Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hračky, těch není nikdy dost... (Martina85)

Zase jsem to udělala. Šla jsem původně jen do papírnictví koupit nějaké balónky, papírové konfety a podobné blbůstky na oslavu synových prvních narozenin. Byla jsem pevně rozhodnuta do zadní části, kde je hračkářství, ani nevstoupit. Jakmile jsem ale vybrala vše potřebné, stejně jsem neodolala. Však se jen podíváme. Syn se před chvílí probudil v kočárku a tak mu jen něco ukážu a uděláme si tak trochu dopředu představu, co by chtěl k Vánocům. K narozeninám pro něj totiž už dárky mám.

Jako první se mi zalíbil obyčejný plastový delfín do vody, jakého si pamatuji ještě já, když jsem byla dítě. A stojí jen třicet korun, to bych mu mohla vzít, řekla jsem si. Sice má doma do vany několik kačenek, ale co na tom. Ale hned vedle ležela stejně hezká žabička. Které zvíře vybrat? Když už jsem se přesvědčovala, že za těch pár korun by mohl mít obě, ozval se ve mně poslední zbytek zdravého rozumu a já natáhla ruce, v každé jedno zvíře, k synovi a po kterém prvně sáhl, to jsme vzali. Vyhrál delfín.

O kousek dál jsem uviděla pěkná malá autíčka. A ten skvělý systém ovládání, stačí autíčko zmáčknout, pustit a ono krásně jede. To by se malému mohlo líbit. Autíčko stejně ještě nemá a je to chlap, nějaké přece potřebuje. Zas tak drahé taky není, tak co. Vybrala jsem zase dvě barvy, které se líbily mně a syn si zvolil tu hezčí. Musím říct, že máme dost podobný vkus.

Ale nejvíc času jsme pak strávili u různých hracích kláves, telefonů a podobně. Mně se tyhle věci tak moc líbí a malý zatím nic takového nemá. Nadšeně jsem mu všechny ty hračky ukazovala a sledovala, jak se na ně tváří. Vypadalo, že i jemu se to zamlouvá. To už je ale moc drahé, říkal mi rozum a já ho chtěla poslechnout. Jenže jen do doby, kdy jsme na jednom regálu objevili hrací bubínek. Vyzkoušela jsem ho, ukázala malýmu, ten si ho hned chytil do náruče a mačkal tlačítka. Tak pěkně se u toho smál, že mi bylo líto mu bubínek brát. Když jsem se pak na cenovce přesvědčila, že je opravdu zlevněný a to ze čtyř stovek na pouhé dvě, už jsem neváhala. A tak jsme z hračkářství odcházeli zase o tři hračky bohatší a celou cestu jsem poslouchala synův koncert na bubínek. Hračky dostal ještě ten den, na co čekat týden do jeho narozenin, když mu kalendář zatím stejně nic neříká. Bubínek měl úspěch i doma. No aspoň chvíli po rozbalení ho bavil, zbytek večera jsem si s ním stejně hrála spíš já. Ale nebyl to úplně zbytečný kup, každý den se k němu aspoň na chvilku vrátí a dětské návštěvy jsou z něj nadšené. Tatínek si nakonec i odpustil nějaký komentář, ale za to jsem já přísahala, že minimálně do Vánoc už opravdu žádné hračky!
Jenže jak má člověk odolat? Regály nejen dětských obchodů a hračkářství jsou plné tak krásných a roztomilých věciček. Začala jsem takové maličkosti nakupovat už jako těhotná. To hlavně různá chrastítka, kousátka a podobně. Něco pak malý ještě dostal od kamarádů a příbuzných a nevím, jak se to stalo, ale najednou jsou těch hraček dva koše. A to tam nedávám větší plyšáky, ti už by se tam nevešli. Chystám se to trochu probrat, protože právě ta chrastítka a kousátka malýho v jeho roce už opravdu moc nezajímají, ale je mi líto ty věcičky schovat. A tak nic neubývá, zato přibývají nové, jak malý dorůstá k dalším a dalším dovednostem. Ale není to se mnou tak úplně ztracené, jak by se snad mohlo zdát. Vzhledem k tomu, jak často se v takových obchodem ocitám, můžu směle tvrdit, že většinou se mi daří zapojit mozek a říct si, že další kostky, míčky a jiné zbytečnosti nepotřebuje, když jich má už tolik. Jen někdy je to prostě silnější než já.:-)

Inzerce

Ono by mi to ani tak nevadilo, kdyby ty hračky byly opravdu tak užitečné. Ale když se rozhlídnu po obýváku, vidím víc jiných věcí, původně neurčených k hraní. Teď zrovna koukám na syna, jak sedí vedle těch dvou košů hraček, ale v rukách má už dlouho mou starou kabelku. Taky zase našel v šuplíku moje klíče od domu, ty má moc rád. Každý večer sbírám několik lžiček, protože mu ji z každého kafe musíme povinně odevzdat, ty jsou totiž na bubnování daleko lepší než plastové paličky k tomu určené. Taky bych tu někde ještě našla nefunkční ovladač na televizi, ten jsme mu dali, aby nebral ten náš. No většinou má stejně oba. Svůj telefon mu občas půjčím dobrovolně, i když jsem říkala, že to nikdy nebudu dělat. Jenže on ho tak pěkně zabaví, daleko líp než jeho dětský s melodiemi. Různých štěrchacích nesmyslů má spoustu, ale nejoblíbenějším štěrchadlem jsou bezkonkurenčně žvýkačky v plastové krabičce, však to znáte - na takové to domácí žvýkání. Hodně oblíbené jsou pásky od kalhot s velkými sponami a tátovy hodinky. A pak se samozřejmě všude povalují různá víčka, prázdné krabičky od všeho možného a podobné nesmysly, bez kterých nemůže být. Ani si netroufám to probrat a vyházet.

A co z toho tedy vyplývá? No asi jen to, že hračky jsou skvělé, ale myslím, že je to stejně větší lákadlo pro nás maminky než pro samotné dětičky. Aspoň zatím v tomto věku. Ale určitě jsou potřeba, to bezpochyby. Jen to chce nakupovat je opravdu s mírou a dobře si rozmyslet, co ještě ano a co už je zbytečné. A počítat s tím, že dítko si stejně nejspíš oblíbí něco úplně jiného. Tohle hluboké ponaučení už si dobře pamatuji, ale jak jste četli na začátku, stejně někdy neodolám.

Inzerce

Uživatelce Martina85 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hračky, těch není nikdy dost... (Martina85) - diskuze

 • My máme doma více hraček než v hračkářství-máme doma vše.Před rokem jsem to zredukovala a 2 obří pytle plyšáku putovali do školky,pytel hraček na chalupu a 8 velkých pytlu do popelnice,5 pytlu do sklepa a v pokojíčku zbylo asi ještě jednou tolik hraček.Tak co ještě myslíš,že toho máte hodně?     

  Přitom dětem už ted stačí počítač,mobil a tv.Díky bohu,už je alespon pokojíček pořád uklízený.
  Honafa   | 21.11.2012 12:56:04 | Reakcí: 1, poslední: 22.11.2012 08:25:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Páni, tohle dám přečíst příteli  . Mám chuť vyrazit do hračkářství, když máme takový nedostatek    .
   Martina85   | 22.11.2012 08:25:27
   Reagovat | URL příspěvku
 • snažím se taky odolávat, ale jde to těžko a když se rozhlídnu po těch dvou koších z Ikey, málokdy ji něco zaujme, mohla by to být ani né polovina ... na druhou stranu, zájem mrňat se mění, a tak se prdelka občas vrací i ktěm, co ji dříve nezaujaly nebo už na ně zapoměla  
  dudlikarna   | 20.11.2012 23:54:04 | Reakcí: 1, poslední: 21.11.2012 06:45:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • od té doby co mám děti poslouchám ode všech jak je kazím protože jim kupuju hračky a drobné maličkosti jen tak, bez narozenin, svátků,vánoc. Když já tak ráda dělám lidem radost      takže tě plně chápu 
  lucie73   | 20.11.2012 21:08:03 | Reakcí: 1, poslední: 21.11.2012 06:44:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Vždycky se najde příežitost k malému dárku a myslím, že to nikoho nezkazí, pokud se to extra nepřehání    .
   Martina85   | 21.11.2012 06:44:12
   Reagovat | URL příspěvku
 • jak to tak vypadá, hračky jsou hlavně pro rodiče         a počkej Marťo, až budeš mít víc dětí, to bude doma teprve hračkárna!
  my už hračky moc nekupujem, ale stejně se nám to doma nějak záhadně množí.. ale já to neřeším, jediné o co se snažím je třídění hraček a ukládání na místo, to se snažím holky naučít, protože nejdříve jsme měli hračkovou krabici a to bylo strašné - sice se to rychle uklízelo (naskládáš do bedny a je to   ) ale nakonec si s tím bordýlkem naházeným nikdo nehrál  
  takže nakupování zdar! já myslím, že to u vás je ještě celkem v normě      
  jezurka   | 20.11.2012 10:17:30 | Reakcí: 1, poslední: 20.11.2012 14:59:30
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To já říkám i mýmu příteli, že toho vlastně až tak moc není  . No ale jestli se to s dalším dítětem znásobí, tak to abychom se už koukali po větším bydlení  .
   Martina85   | 20.11.2012 14:59:30
   Reagovat | URL příspěvku
 • Asi tudle mánii chápu, ale musím říct, že statečně odolávám. Pod stromeček máme pro Máru tři hračky a ani jich víc kupovat nechci, protože sice mu bude nějakých devět měsíců, ale stejně z toho nic moc mít nebude a kdyby toho měl hodně, tak by u ničeho dlouho nevydržel.
  Do hračkáren chodím často, v klídku projdu kolem regálů, mrknu na cenu toho, co mě zajímá a pak zase v klidu odcházím a mé ruce i košík jsou PRÁZDNÉ :oD.
  Ale postup výběru s mladým je stejný - ukážu mu věci, co se líbí mě a to na co šáhne on, to koupím. Třeba to používám při výběru jablíček :oD, přesnídávek a tak. U nás hračky kupuje především babička, jak jsem si už všimla. Zase včera dostal kačenku s delfínkem. Taky ji budu muset zabrzdit, jinak se tu nehnem :oD. Ale vždy chodí se stejným argumentem, dyk je to tak levné
  Buik   | 20.11.2012 06:34:32 | Reakcí: 4, poslední: 22.11.2012 09:49:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To jsi dobrá, že odoláváš. Já minulý týden zašla do Tesca pro obálku na dopis a odešla zas se čtyřma hračkama pod stromeček  . A mám přesně stejný argument jako vaše babička 
   Martina85   | 20.11.2012 06:52:14
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Babí to dělá i s oblečením, ale když ji řeknu, ať to nedělá, nebo ať to omezí, tak se strašně naštve a pak mu dlooouho nic nekoupí. A to je pak na jednu stranu zase líto mě ... takže tomu halt dávám volný průběh (jo, včera mu ulovila novou kombinézku na zimu, počkej, to už bude čtvrtá, jestli dobře počítám :oD)
    Buik   | 22.11.2012 08:13:46
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den přeji. Jsem 6+6 tt dle menstruace. Dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku u svého gynekologa. Ten však neviděl bijící srdíčko. Chtěl se ujistit a tak mě poslal na sono do nemocnice. Tam paní doktorka též řekla, že srdíčko nevidí. Teď mám týden počkat a poté dojít na další kontrolu. Vím, že nejste vědma, ale chci se spíš zeptat, zda je možné, že by srdíčko ještě během těchto dní začalo bít? Že by ještě srdeční akce nemusela bit třeba i viditelná.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

datace dle menstruace nemusí být zcela přesná, k oplodnění mohlo dojít v pozdější fázi menstruačního cyklu a může se stát, že těhotenství je ve fázi, kdy ještě zcela bezpečně srdeční akce nemusí být vidět. Určitě je nutné vyčkat kontrolního ultrazvuku s odstupem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 06.12.2023, 16:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×