Inzerce
Inzerce
Inzerce

5. Ilonin životní styl

Rozhovor byl pořízen v létě 2013

Všimla jsem si, že jste účinkovala v pořadu „Jste to, co jíte“. Co bylo Vaším cílem, když jste přijala pozvání do tohoto pořadu?

Docela mě bombardovali, to je nutno podotknout, abych s nimi natočila VIP speciál. Mně se do toho moc nechtělo, neb jsem měla jiné úmysly, otěhotnět a ne hubnout. Nakonec po přesvědčování jsem na to kývla a teď toho lituju, protože jsem neměla z toho pořadu pocit osvěty, jakým životním stylem žít před a po otěhotnění, jak mi bylo řečeno, že toto divačky chtějí a ocení. Spíš jsem se v tom pořadu stala terčem mentorující paní Cajthamlové, která mi svým jednáním dala najevo, že o stravování nevím vůbec nic, zatímco já řeším prostě výživu skoro dvacet let. A to skutečně tak, že jsem si vyhledávala rady od odborníků, nakupovala jsem si knihy o zdravém životním stylu atd. Takže jsem tomu věnovala docela dost času a nemyslím si, že to byly jen bláboly.

Inzerce

Aha, takže oni oslovili Vás?

Ano, oni mě oslovili, to nebyla moje iniciativa. Hodně jsem to zvažovala, neměla jsem zájem se prezentovat tímto způsobem, nicméně jsme našli společnou řeč, že se to postaví na životním stylu, stravování atd. ženy před otěhotněním a v průběhu těhotenství. Že prostřednictvím mě, VIP osobnosti, bude odborníky šířena osvěta mezi ženy, které chtějí otěhotnět nebo jsou již těhotné. To byl ten jediný důvod, proč jsem do toho šla.

Inzerce

A Vám to něco dalo?

Samozřejmě, jsou to odborníci, od pana Havlíčka jsem se dozvěděla několik velmi dobrých rad a informací, které používám. Jako např. vyhýbejte se velmi obezřetně ztuženým, rostlinným tukům, neb vám mohou časem způsobit závažné kardiovaskulární zdravotní potíže, a nejen vám, ale už i Vašim dětem, protože ztužené tuky jsou skoro ve všech různých sušenkách apod.

Inzerce

Kolik jste přibrala u prvního těhotenství?

25 kilo, ale to právě mělo souvislost s preeklampsií, kdy jsem se i mimo jiné hrozně zavodňovala.

Inzerce

Podařilo se Vám to shodit? Jak a za jak dlouho?

Šlo to docela rychle, ale ne samo. Musela jsem se hodně snažit. Pohybem a dietou.

A teď jste přibrala kolik? Určitě míň, že?

Mnohem míň. Teď se tak nezavodňuji a také nemám takové ty vlčí hlady, jak se říká, a mlsná mě naštěstí nehoní. V prvním trimestru mi nebylo nejlépe, cítila jsem permanentní nevolnosti, což nebyla zrovna inspirace k jídlu. Ale zdaleka tolik jako u prvního jsem nepřibrala. Myslím si, že skončím ani ne na 20 kilech.

Věnovala jste se před těhotenstvím nějakým sportům?

Vždycky tak sporadicky podle období. Nejsem takový ten klasický, poctivý sportovní zarytec, není to vyloženě moje životní filozofie. Měla jsem období, kdy jsem sportovala hodně a často, potom mě to přestalo zase na čas bavit a takto jsem v periodách sportovala a lenošila. Když jsem měla období cvičení, brala jsem to velmi vážně a poctivě, dokonce jsem měla i několik trenérů. Na fitness, na kickbox. Dnes už nemám trenéry, ale mám doma perfektní přístroj VacuShape, teď tu sice stojí ladem, ale co nevidět z něho "setřu prach".

A jak jste se k tomu dostala? Na jakém principu to pracuje?

Oslovila mě firma, jestli bych s nimi nechtěla spolupracovat, když mám takové zkušenosti s cvičením a dietami.

To je na bázi podtlaku?

Podtlak způsobí, že Vám rychle prokrví podkoží ,a tím se lépe spaluje tuk v problematických partiích.

Co patří mezi Vaše koníčky? Jak nejlépe relaxujete?

Magický okamžik relaxace je, že mi stačí si jen natáhnout tělo a zavřít oči nebo jen koukat do stropu a nic nemuset.

A jak jste relaxovala, než jste měla rodinu?

Výlety. Když relaxace, tak víc než fyzickou jsem vždy potřebovala psychickou relaxaci. Vždycky jsem ráda sedla do auta, jela na výlet někam za Prahu nebo za mámou do Chebu. Ke kamarádce na chatu. Když jsem se rozhodla, že si udělám volno, věděla jsem, že už jen ten samotný fakt mě vždy nabije energií.

Mě překvapilo, že jste přestala kouřit. To se málokomu podaří.

Ano, oba dva jsme kouřili a přestali jsme.

Jak dlouho jste kouřila?

Dlouho, ani nevím a hlavně to není podstatné.

A má to vliv na hlas?

Má a dost špatný, ostatně jako každá jiná neřest na Vaše zdraví.

A máte nějaké neřesti?

Ani ne. Otázka je, co jsou neřesti? To, že si dám občas čokoládu? Nebo že upeču koláč, na kterém si umím pochutnat? Jak já říkám, jsem kuchařka, ale nikdy jsem nebyla pekařka. Nikdy jsem si na sladké nepotrpěla, proto jsem nepekla. Dnes se situace změnila a já se snažím občas v sobotu napéct pro rodinu nějakou laskominu a dělá mi to dobře, když vidím, že chutná. Říkám si, jak málo stačí ke štěstí. Někdo si může říct, jak obyčejné, ale pro mě jsou to momenty dlouho vysněné předtím, když jsem byla sama a bezdětná a promítala si svůj budoucí film. Rodinná idyla se sladkou tečkou. Máme na zahradě rebarboru, obrovskou, takže se stala mým trenažérem a v létě jsem z ní pořád pekla koláč až jsem ho vypekla skoro do dokonalosti.

Místo, kde vznikají Iloniny dobroty

A s čím ho děláte? Co se tam všechno dává?

V zásadě je to jednoduchý koláč. Vše se dává ve svém poměru. Kypřící prášek, cukr, mouka, vajíčko, olej. To vše se smíchá, nakrájíte rebarboru, kterou pocukrujete a pokládáte na těsto. Upečete a můžete posypat žmolenkou. Jednoduché a chutné. Místo rebarbory můžete použít jakékoliv jiné ovoce, třeba meruňky nebo švestky. Anebo čokoládový koláč s banánem a s pudinkovou náplní posypaný kokosem. Ten mě nedávno naučila má kamarádka. Po něm se můžu utlouct. Ten prostě nemá chybu. Dám si ho s chutí a pak si s chutí vlezu do Vacushapu, abych ty kalorie zase spálila. Jak kruté. :-) Nejsem dortíčkový typ, ale s chutí si dám i několik kousků a taky se nezapomenu pochválit. :-)

Právě v této chvíli do dveří vchází Ilonin manžel a já musím uznat, že měl Daneček pravdu: "Je to fešák.":-)

Ilono, děkuji za milé přijetí ve Vašem rodinném hnízdě, Váš čas a ochotu na rozhovor a přeji příjemný zbytek těhotenství, pohodový porod a hodně radosti s miminkem.

Dominik je na světě!

Pár dní po pořízení rozhovoru jsme obdrželi krásnou zprávu - Ilona Csáková je podruhé maminkou.

Zpěvačka Ilona Csáková dnes12. 9. 2012 ve 14:55 hodin přivedla v Brně na svět svého druhého syna – Dominika. „Porod, stejně jako celé těhotenství, proběhl naprosto v pořádku a bez komplikací. Dominik je zdravý, krásný a těšíme se na vše, co nás čeká,“ řekla krátce po porodu zpěvačka Ilona Csáková.

"Opět se mi poštěstilo být u porodu a byl to pro mě krásný zážitek, na který se nedá zapomenout," říká hrdý otec Radek Voneš.

Blahopřejeme!

A na závěr jsme Iloně položili ještě doplňující dotazy vzešlé z Vaší diskuze:

Zvládáte celou domácnost sama nebo Vám s úklidem někdo pomáhá?

Jednou v týdnu mi chodí s úklidem vypomáhat paní Majka, ale jinak průběžně všechny domácí práce dělám já.

Naše čtenářky jsou udiveny, že máte vše uklizeno, nikde nejsou odloženy žádné věci. Zda to jako na fotkách u Vás vypadá stále a jak to zvládáte udržovat? :-)

Samozřejmě, že tady žijeme a maminky dobře vědí, co dokáží naše dětičky spáchat za čurbes. Nějak se to tady snažím udržovat, ale stoprocentní to tady nemáme, nebojte. :-)

Jak si zvykáte na život s miminkem? Co na miminko říká Daneček?

Už jsme si zvykli. Jde to rychle. Mám to ještě v živé paměti. Dominik je hodné mimi a pláče jen, když něco vyžaduje. Danda brášku zatím komentuje, než by se mu věnoval, ono to ani zatím nejde, ale tuhle se hlásil Dominik o mlíčko hlasitým pláčem a Dandu tím vyrušoval od sledování pohádky a tak zahlásil: "Nemám rád Dominička." Ale já vím, že to tak nemyslel.

Předchozí části rozhovoru:

Rozhovor pořídila: Jana Martincová

Fotografie interiéru: Lenka Hadašová/Glanc

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

5. Ilonin životní styl - diskuze

 • Gratuluju k miminku
  Takze dneska ma mesic 
  zajic   | 12.10.2012 15:52:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc hezký rozhovor  
  paní Ilona působí jako klidná vyrovnaná maminka a moc jí to sluší! přeji hodně šťastných rodinných chvilek a úspěchů v práci  
  jezurka   | 12.10.2012 11:57:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc děkuji za prima rozhovor, přeji paní Iloně, aby i nadále byla tak šťastná a děti i manžel ji dělali jen a jen radost. 

  A za sebe dodávám, že kdyby k nám měl někdo přijít dělat rozhovor a já věděla, že se fotky dostanou na web, kde je zaregistrováno tolik maminek, no... myslím, že bych gruntovala jako divá a taky by se zde nenašlo smítko a hračky by se nikde neválely.     
  Evulik25   | 12.10.2012 11:33:44
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×