Inzerce
Inzerce
Inzerce

5. Ilonin životní styl

Všimla jsem si, že jste účinkovala v pořadu „Jste to, co jíte“. Co bylo Vaším cílem, když jste přijala pozvání do tohoto pořadu?

Docela mě bombardovali, to je nutno podotknout, abych s nimi natočila VIP speciál. Mně se do toho moc nechtělo, neb jsem měla jiné úmysly, otěhotnět a ne hubnout. Nakonec po přesvědčování jsem na to kývla a teď toho lituju, protože jsem neměla z toho pořadu pocit osvěty, jakým životním stylem žít před a po otěhotnění, jak mi bylo řečeno, že toto divačky chtějí a ocení. Spíš jsem se v tom pořadu stala terčem mentorující paní Cajthamlové, která mi svým jednáním dala najevo, že o stravování nevím vůbec nic, zatímco já řeším prostě výživu skoro dvacet let. A to skutečně tak, že jsem si vyhledávala rady od odborníků, nakupovala jsem si knihy o zdravém životním stylu atd. Takže jsem tomu věnovala docela dost času a nemyslím si, že to byly jen bláboly.

Aha, takže oni oslovili Vás?

Inzerce

Ano, oni mě oslovili, to nebyla moje iniciativa. Hodně jsem to zvažovala, neměla jsem zájem se prezentovat tímto způsobem, nicméně jsme našli společnou řeč, že se to postaví na životním stylu, stravování atd. ženy před otěhotněním a v průběhu těhotenství. Že prostřednictvím mě, VIP osobnosti, bude odborníky šířena osvěta mezi ženy, které chtějí otěhotnět nebo jsou již těhotné. To byl ten jediný důvod, proč jsem do toho šla.

A Vám to něco dalo?

Inzerce

Samozřejmě, jsou to odborníci, od pana Havlíčka jsem se dozvěděla několik velmi dobrých rad a informací, které používám. Jako např. vyhýbejte se velmi obezřetně ztuženým, rostlinným tukům, neb vám mohou časem způsobit závažné kardiovaskulární zdravotní potíže, a nejen vám, ale už i Vašim dětem, protože ztužené tuky jsou skoro ve všech různých sušenkách apod.

Kolik jste přibrala u prvního těhotenství?

Inzerce

25 kilo, ale to právě mělo souvislost s preeklampsií, kdy jsem se i mimo jiné hrozně zavodňovala.

Podařilo se Vám to shodit? Jak a za jak dlouho?

Inzerce

Šlo to docela rychle, ale ne samo. Musela jsem se hodně snažit. Pohybem a dietou.

A teď jste přibrala kolik? Určitě míň, že?

Mnohem míň. Teď se tak nezavodňuji a také nemám takové ty vlčí hlady, jak se říká, a mlsná mě naštěstí nehoní. V prvním trimestru mi nebylo nejlépe, cítila jsem permanentní nevolnosti, což nebyla zrovna inspirace k jídlu. Ale zdaleka tolik jako u prvního jsem nepřibrala. Myslím si, že skončím ani ne na 20 kilech.

Věnovala jste se před těhotenstvím nějakým sportům?

Vždycky tak sporadicky podle období. Nejsem takový ten klasický, poctivý sportovní zarytec, není to vyloženě moje životní filozofie. Měla jsem období, kdy jsem sportovala hodně a často, potom mě to přestalo zase na čas bavit a takto jsem v periodách sportovala a lenošila. Když jsem měla období cvičení, brala jsem to velmi vážně a poctivě, dokonce jsem měla i několik trenérů. Na fitness, na kickbox. Dnes už nemám trenéry, ale mám doma perfektní přístroj VacuShape, teď tu sice stojí ladem, ale co nevidět z něho "setřu prach".

A jak jste se k tomu dostala? Na jakém principu to pracuje?

Oslovila mě firma, jestli bych s nimi nechtěla spolupracovat, když mám takové zkušenosti s cvičením a dietami.

To je na bázi podtlaku?

Podtlak způsobí, že Vám rychle prokrví podkoží ,a tím se lépe spaluje tuk v problematických partiích.

Co patří mezi Vaše koníčky? Jak nejlépe relaxujete?

Magický okamžik relaxace je, že mi stačí si jen natáhnout tělo a zavřít oči nebo jen koukat do stropu a nic nemuset.

A jak jste relaxovala, než jste měla rodinu?

Výlety. Když relaxace, tak víc než fyzickou jsem vždy potřebovala psychickou relaxaci. Vždycky jsem ráda sedla do auta, jela na výlet někam za Prahu nebo za mámou do Chebu. Ke kamarádce na chatu. Když jsem se rozhodla, že si udělám volno, věděla jsem, že už jen ten samotný fakt mě vždy nabije energií.

Mě překvapilo, že jste přestala kouřit. To se málokomu podaří.

Ano, oba dva jsme kouřili a přestali jsme.

Jak dlouho jste kouřila?

Dlouho, ani nevím a hlavně to není podstatné.

A má to vliv na hlas?

Má a dost špatný, ostatně jako každá jiná neřest na Vaše zdraví.

A máte nějaké neřesti?

Ani ne. Otázka je, co jsou neřesti? To, že si dám občas čokoládu? Nebo že upeču koláč, na kterém si umím pochutnat? Jak já říkám, jsem kuchařka, ale nikdy jsem nebyla pekařka. Nikdy jsem si na sladké nepotrpěla, proto jsem nepekla. Dnes se situace změnila a já se snažím občas v sobotu napéct pro rodinu nějakou laskominu a dělá mi to dobře, když vidím, že chutná. Říkám si, jak málo stačí ke štěstí. Někdo si může říct, jak obyčejné, ale pro mě jsou to momenty dlouho vysněné předtím, když jsem byla sama a bezdětná a promítala si svůj budoucí film. Rodinná idyla se sladkou tečkou. Máme na zahradě rebarboru, obrovskou, takže se stala mým trenažérem a v létě jsem z ní pořád pekla koláč až jsem ho vypekla skoro do dokonalosti.

Místo, kde vznikají Iloniny dobroty

A s čím ho děláte? Co se tam všechno dává?

V zásadě je to jednoduchý koláč. Vše se dává ve svém poměru. Kypřící prášek, cukr, mouka, vajíčko, olej. To vše se smíchá, nakrájíte rebarboru, kterou pocukrujete a pokládáte na těsto. Upečete a můžete posypat žmolenkou. Jednoduché a chutné. Místo rebarbory můžete použít jakékoliv jiné ovoce, třeba meruňky nebo švestky. Anebo čokoládový koláč s banánem a s pudinkovou náplní posypaný kokosem. Ten mě nedávno naučila má kamarádka. Po něm se můžu utlouct. Ten prostě nemá chybu. Dám si ho s chutí a pak si s chutí vlezu do Vacushapu, abych ty kalorie zase spálila. Jak kruté. :-) Nejsem dortíčkový typ, ale s chutí si dám i několik kousků a taky se nezapomenu pochválit. :-)

Právě v této chvíli do dveří vchází Ilonin manžel a já musím uznat, že měl Daneček pravdu: "Je to fešák.":-)

Ilono, děkuji za milé přijetí ve Vašem rodinném hnízdě, Váš čas a ochotu na rozhovor a přeji příjemný zbytek těhotenství, pohodový porod a hodně radosti s miminkem.

Dominik je na světě!

Pár dní po pořízení rozhovoru jsme obdrželi krásnou zprávu - Ilona Csáková je podruhé maminkou.

Zpěvačka Ilona Csáková dnes12. 9. 2012 ve 14:55 hodin přivedla v Brně na svět svého druhého syna – Dominika. „Porod, stejně jako celé těhotenství, proběhl naprosto v pořádku a bez komplikací. Dominik je zdravý, krásný a těšíme se na vše, co nás čeká,“ řekla krátce po porodu zpěvačka Ilona Csáková.

"Opět se mi poštěstilo být u porodu a byl to pro mě krásný zážitek, na který se nedá zapomenout," říká hrdý otec Radek Voneš.

Blahopřejeme!

A na závěr jsme Iloně položili ještě doplňující dotazy vzešlé z Vaší diskuze:

Zvládáte celou domácnost sama nebo Vám s úklidem někdo pomáhá?

Jednou v týdnu mi chodí s úklidem vypomáhat paní Majka, ale jinak průběžně všechny domácí práce dělám já.

Naše čtenářky jsou udiveny, že máte vše uklizeno, nikde nejsou odloženy žádné věci. Zda to jako na fotkách u Vás vypadá stále a jak to zvládáte udržovat? :-)

Samozřejmě, že tady žijeme a maminky dobře vědí, co dokáží naše dětičky spáchat za čurbes. Nějak se to tady snažím udržovat, ale stoprocentní to tady nemáme, nebojte. :-)

Jak si zvykáte na život s miminkem? Co na miminko říká Daneček?

Už jsme si zvykli. Jde to rychle. Mám to ještě v živé paměti. Dominik je hodné mimi a pláče jen, když něco vyžaduje. Danda brášku zatím komentuje, než by se mu věnoval, ono to ani zatím nejde, ale tuhle se hlásil Dominik o mlíčko hlasitým pláčem a Dandu tím vyrušoval od sledování pohádky a tak zahlásil: "Nemám rád Dominička." Ale já vím, že to tak nemyslel.

Předchozí části rozhovoru:

Rozhovor pořídila: Jana Martincová

Fotografie interiéru: Lenka Hadašová/Glanc

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

5. Ilonin životní styl - diskuze

 • Gratuluju k miminku
  Takze dneska ma mesic 
  zajic   | 12.10.2012 15:52:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc hezký rozhovor  
  paní Ilona působí jako klidná vyrovnaná maminka a moc jí to sluší! přeji hodně šťastných rodinných chvilek a úspěchů v práci  
  jezurka   | 12.10.2012 11:57:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc děkuji za prima rozhovor, přeji paní Iloně, aby i nadále byla tak šťastná a děti i manžel ji dělali jen a jen radost. 

  A za sebe dodávám, že kdyby k nám měl někdo přijít dělat rozhovor a já věděla, že se fotky dostanou na web, kde je zaregistrováno tolik maminek, no... myslím, že bych gruntovala jako divá a taky by se zde nenašlo smítko a hračky by se nikde neválely.     
  Evulik25   | 12.10.2012 11:33:44
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | 29.03.2020, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce