Inzerce
Inzerce
Inzerce


Novinky od Rosalli

Příběh Rosalli na BOLu dobře známe. Před časem nám Rosalli sepsala novinky z jejich života. 

Bára půjde do školy

S Bárou jsme byly v lednu na zápise do školy, takže od září bude školačka a já z toho mám už dlouho noční můry, jak budeme vše zvládat, hlavně ty první 2 roky, než se naučí dobře číst a psát. Taky finančně to bude pro mě další zátěž, už teď se hrozím, jakou sumu školní začátky spolknou. :-(

Co se jejího zdraví týče, je to s opakovanými běžnými nemocemi už o něco lepší, tak snad v tomhle směru to nebude ve škole probíhat tak, jako dosud ve školce. Vlastně až letos vydrží být zdravá třeba i 2 měsíce, což je úspěch.

Dobré zprávy z kontroly v Brně

V Brně jsme byly na kontrole naposledy v březnu a vše dopadlo dobře. Lékaři rozhodli, že magnetická rezonance už se příště dělat nebude, jelikož se nádor objevil naposled před pěti lety, takže teď už bude malá absolvovat každého půl roku jen ambulantní vyšetření na očním v Brně. Tím tedy odpadají hospitalizace a narkóza, což je pozitivní.

Trestní oznámení na Bářina otce kvůli neplacení výživného

Já začala řešit další problém, který je pro mě sice další finanční zátěží, ale jinak to bohužel v mém případě nejde. Zašla jsem za právníkem a rozjela jsem dlouho odkládanou záležitost, podávám trestní oznámení a exekuční řízení na mého ex kvůli neplacení výživného.
O malou už se vůbec nezajímá, ani za ní nejezdí, dokonce jí ani nezavolá, tak jsem si řekla dost!!! Bude to opět cesta na dlouhou trať, než a jestli vše vůbec zaplatí, ale nemůžu to nechat jen tak, trpělivost je u konce. A nemůžu nezmínit, jak moc Báře táta chybí. Neviděli se už 4 měsíce. Nevím, jak jí mám vysvětlit, jak se věci mají.

Nebude to jediné řízení, na které se chystám, jelikož další finanční závazky má ještě vůči mně. Ani ty si neplní a z naší rozvodové smlouvy vyplývá, že pokud bych čekala ještě další rok, tyto dluhy by už dosáhly promlčecí doby, ani toto tedy nemůžu nechat ležet. On si to nezaslouží. Zatím se nic neděje, čekám, až právník zahájí první kroky a bude mě informovat.

Inzerce

No jak vidíte, mám se na co těšit, nic pozitivního na mě bohužel nečeká. K tomu ještě mamka jde na operaci s páteří do Prahy, takže ji čeká léto strávené na lůžku a kdo ví, jak to vůbec dopadne. Ještě, že máme babičku, bez ní bychom těžko mohly existovat, ať už po finanční stránce, neboť každý měsíc žijeme na dluh, tak vůbec celkově, hlavně jak mi pomáhají a věnují se s dědou Báře, to je pro mě pomoc k nezaplacení, když jsme stále samy.

Pomůžeme holkám?

Po přečtení těchto novinek v diskuzním klubu jsme začali uvažovat o tom, jak bychom mohli Lucce s Bárou pomoci. Napadlo nás uspořádat sbírku na věci pro Báru do školy. Seznam věcí do školy najdete zde.

Babyonline věnuje Doporučený balíček výtvarných potřeb v hodnotě 499 Kč. 

Inzerce

Předpokládáme, že přibližná cena ostatní výbavy se bude pohybovat do částky: 6.000 Kč a to včetně příspěvku SRPŠ a snad by mohlo zbýt i na družinu či nějaký kroužek pro Báru. Ten se bude vybírat až v září, po začátku školy.

Číslo účtu Rosalli je: 86-3211120217/0100

Lucka nám koncem měsíce sepíše, jak se stav sbírky vyvíjí. Do zprávy pro příjemce můžete uvést váš nick z Babyonline. Za veškerou pomoc a podporu velmi děkujeme.

Inzerce

Stav sbírky

Na konci července se podařilo vybrat částku 2.405 Kč, za kterou Lucka s Bárou moc děkují. 

12. srpna stav sbírky činí 2.865 Kč. Děkujeme.

Do 27. srpna se podařilo vybrat 3.065 Kč. Lucka tak mohla díky Vaší pomoci Báře pořídit: aktovku, penál, desky na písmena a číslice, pero, zmizík, ořezávátko, gumu, pytlík na cvičební úbor, zámek na skříňku do šatny, čip na obědy a příchody do školy, ubrus a kelímek do výtvarky. Jak Lucka peníze využila? Ve škole zaplatila celkem 630 Kč, v papírnictví včetně zámku 430 Kč, aktovka 800 Kč a penál 400 Kč. 

Inzerce

K 2. září od Vás Lucka obdržela finanční pomoc ve výši 4.887 Kč. Vaší pomoci si moc ceníme.

Po nějaké době se nám Lucka opět ozvala s informacemi, jak vypadá stav sbírky a jak se Báře daří ve škole. Částka sbírky se od minule nezměnila - vybraná částka tedy činí 4.887 Kč.

Báře se zatím ve škole líbí, paní učitelka i vychovatelky v družině ji moc chválí, že je šikovná. Z kroužků ve škole si vybrala zpěv, tancování a hry ve vodě. S domácími úkoly se to zatím vyřešilo tak, že si je dělá odpoledne v družině, takže ji můžeme vyzvedávat až ve 4 odpoledne. Jsem za to moc ráda, že nám takto vyšly vychovatelky vstříct, alspoň dokud to půjde, jinak zatím stále hledám asistentku. Pokojík už máme hotový, nakonec ho před týdnem přestavěl taťka s částečnou pomocí bráchy. Další věci, co jsem Báře musela pořídit, byl psací stůl s židlí - 2650 Kč, komodu za 990 Kč, ve škole další částka poplatků 440 Kč, záloha na stravu 600 Kč. Vzhledem k té přestavbě pokojíku jsem potřebovala pořídit i patrovou postel, no na tu mi půjčila babička s dědou - 7500 Kč, na to bych opravdu neměla. Naštěstí alspoň jedno pozitivní, vše bylo zrovna v akci.

Bára už stihla i svou první nemoc od nástupu do školy, byla teď týden doma. Sice ještě pořád pokašlává a není úplně zdravá, ale do školy už půjde, aby tolik nezameškala. Jo a milý tatínek? Tak ten se vůbec neozval - k tomu není co dodat...
Tolik teda od nás. Mějte se fajn, zdraví Lucka

Říjenčástka sbírky se bohužel od minule nezměnila, takže stále je aktuálních 4887 Kč. U Lucky se vyskytl problém s psaním úkolů a přípravou v družině. Bohužel, čím víc toho je, tím méně se to začlo vychovatelkám líbit, navíc se Báře začala plést písmenka, jelikož rychle přibývají, tak v tom trochu tápe a někdy si nemůže vzpomenout, co je dané písmenko zač.

Jelikož mi škola nepomohla s tím, jak problém s úkoly a přípravou vyřešit, musela jsem již nutně najít asistentku, protože na výzvu na FB, ani jinde v okolí se nikdo neozval. Dostala jsem kontakt na organizaci Podaná Ruka. Paní ředitelka tam je velmi vstřícná a je vidět, že jí problémy klientů nejsou lhostenjné. Vybrala mi tedy asistentku, starší paní, prý moc hodná a trpělivá, tak jsem na ni zvědavá. Zítra jdu podepsat smlouvu a uvidíme, jestli tato spolupráce bude oboustranně vyhovovat. Finančně je to celkem náročné - 85 Kč/hod. Paní ředitelku jsem seznámila s mou situací, jak životní, tak hlavně tou finanční. Napadlo ji, že vzhledem k tomu, jak se u nás věci mají, zkusíme podat žádost na Světlušku, zda by mi nějakou částkou nepřispěli. Měsíčně budu totiž platit 3 400 Kč. Částka sice bude pohyblivá podle toho, kolik času bude v praxi na splnění všech povinností Bára potřebovat, zatím jsme domluveni na 2 hodiny denně.

Co se mého ex týče, stále nic nového, pravděpodobně ho nemůžou najít, že se nic neděje... Příští týden 21. října oslaví Bára 7. narozeniny. No je mi jasné, že ani při této příležitosti ji tatínek nekontaktuje. :-(

Tolik tedy od nás. Mějte se všichni fajn, zdraví Lucka.

Díky za Vaši pomoc. 

ListopadČástka sbírky aktuálně činí 5 887 Kč, za což všem holkám, které pomohly, moc děkuji. Jejich pomoci si velice vážím, neboť díky jim jsem mohla Báru vybavit do školy a pořídit i psací stůl, takže opravdu velká pomoc.

Stále k nám dochází paní asistentka kvůli domácím úkolům a přípravě na vyučování. Zatím nevím, zda mi byla schválena žádost o příspěvek u nadačního fondu Světluška.

Bára oslavila narozeniny

Bára oslavila své 7. narozeniny a od mých rodičů a babičky s dědou dostala vysněný mobil Hello Kitty. Tento dárek jsem schválila, neboť ve druhé třídě už bude Bára nejspíš chodit do školy sama a já s ní potřebuji být v případě potřeby ve spojení, navíc pokud by se stalo, že by ji neměl kdo odvést do školy, můžu ji pustit i samotnou, když jí dám mobil. Do školy je to od nás kousek, ani nikde nepřechází žádnou silnici a já vím, že se na ni můžu spolehnout, kdyby to bylo nutné. Jinak ode mě dostala oblečení a dort vykreslený jako Šmoulinku, z čehož měla taky velkou radost :-)

Za Bárou nakonec přijel i táta, ale nedostala od něj vůbec nic

Co se mého ex týče, na její narozeniny si ani nevzpomněl. Ovšem ona si bohužel vzpomněla na něj, že na její oslavě nebyl a že by mu tedy chtěla zavolat. To jsem zamítla. Ovšem nedalo mi to a v ten den večer jsem mu napsala SMS, aby si nemyslel, že když on nekomunikuje, že Bára na něj nevzpomíná. Na základě tohoto kontaktu z mé strany se pak tedy ozval, dokonce i přijel, ale jinak nic. Žádný dárek ani peníze, nic. Malá se na tátu moc těšila, tak alespoň tohle přání se jí splnilo, že ho po 8. měsících zase viděla. Od té doby za ní nebyl, je to měsíc.

Jak pokračuje soudní spor?

Co se našich soudních sporů týče, i tady nastala změna. Ex byl už odsouzen s tím, že má 18 měsíců podmínku. Pokud nebude platit, jde sedět na 5 měsíců. Proti tomuto rozhodnutí však podal odpor, takže 19. 12. máme hlavní líčení - sejdeme se u soudu. Momentálně není zaměstnán, ale od právníka jsem se dozvěděla, že v loňském roce příjmy měl a to v jednom měsíci dokonce přes 40 000 Kč, jinak kolem 10 000 Kč, takže mi věšel pěkné bulíky na nos, když vždy říkal, že peníze nemá. Taktéž jsem se od právníka dozvěděla, že kromě mé exekuce na výživné má ještě 3 další, o kterých nic nevím, takže i v tomto mi dříve opět lhal. Jak již víte z předešlého, i vůči mně samotné má můj ex velký dluh přes 400 000 Kč. Avšak na to, abych jej zažalovala a mohla řádně využít i právního zastoupení bohužel nemám finanční prostředky, takže vůbec nevím, jak tohle ještě vyřeším. Každopádně se mi to rozhodně nechce nechat jen tak promlčet.

Největší novinka!

Nakonec mám pro vás asi největší novinku. Sice je to neuvěřitelné a já sama si stále ještě říkám, že to snad ani není možné, ale už s Bárou nejsme samy. Mám přítele! Našel si mě na internetové seznamce. Je sice o 3 roky mladší než já, ale báječně si rozumíme. Známe se sice jen 2 týdny osobně, ale za tu dobu pro nás udělal už tolik, že ani Bářin vlastní táta tohle nikdy neudělal a nepochopil, že potřebuji opravdu pomoc! Malá byla teď týden doma s horečkou a nachlazením, no a přítel tu byl celou dobu s námi, o nás obě se moc hezky stará, s malou se učí a udělá i úkoly, pokud to jde a Bára si ho hned velmi oblíbila. Když je zrovna u nás, zavede ji do školy a odpoledne ji zas spolu vyzvedneme. Taky si s ní hraje, což vlastní táta nikdy nedělal. I když je to opravdu jen krátká doba, musím říct, že přesně někoho takového jsem celý život hledala a on je najednou tady. A co je na tom to nejbáječnější? On to vidí úplně stejně! :-) Oběma nám přijde, jako bychom se znali už mnohem déle. Se vším mi moc pomáhá, jsme až neuvěřitelně sehraní. To, jak se do všeho hned sám od sebe zapojil, mě hrozně překvapilo a hlavně tímto chováním si mě i získal, protože něco takového jsem ještě nikdy nepoznala. Ještě spolu sice nežijeme, ale svým způsobem je to už takové soužití na nečisto, neboť tu tráví s námi veškerý svůj volný čas. Zrovna zítra, což je v pátek 29. 11. jdeme společně všichni 3 na rozsvícení vánočního stromku tady u nás a taktéž máme v plánu i společné Vánoce. No jsem prostě neskutečně spokojená a šťastná za nás obě a pořád tomu nemůžu uvěřit, že by zrovna mě potkalo konečně takové štěstí. Takže se zároveň moc bojím a říkám si, jak vysokou cenu budu muset za tohle zaplatit. Protože nic v životě není zadarmo, jak je již mně dobře známo.

Pokud chcete Lucce a Báře pomoci, můžete jim zaslat finanční dar:

Číslo účtu Rosalli je: 86-3211120217/0100

 

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Rosalli - sbírka pro Báru - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×