připravte si kapesníčky a pusťte se do čtení.

mtina

U nás bylo těhotenství plánovaně neplánované, po předčasném porodu jsme nechali proběhnout 3 menstruace a potom jsme tomu už nechali volný průběh....zadařilo se hned následující měsíc.

Test sem si udělala když mě začala bolet prsa a nedostala sem dva dny MS, objednala jsem se k doktorce, a když sem k ní šla, byla jsem v 7. týdnu, srdíčko ještě netlouklo, ale další týden už bylo vidět.

Manželovi jsem to nechtěla říct hned, chtěla jsem s tím být chvíli sama, co kdyby to nevyšlo...., ale nevydržela jsem to a ještě než jsem to měla potvrzené od doktorky, tak jsem mu to řekla...A jsem ráda, že jsem mu to řekla, protože byl strašně šťastný a já taky. Snad to teď skončí happyendem. :)

Nobby

Miminko jsme pečlivě plánovali. Před otěhotněním jsme nejprve došli k praktickému lékaři na odběry krve. Jen abychom měli jistotu, že je vše v pořádku jak u mě, tak u manžela. Doktorka nám dala i kontakt na genetickou ambulanci. Tam jsme zjišťovali, zda je možné, aby naše miminko zdědilo mojí oční vadu. Vše dopadlo dobře. Půl roku před plánovaným otěhotněním jsme s manželem oba přestali kouřit a snažili jsme se stravovat zdravěji. Šlo nám o to, abychom si co nejvíce pročistili organizmus a vyloučili další rizika při genetické zátěži miminka v bříšku.

Otěhotnět se mi povedlo 21. srpna 2007. Očekávaná, vlastně teď už neočekávaná menstruace se 4. září nedostavila a tak jsme druhý den ráno přistoupili k domácímu těhotenskému testu. Dělali jsme ho spolu a vlastně manžel věděl jako první, že čekáme miminko a tuto radostnou zprávu sděloval on mně. Do teď si pamatuji, jak jsme šťastní stáli v pyžamech v koupelně, objímali se a tekly nám slzy radosti po tvářích.

14. září jsem šla ke gynekoložce, která mi těhotenství potvrdila a udělala mi první ultrazvuk. Na ten již přizvali Jendu a ukázali mu ten náš milimetrový drobeček, který pro nás znamenal víc jak hrouda zlata. Veškeré ultrazvuky prošel Jenda se mnou a vždy jsme se na ně moc těšili. Do teď na tyto začátky moc rádi vzpomínáme.

Zajíc

Obě těhotenství byla plánovaná a z obou stran chtěná. Obě byla potvrzena v 5. týdnu těhotenským testem a pokaždé vybarvování druhé čárky přihlížel i Pepa. Já to samozřejmě vždycky tušila o něco dřív jak on, ale vždy jsem ho varovala při prvních náznacích.

Liberte

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
Zjistila jsem to zhruba ve 2. týdnu těhotenství, kdy test ukázal 2 slabé čárky. Ve čtvrtém týdnu vše potvrdil lékař. V šestém týdnu jsme upadli do šoku, když tloukla dvě srdíčka a ještě jsme z něj nevypadli.
Dítě jsme chtěli a moc, přes veškerá úskalí se nakonec zcela nečekaně podařilo a to měsíc před plánovaným nástupem na IVF.

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Bolela mě prsa a byla jsem unavená, tak jsem udělala test a bylo to tam. Pak už jen lékař potvrdil vše.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
Partner se to dozvěděl večer doma. Nějak se mu nejdříve nedalo zavolat a pak už jsem si řekla, že to počká. Po tolika letech pár hodin nebyl problém. Vyrovnávat se ještě nebylo s čím, horší bylo rozdýchat dvojčata.

Zuzbr

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
Matyášek: U Matyáška jsem zjistila, že jsem těhotná 7 dnů před ukončením pracovního poměru. Miminko jsme vždycky chtěli, ale taky jsme stáli nad otázkou, zda už teď nebo ještě počkat, protože jsme se zrovna přestěhovali v říjnu do nového bytu a mě čekalo to, že budu bez práce. Pak byl prosinec a já musela na operaci slepého střeva, bylo to skoro před Štědrým dnem, naštěstí jsem byla pak už z nemocnice doma. V lednu mě čekal poslední měsíc v práci, mezitím jsem lítala na různá výběrová řízení a musím říct, že jich bylo hodně. Kolem 22.1. mi měla dorazit menzes. Bylo 23.1. menzes nedorazila a já jen tak ze srandy si šla udělat těhu test. Manžel byl doma taky. Poté, co jsem si test udělala, tak se na něm ukázaly dvě čárky. Já jsem z toho byla trošku v šoku, manžel byl nadšený.  Objali jsme se a pak jsme jeli spolu do práce. Miminko jsme moc chtěli oba dva a nechávali to už náhodě, prostě buď anebo a ono to přišlo...pro nás docela nečekaně rychle, ale jsme za to moc moc moc rádi.

Tobiášek: Po milování se mi na druhý den udělalo zle z čerstvého zákusku, což se mi běžně nedělá, ale my si z toho dělali srandu, že jsem těhu. Pak tady byla teta na manželovy narozeniny a ptala se mě, jestli nejsem těhu (asi to nějak cítila), řekla jsem, že ne, ale na další den mi to nedalo a já si zašla koupit těhotenský test a hle dvě čárky, jedna sice slabší, ale byla tam. Slabší byla proto, jelikož jsem si test dělala 4 dny před příchodem menstruace. Druhé miminko jsme moc chtěli. Nechtěli jsme, aby až se jednou ze světa ztratíme, Matyášek zůstal na světě sám...

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Těhotenství u obou dětí jsem zjistila díky těhotenským testům a u obou jich bylo docela dost, jen u Tobiáška jsem letěla hned na druhý den k doktorovi a bylo mi těhotenství potvrzeno i odběrem krve.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
U Matyho se to manžel dozvěděl hned, tedy test jsme dělali společně. U Tobiáška jsem mu poslala emailem nafocené těhotenské testy a napsala mu zprávu přes icq.

Amalie2011

Miminko bylo naprosto neplánované, a v té době i mnou nechtěné. Ale pak se to otočilo.
Má prsa tak bolela a ten vnitřní hlas říkal, máš to mimino v břiše, že jsem si byla jistá hned...
A přítel se to dozvěděl ihned, ještě jsem si z toho dělala legraci, že půjdu k MUDr. a on mi řekne, že tam budu mít miminko.. a ono fakt.

Moňulínek84

Že je ze mě těhule, jsem zjistila 4 dny po vynechání MS. Byla jsem tedy v 5.tt. Miminko jsme si moc přáli. Naše Nikinka je tedy plánované dítko a otěhotnět se mně podařilo poměrně rychle, hned druhý měsíc snažení. O miminku jsme s přítelem hovořili už rok předem, ale chtěli jsme nechat ustálit ještě situaci, vzhledem k rozbíhajícímu se Zdeňkovu podnikání. Rok na to jsme se tedy rozhodli, že vysadím HA a začali jsme se snažit o mimi.

Mé těhotenství mi ukázal těhotenský test, který jsem si po vynechání MS udělala. Během příštích 8 dnů jsem si udělala ještě další 3 testy různých značek. Všechny byly pozitivní. 8 dnů po prvním testu jsem navštívila také mého gynekologa, který mi těhotenství zrovna v den mých narozenin potvrdil.

Přítel se o mém těhotenství dozvěděl bezprostředně po tom, co mi na testu vyskočily dvě čárky. Testovala jsem ráno v koupelně hned po probuzení a Zdeněk ještě spal. Běžela jsem za ním s testem v ruce a slzami v očích a křičela na něj: "Budeme mít miminko"!!!. A v jeho náruči jsem se rozplakala, rozplakala jsem se absolutním štěstím. Večer po příchodu z práce našel na posteli pidi mikinku pro novorozeňátko v dárkové taštičce s nápisem "Těším se na tebe, tatínku".

Val.J35

Předně musím říct, že obě těhotenství pro mě byla šok. Jako v podstatě neplodná (potvrzeno doktory ve 20 letech), jsem se smířila s tím, že dítě mít nebudu. Nijak zvlášť ho ani nechtěla a tím pádem se ani nijak neléčila. S manželem jsme v té době byli jen "posteloví přátelé". Věděl, že děti mít nemůžu a on žádné nechtěl (aspoň to tenkrát tvrdil). Nikdy jsem neměla menstruaci přesně, 14dní zpoždění bylo naprosto běžné, takže nakonec to byl první Láďa, co se na mě podíval a prohlásil "jsi těhotná". Pravda, řekla jsem mu, že je cvok a plácá blbosti, ovšem červíček zahlodal a já si udělala test. Při 2 čárkách to se mnou málem švihlo. A zase to byl Láďa, kdo jako první řekl "necháme si to". Asi byl v tu chvíli statečnější než já, která zabydlená ve svém pohodlném životě neviděla důvod, proč si ho kazit dítětem a manželem. Bylo mě 35 let, manželovi 37 a najednou se vše mělo změnit. No změnilo. I svatbu jsme zvládli.

Když se Jirka narodil, diagnostikovali mně myom, který se vytvořil během těhotenství. Po šestinedělí na kontrole u gynekologa jsem vyžadovala prášky. Sice měl jakési pochybnosti o zbytečnosti antikoncepce, ale nakonec i přes tvrzení, že už nekojím, mně předepsal Cylest a pozval si mě kvůli myomu za 3 neděle na kontrolu. Za 3 neděle mně suše oznámil, že s myomem nebude dělat nic, neboť jsem znova těhotná. Chtěla jsem ho zabít. Manžela taky. Hned jsem si u něj zařídila papíry na potrat a pak jsem s myšlenkami úplně někde jinde vyrazila za manželem do práce. Pravda, jak jsem projela Prahou a nikoho při tom nezabila, do dneška nechápu (asi zafungoval automat), ale když jsem po manželovi v práci hodila ty papíry, málem se ještě zabil on. A zase to byl on první, kdo podotknul, že 2 děti bychom nějak zvládli. A já nakonec uznala, že to nějak půjde a že dvě není tolik. Jen jsem podotkla, že pokud to druhé není holčička, ale zase uřvanej kluk, tak se rozvádím a děti mu nechávám. Může mně je v 18ti vrátit. Kupodivu mě přesvědčoval o tom, že je to holka a měl pravdu. Tak jsem se tedy nerozvedla. Závěrem můžu říct, zvládli jsme to a stále nějak zvládáme.

Yasmin

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
Naše Terezka byla plánovaná, je fakt, že když jsem začala chodit s Pepou, věděla jsem, že s ním budu mít naše první miminko (některé věci prostě ženská vytuší:))). Po roce a půl chození jsme si řekli, že v létě přestanu brát prášky a jdeme na to! Poslední prášek jsem snědla 30.7.2009 a za 3 měsíce to bylo tam!

Nejdříve jsem byla hodně unavená, div jsem nelezla po kolenou a měla jsem velmi nafouklé břicho, tak jsem si říkala, že jsem buď těhotná, nebo je to klasický PMS, samozřejmě jsem doufala v to první!

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Ano, udělala jsem si test....bylo to velmi komické: 4.11. jsem ráno brzy vstala a šla na to, jenže na testu se vůbec nic neobjevilo a další jsem už neměla, tak jsem po práci letěla do lékárny pro další a raději jsem si koupila zásobičku:-), ale odpoledne jsem ho nechtěla dělat, tak jsem zase počkala na ráno 5.11. (celou noc jsem nespala) a zase brzy ráno vstala a šla testovat. Na test jsem se raději nedívala, jenže po minutě jsem to nevydržela a co to mé oči nevidí... dvě čárky.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
.... šíleně se mi rozklepaly ruce a letěla jsem do postele za Pepou (kterému jsem to původně nechtěla říci, jelikož měl za pár dní narozeniny a chtěl jsem mu to dát jako dárek, ale prostě jsem to nevydržela), kde jsem se rozbrečela a ukázala mu ten test...vím, že mě dlouho objímal a pak jsme šli spolu dělat ještě jeden test, aby se to potvrdilo! Hned ten den jsem se objednala k mému gynekologovi, který mě vzal ale až za týden a těhotenství mi potvrdil. V tu chvíli, když jsem viděla na ultrazvuku tu tečku, opět jsem se rozbrečela radostí (a to normálně moc nebrečím, jenže asi už hormony pracovaly naplno)...

emma123

Mimi rozhodně plánované nebylo (spíš jsem se přikláněla k tomu, že nikdy žádné nebude). Kolem Vánoc začalo nechutenství, což je u mě dooost podivné:-) Ale přikládala jsem to různým vánočním večírkům, návštěvám u příbuzných mezi svátky, silvestrovským oslavám apod., kdy člověk splácá, na co přijde a k tomu něco vypije. „Máš prostě přeplácaný žaludek nebo na tebe něco leze,“ říkala jsem si. V těchto dnech proběhlo i něco, co jsem považovala za menstruaci, která mě definitivně uklidnila, neboť jsem neměla právě čisté svědomí, co se ochrany při posledním styku týká (prvotní uklidnění přišlo po negativním těhotenském testu týden "poté" - návod se chlubil, jak je test citlivý a odhalí již první příznaky, cha cha). Nicméně ani po Novém roce nechutenství neustávalo, naopak mi bylo čím dál tím víc špatně od žaludku a vyvrcholilo to ranní cestou do práce, kdy jsem měla co dělat, abych dovezla žaludek po eskalátorech nahoru z metra. Začala jsem mít neblahé tušení, že nechráněný styk asi bude mít následky... Opět jsem tedy zakoupila těhotenský test, tentokrát se dvě čárky ukázaly snad už v momentě, kdy jsem ho držela v ruce. Objednala jsem se k doktorce, kde ultrazvuk jednoznačně ukázal cosi, co vypadalo jako hrášek. Slova "Gratuluji maminko!" už jsem jen odkývala v prohlubujícím se šoku. Byl to den, kdy příšerně chumelilo, napadlo snad půl metru sněhu a já v té vánici chodila asi dvě hodiny po sídlišti a přemýšlela, co budu dělat. Bylo mi jasné, že se spolupachatelem jako s otcem počítat nemůžu a ani nechci (už jsme v té době spolu nebyli). Měla jsem obrovské štěstí, že mí rodiče byli sice taky v šoku, ale nadšení, že bude vnouče (v což už snad ode mě ani nedoufali) a že mě podpořili a podporují po všech stránkách. Dotyčnému jsem to oznámila až za několik týdnů (až po všech genetických vyšetřeních, která byla v pořádku), i když reakci jsem si více méně domyslela dopředu. Oznámila jsem mu to po dlouhém rozmýšlení jen kvůli dítěti, abych miminku nezavřela možnost mít případného biologického otce. Nicméně dotyčný se dle očekávání do role rodiče nehrnul a spíš byl naštvaný, že jsem nešla na potrat. Rozhodla jsem se, že od něj nic nechci, nehodlám se snižovat k žadonění o cokoliv, včetně přiznání otcovství, které by jistě následovalo, a že do toho půjdu sama. Dnes už je tomu "hrášku" 7 měsíců.

novak37

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
U prvního dítěte jsem měla typické příznaky nevolnosti a pak nepřišla menstruace. Takže vlastně brzy. První dítě plánované nebylo. Musím říci, že přišlo velmi brzy. Vlastně jsme to vůbec nečekali. Manžel byl pouze 3 měsíce rozvedený a mimo jiné jejich manželství skončilo po 10ti letech s tím, že nemohli mít děti. Všechna vina byla házena na něj a to doslova. Těhotenství jsem také zjistila hned, vlastně hned po první nedostavené menstruaci. Druhé dítě je plánované a vymodlené.

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Nedostala jsem menstruaci a udělala si test u obou těhotenstvích.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
U prvního dítěte jsem po udělání testu volala partnerovi. Jinak čekal pod okny gynekologie, kde jsem byla na vyšetření a vlastně potvrzení těhotenství.
U druhého dítěte byl manžel při testu doma, takže to věděl hned.
Ani u jednoho těhotenství jsem neměla problém se s danou situací vyrovnat. Měl jsem jen velké pocity štěstí. Partnerovi jsem tedy vše řekla hned a bez obav.

Jasko

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
Obě děti byly plánované. Na Vašíka jsme čekali půl roku a s každou menstruací bylo veliké zklamání. Občas jsem si i přes to udělala test, ale jasně že byl negativní. Až v lednu 2006 jsem naprosto jasně věděla, že jsem těhotná, bylo mi jinak...byla jsem náladová a ospalá, hladová a celá bolavá. Nechtěla jsem si ale hned dělat test, abych zase nebyla zklamaná, tak jsem vyčkávala. Jakmile menstruace nedorazila v termínu, tak jsem ještě asi dva dny počkala a pak si udělala testík a byly tam. A druhý den druhý testík, jakože pro jistotu.
U Kačenky to vyšlo hned následující měsíc, takže jsem tomu nechtěla ani věřit, čekala jsem, že se zase budeme půl roku snažit ...ale když mi menstruace nedorazila, tak jsem si hned dělala test a byl pozitivní.

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Těhotenským testem opakovaným dva dny po sobě a pak jsem teprve šla k doktorce. Ta mi udělala ultrazvuk a byla tam fazolka ....u Vašíka už i srdíčko.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
Test jsem si vždy dělala tajně.
U Vašíka jsem mu to volala do práce, nevydržela jsem čekat, až přijde domů :-)))
U Kačenky jsem mu v koupelně položila těhotenský test na zrcadlo, ale on vůbec nic neříkal, tak jsem nenápadně sondovala, co a jak. Tak povídal, že tam nějaký papírek viděl, ale nenapadlo ho, že bych byla těhotná hned po prvním pokusu, tak to neřešil.
Radost jsme měli velikou oba dva a na obě děti se mooooc těšili.

lucicína

Vzhledem k požehnanému věku a nitroděložnímu tělísku bylo těhotenství plánované. Teda hlavně z mojí strany. V dubnu 2009 jsem si nechala tělísko odstranit a příteli oznámila, že nemám žádnou antikoncepci. Ať si s tím poradí, jak umí. V květnu proběhla jedna menstruace a při ní mi přítel povídá: „Jak to, že to máš? Ty máš bejt přece těhotná!!!“ Musela jsem se smát, povídám mu: „Hlupáčku, to nemusí klapnout hned, máme svoje léta a vůbec....pořád jsi prohlašoval, že jsi neplodnej - tak je to možná pravda!“ No a odjeli jsme na dovolenou k moři. Tam jsem nedostala očekávanou menstruaci a začalo mi být divně. Nechtěla jsem zbytečně plašit, tak jsem počkala, až se vrátíme domů, zakoupila test a ejhle! Dvě čárky.

S přítelem jsme se jeli projet na kole a já najednou zjistila, že mám svaly na nohách jako z hadrů.... že je mi docela blbě a tak mu povídám: „My těhotný si dneska dáme lehčí terén a kratší trasu, ty si jeď kudy chceš....“ Málem spadl z kola, jak prudce se otočil a povídá: „Ty jsi těhotná???“ A já na to mezi funěním: „No, dyť ti to povídám, ne?“ A bylo to.

Od té chvíle se mnou jednal ještě víc jako s královnou a až do potvrzení choria jsme o tom pověrčivě nikomu neříkali, kdyby to bylo blbý - tak abych nemusela poslouchat moralizování okolí.... A když mi potvrdili výsledky, že je to o.k. a že máme kluka, volala jsem mu do práce: „Testy jsou v pohodě a budeme mít syna!“ A bulela u toho štěstím jako želva.

Katqua


S přítelem jsme se tehdy dohodli, že na konci roku vysadíme antikoncepci. V práci jsem spolupracovala na velkém projektu, který měl být do konce roku hotový, takže potom už nebude takový stres a já se budu v klidu připravovat na miminko. Projekt se samozřejmě o dva měsíce prodloužil, nicméně na naší domluvě už jsme nic neměnili, říkali jsme si, kdoví jak dlouho nám to bude trvat.

Když jsem se začátkem února začala cítit "trochu divně", přisuzovala jsem to nadcházející menstruaci a nic jsem neřešila. Když ale ty stavy trvaly pár dnů a nic nepřicházelo, bylo vysvětlení nasnadě. Koupila jsem těhotenský test a s napětím čekala na ráno, kdy má být test nejspolehlivější. Samozřejmě jsem nemohla dospat a už kolem páté jsem zašla do koupelny a test si udělala. Vždycky jsem přemýšlela nad tím, jaké to bude, jak se já budu cítit, když bude test pozitivní. Ale co mě nenapadlo, jak do dnešního dne mi partner nemůže odpustit, že jsem ho k tomu nevzbudila. Upřímně, byla jsem dost překvapená, jak moc ho to mrzí. Tehdy jsem si nedovedla představit, že by chlap tyhle věci tolik prožíval. V tom mě velmi příjemně překvapil a překvapuje dodnes, jak pěkně se o mě celou dobu těhotenství staral a nyní pokračuje v láskyplné péči o nás oba.

Janney

1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?
Zjistila jsem to zhruba 2 týdny po předpokládaném otěhotnění – početí. Miminko plánované zatím nebylo.

2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?
Těhotenství jsem zjistila opožděním menstruace a také jsem měla podezření vzhledem k deseti denní přestávce v braní antikoncepce měsíc předtím. Udělala jsem si těhotenský test.

3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?
Partner se o těhotenství dozvěděl v den, kdy jsem si udělala těhotenský test. Přišel domů nečekaně z práce a našel pozitivní test ležet na skřínce. Já byla zatím ve sprše, kde jsem si dopřávala těch 10 minut o samotě na vyrovnání se s tou novou informací. Když jsem vyšla z koupelny, partner mi jen řekl, že už to viděl (výsledek testu). Mrzí mě, že jsem neviděla jeho opravdovou první reakci.

Luciasek84

Miminko jsme s přítelem plánovali určitě až po svatbě. Do té doby jsme to téma moc nevyhledávali, přeci jen jsme hledali byt, bydleli načerno v podnájmu a všechny úspory šly do nového bytu. V říjnu byla svatba a v listopadu jsme se rozhodli, že vysadím prášky. Že to snažení o miminko bude stejně trvat trošku déle. Pamatuji si datum poslední MS - 28.11. No a nechali jsme tomu volný průběh. Přibližně 24.12. jsem si ze zvědavosti dělala první test. Negativní. 26.12. jsem začala krvácet a říkala jsem si, že to je určitě menstruace. Jenže krvácení trvalo tak všehovšudy 3 hodiny, ale říkala jsem si, že po 8 letech braní antikoncepce můžu být vůbec ráda, že nějakou menstruaci mám. Před Silvestrem jsem si dělala ještě jeden test, kdyby náhodou, tak jestli můžu pít:))) Test byl negativní a já s klidem v duši oslavila Silvestra s tím, že snažit se tedy budeme další měsíc.

Myslím, že bylo někdy 9.1., když  jsem tak večer v posteli přemýšlela, jestli bych neměla zavolat doktorce, že přeci jen to malé špinění, jestli je to normální a co jako mám dělat...svěřila jsem se Tomovi a naše konverzace byla následující:
Já: „Ještě mi zbyl jeden test."
Tom: „Hmmmm"
Já: „Asi budu vypadat hodně blbě, když jí zítra zavolám, že to dlouho nemám a ona se mě zeptá, kdy jsem se naposledy testovala."
Tom: „To jo."
Já: „No ale testovala jsem se před týdnem a bylo to negativní"
Tom: „Hmmm."
Já: „No co, tak já to jdu zkusi.t"
Tom: „Tak jo."

Na záchodě jsem vcelku klidná seděla, rozjímala, na 100 % přesvědčená, že tam bude jen 1 čárka. Ouha. Obrovský šok. Ukázal se druhý duch. Nutno říct, že jsem si vždycky plánovala, že to Tomovi řeknu s velkou přípravou, svíčky, večeře, romantika... Realita vypadala následovně: vylezla jsem ze záchodu, v pyžamu, ubrečená, skoro na nohou jsem se neudržela a jen jsem ukazovala na záchod a škytala "tam tam tam". Tom mě uviděl, letěl to zkontrolovat, pak za mnou přišel, objal mě, slzy v očích...šli jsme do postele, zašeptali si, jak je to krásný a zcela neromanticky do minuty chrápal. Já celou noc nespala.

Vzhledem k tomu, že to všechno bylo tak hodně posunuté, doktoři na kontrole mě vystrašili s mimoděložním těhotenstvím a já hned letěla za mojí mamkou jí to oznámit. Byla hodně vyděšená, když jsem se objevila u ní v práci. Brečela jsem tam, že jsem těhotná, ale že o to asi přijdu. Mamka mě vůbec neposlouchala:) Náš rozhovor:

„Maminko já jsem těhotná."
„No tak to je paráda (plakala) - já budu babičkou."
„Ale já o to asi přijdu, protože na ultrazvuku není nic vidět."
„To je krásný, já budu babičkou."
„Mami, posloucháš mě? Je to padesát na padesát."
„Já budu babičkou, to je krásný."
„Mamiiiii!!!!"
„Jasně, že tě poslouchám, čekáš miminko, to je krásný, já budu babičkou."

Sami uznáte a pochopíte, proč jsem další pokusy jí něco vysvětlit vzdala:)) Ostatním se to řeklo až o hodně později, až bylo vše potvrzené a vysvětlené. Dodnes nevíme, čí Baruška je, vzhledem k tomu, že se mi doktor snažil namluvit, že jsem otěhotněla 24.12. Nedokázala jsem mu rozmluvit, že to leda tak s prababičkou. :DDD

Připravila Naďa Barochová.

Děkujeme všem dámám, které se podělily o své zážitky. Vy ostatní nám můžete popsat Vaše dojmy a pocity ze zjištěného těhotenství v diskuzi níže.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Jak oznámit těhotenství partnerovi? - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Cesta k miminku
  Milé dámy, my to měli s manželem následovně. Oba jsme miminko chtěli, já to moc prožívala a manžel byl v klidu, prostě měl jistotu, že to brzo dopadne dobře. Povedlo se už napotřetí. Za těhotenské testy jsem utratila nechutnou částku a manželovi pak zavolala mobilem k němu do práce. Žádná romantika, ale když jsem to zjistila, podlomila se mi kolena a já děkovala Bohu, že to zařídil takhle brzo. Manžel byl moc rád, povídali jsme si o tom pak hodně dlouho a do teď je všechno zaplať Pán Bůh v pořádku.
  greenerin   | 28.10.2012 20:55:42 | Reakcí: 2, poslední: 30.11.2022 17:50:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Cesta k miminku
   Koukněte na vzpominkovyodlitek.cz kde mají perfektně vymyšlené "losy" s nápisy, že čekáte miminko a některé jsou fakt hodně povedené jako třeba ten zážitkový los na jízdu apod.
   Darija06   | 28.11.2022 16:44:50
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Cesta k miminku
    Tak to je pro mě naprostá novinka, že něco takového vůbec existuje a jsem ráda, že o tom vím, protože přesně takhle nějak bych chtěla těhotenství taky oznámit :)
    JarkaHory   | 30.11.2022 17:50:29
    Reagovat | URL příspěvku
 • Lucinka nebyla vůbec plánovaná...V lednu 2010 jsem netrpělivě čekala MS..protože ne a ne přijít měla jsem 2 možnosti..MS se nemohla spustit nebo těhotenství..tak jsem Otovi řekla,že jsem to ještě nedostala a i ty 2 možnosti a pak jsem se jeden volný pátek vydala na gyndu...no a byla tam malá Fazole..pak mi Ota volal a ptal se tak co? a já jen "jo"a on "joooo?"a slyšela jsem jak je moc šťastnej a jak se začal smát..byl v práci tak to všem vyslepičil 
  Rowdynka   | 05.05.2011 08:45:03
  Reagovat | URL příspěvku
 • U nás bylo mimčo plánované. Řekli jsme si loni v květnu, že vysadím prášky a nebudeme to řešit. Je fakt, že přítel to neřeil, ale já dělala půl roku každý měsíc test a pokaždé jsem to ořvala. Známá mi poradila jak vypočítat ovulační den, tak jsem to zkusila. No a test začátkem října vyšel pozitivně. Sice tam ta druhá čárka byla jen malinko vidět, ale byla tam. Jen já s hrůzou v očích seděla na vaně a říkala sem si, že to musí být omyl. Já přece nemůžu mít dítě, neumím to, nevím co s tím...... No byl to šok. Jardovi jsem to řekla hned, už trochu uklidněná a měj radost. Ze začátku se o tom se mnou vůbec nebavil, byl ze mě občas i otrávenej, protože jsem nemluvila o ničem jiným. Ale co mi vylezl pupík a je vidět, jak tam sebou Karolínka mrská, tak mi pořád na břicho mluví a každý ráno mu dává pusu a hladí... no je to všechno hrozně fajn  .
  Ewík82   | 05.05.2011 07:55:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • no tak jelikož u nás je to dost čerstvé (3 měsíce)   , tak si to pamatuji docela dobře... jelikož jsem měla týden spoždění a už mi to bylo divné, měla jsem i takovéto šimrání v břiše a "ten" pocit, že je něco jinak   , tak při cestě domů s přítelem jsem se stavila v lékárně a koupila si test. Když jsme přišli domů, hned jsem valila na záchod, seděla, čekala a bylo to tam... //       , přítel se díval na TV, když jsem vyšla ze záchodu, nevnímal mě, asi si myslel že to zase bude negativní (jako už několikrát). Došla jsem až k němu a v ruce držela test, podíval se na test, na mě, na test, na mě a říká: "a to znamená co?"   tak jsem mu tak napůl vysmátá, napůl dojatá řekla že kdybych "nebyla", tak mu to asi neukazuju...on řekl aha, pousmál se, pak řekl super (do teď nevím jak to myslel) a díval se dál na TV...  do teď ani nevím jestli se těší... když se ho na to zeptám, neodpoví mi... no ještě má na to 7 měsíců, tak snad to bude dobré... ale někdy je mi z jeho přístupu strašně moc smutno  
  Semínko   | 03.05.2011 12:44:48 | Reakcí: 5, poslední: 06.05.2011 16:40:49
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jen počkej až ho poprvé miminko pozdraví kopancem z bříška. Pak mu to dojde a začne se pořádně těšit.
   Moc gratuluji a přeji, ať je vše v pořádku.
   nadule1   | 03.05.2011 22:02:02
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   A to počkej až bude mimi pořádat v bříšku manévry  to je krása     
   sandina   | 04.05.2011 20:05:24
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    no už se na to těším, zatím je ještě brzo, jsem teprve ve 12tt. Ale i tak ho pořád hladím a někdy k němu i mluvím   asi mě neslyší, ale když ten můj je pořád nějakej načučenej, tak si s někým povídat musím    
    Semínko   | 05.05.2011 08:52:15
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Neboj,ten Tvůj asi potřebuje víc času,aby si zvyknul,a mimi bude jen rádo když ho v bříšku pohladíš a popovídáš si s ním... 
     sandina   | 06.05.2011 16:40:49
     Reagovat | URL příspěvku
 • tak na to si pamatuju docela přesně - manžel si konečně mohl říct svoji vysněnou větu, na kterou se chystal: A je to vůbec moje?!??
  no nakonec to nezvládl, na romantické noční procházce jsem mu to vpálila a byl tak v šoku, že se nejdřív smál, potom brečel a pak okamžitě začal plánovat - pokojíček, kočárek, kde bude mimčo sedět v autě.... prostě chlap!      
  jezurka   | 03.05.2011 11:51:27
  Reagovat | URL příspěvku
 • Sny vs. realita
  Taky jsem si vždy plánovala, jak to budu jednou oznamovat nápaditě a romanticky. Dopadlo to takto:

  Egypt, dovolená, září 2010: miláček:"já bych s tebou chtěl mít miminko"

  Listopad 2010: dobrá, necháme tomu volný průběh

  Prosinec 2010: den před odjezdem na romantický silvestrovský pobyt v Č.Krumlově: blbneme s novou herní konzolí, co dostal miláček od Ježíška a já najednou cítím...něco...divného...slabost, zhoupnutí žaludku...říkám: "je mi divně, že by mimčo?" a oooobrovský smích z obou stran, že jako tak brzy asi těžkoooooo.

  Ráno v den odjezdu: miláček:"hele, k těm ovulačním testům byl přibalenej jeden těhotenskej zdarma, nechceš si ho ze srandy udělat?" Faaaaaaaaaajn...proč ne...hodím ho na pračku a jdu si dobalit tašky.

  Miláček za dvacet minut:"Co ten test, koukalas na to?" Jdu do koupelny, plnou hlavu toho, co ještě nemám zabaleno...hodím na to oko a vidím //. Furt netuším...beru si návod do ruky...čtu...čtu...nechápu...asi omdlím...přichází přítel...vyděsí se mým vzhledem...bere mi to z ruky...čte...čte...chytí stejnou barvu jako já...nechápeme, obejmeme se, mlčíme...nasedáme do auta...mlčíme...teprve po 100 km nám to dochází a všechno to teprve začíná...
  Terča80   | 03.05.2011 11:01:50 | Reakcí: 1, poslední: 04.05.2011 08:39:13
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Tak to jsem taky nestihla
  Ani to nebylo extra zajímavé,ale pamatuju si,když jsem muži podávala pozitivní test (kostějíčka)stál,kouka na mě,na test,na mě,na test..Potom se usmál,otočil se ke kuchyňské lince,napustil si vodu,umyl ty dva talíře a příbory od oběda,vypustil vodu,utřel to,naskládal na linku...napusti si vodu,umyl to,vypustil vodu utřel to..napustil vodu atd-tohle dělal asi hodinu,celou dobu se nepřítomně usmíval..když mu to konečně dokolovalo,tak se ke mně otočil (já tam celou dobu stála a střídala se u mě panika s naprostým štěstím).Měl úsměv od ucha k uchu a řekl: TO BUDE KRÁSNÝ!!!!
  Andělka   | 03.05.2011 09:11:53 | Reakcí: 1, poslední: 04.05.2011 20:03:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • 1) Kdy jsi zjistila, že jsi těhotná? Bylo mimi plánované?

  - Těhotenství jsem zjistila dva dny po vynechání menstruace. První příznaky jsem na sobě začala pociťovat však již dříve (napnutá prsa, divná puchuť v puse atd.). Kája planovaný nebyl a partner se s tím dlouho nemohl smířit.

  2) Jak jsi zjistila, že jsi těhotná? Dělala sis těhotenský test nebo jsi šla rovnou k doktorovi?

  - Tak u mě padlo celkem 5 těhotenských testů. První dva byly negativní a další tři byly pozitivní. Ta druhá čárka byla tak neviditelná, že jsem si s posledním testem udělala výlet k doktorce, aby mi těhotenství buď potvrdila či vyvrátila. Když jsem test vybalila v ordinaci, obě čárky byly tak znatelné, že nebylo pochyb.

  3) Kdy a jak se o těhotenství dozvěděl tvůj partner? Potřebovala jsi chvíli na to, aby ses s tou novinou vyrovnala sama, nebo jste dělali test společně?

  - Já volala partnerovi ihned, jak jsem opustila ordinaci lékaře. Bohužel to bylo jen po telefonu (nežijeme spolu). Dostalo se mi odpovědi, že mu to nevychází, že mimi není jeho a ať "to" (jak syna tehdy nazval) dám pryč. Od té doby se to mezi náma totálně rozbilo a vztah skřípal. Nyní se snaží vše vrátit zpět, ale ve mě, díky jeho počáteční reakci, urážkám a nezájmu v těhu, totálně ochladly city k němu.
  veverka-zrzka   | 02.05.2011 21:40:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Některé příběhy jsou fakt super. U nás to bylo také tak, že mně manžel oznamoval, že jsem těhotná a né já jemu. Brali jsme se z velké lásky a po necelém půl roce se rozhodli, že bysme si mohli pořídit mimčo. Mně ta myšlenka naprosto pohltila, takže už první neúspěšný pokus jsme ořvala. Následující měsíc jsem to ale díky pracovnímu vytížení pustila z hlavy. Občas se mi ale udělalo divně od žaludku, ale MS jsem měla dostat až skoro za týden, takže jsem tomu nepřikládala význam. Když se mi to stalo už asi potřetí, tak mě manžel zviklal, že si mám koupit test, nechtěla jsem, takže mi ho koupil on a ještě večer mě donutil si ho udělat. Seděla jsem na záchodě a po chvilce šla odtamtud s tím, že nejsem těhotná a hodila test do koše a šla do koupelny. Za chvilku za mnou přišel manžel se slovy: "Já nevim, jak ty, ale já tam vidim dvě čárky". Zůstala jsem na to civět a pořád to chodila kontrolovat, jestli náhodou nezmizela. Nakonec jsem si musela dělat ještě dva testy, abych uvěřila, ale bylo to tam. Po druhé jsem již nenechala nic náhodě a měřila si BT a sledovala hlen atd., jenže uběhlo 5 měsíců a stále nic, tak jsem řekla, že na to prdim a neměřila se, nic. 14. února jsem zaznamenala táhlý hlen jako při ovulaci, tak jsem tak se smíchem řekla manželovi, že dneska se jde na to. Jaké pak bylo moje překvapení, když 4 dny po vynechané MS jsem zjistila, že jsem těhotná a tentokrát jsem to byla já, kdo mé těhotenství oznamoval  
  Janule 28   | 02.05.2011 21:34:32
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×