Inzerce
Inzerce
Inzerce

ProDítě, Mobitex 2008

Proč mám ráda Mobitex? Hledám inspiraci pro vše, co je současně krásné i praktické. Skloubení krásy a užitečnosti věcí je pro mě symbolem současnosti, symbolem naší moderní doby. Naproti tomu nefandím jakýmkoliv módním výstřelkům, které slouží pouze pro "zblbnutí" jedněch a vydělání jiných. Většina módních výstřelků v bydlení, stejně rychle jako vznikla, také z hvězdného nebe odchází. Praktické věci se však vracejí stále a to v nádhernější a ještě přátelštější podobě.

Vše, co člověk kolem sebe doma má, musí být k užitku, vytvářet příjemnou společnost, nesmí být něčím, co je nadbytečné a překáží. Pokud na praktické řešení nemám čas, peníze či představu, volím raději dočasně prázdné pokoje, prázdné stropy s žárovkou (někdy bez :-)) a prázdné stěny. Vše zařizuji s přiměřenou rychlostí, abych stihla interiér zabydlet a byla si 100% jistá, že nový prvek k nám užitečně zapadne. A k tomu hledám inspiraci právě na tomto veletrhu.

Mobitex je každoročně pastvou pro oči. Ne vše, co vypadá skloubeně a krásně, je také k životu. Vystihla to jedna moje přítelkyně, která se o jistém bytu vyjádřila: "Je to nádherné, ale nedá se v tom bydlet." :-) Řekla bych, že ve většině, co je na veletrhu k vidění, se bydlet skutečně dá.

Inzerce

A teď Vám již bez dalšího řečnění nabízím reportáž přímo z místa činu:

Nejprve veletrh Pro dítě

Veletrh potřeb pro dítě nabízí přehlídku tradičního dětského sortimentu, jako jsou kočárky,...

Inzerce

Inzerce

i ty pro děti,...

Inzerce

lehátka,...

autosedačky,...

hračky, ...

včetně možnosti nákupu kuliček do dětských koutků:

Najdeme zde i výživu a to co k ní patří, kosmetiku, doplňky.

Tento sortiment je naštěstí v současném babyboomu tak rozsáhlý, že každý může uspokojit své potřeby na praktičnost a požadovaný vzhled. Určitě zvažte výběr dle svých potřeb, podle referencí maminek, které daný typ vlastní. Nabízím několik snímků pro dokreslení atmosféry. Na druhé straně musím uznat, že po návštěvě a leckdy nezájmu či nepříliš profesionálním přístupu osazenstva stánků (mám však laťku příliš vysoko :-))), pro mě zůstává z hlediska profesionálnosti jedničkou náš partner oddílu Potřeb pro děti, společnot ForBaby.

Co mě zaujalo, byla nabídka kvalitně vypadajících dětských kol u jednoho stánku.

Další stánek nabízel kola s vodící tyčí:

Nechyběly ani cyklovozíky:

U dalšího jsem "zkontrolovala", zda se u dětských komod nic nezměnilo. Zde byla barevná nabídka v podobě buku, třešně, vanilky a u jiných výrobců jistě najdeme i odvážnější barevná a materiálová provedení.

Přiznám se, že díky profesionální deformaci v nebesích nad postýlkou vidím pouze úložiště prachu, proto jim nefandím. Ale co lze určitě doporučit je mantinel kolem hrazení postýlky. Dokonce bych řekla, že je již standardní výbavou pro miminko.

Velice prakticky vypadá přebalovací podložka s úchytem na postýlku:

Jinak postýlky mně přišly velice úzké, možná je nabídka přizpůsobena k zabírání co nejmenšího prostoru, možná pouze můj nesprávný oční vjem - neměřila jsem.

Nechyběly ani ohrádky:

Dále mně padla do oka trampolína s oporou...

... nebo krásné retro kočárky, pro mě však pouze vhodné na výstavu :-).

Zázemí pro maminky

Co je na veletrhu naprosto úžasné, je připravený dětský koutek, přebalovací koutek, kolotoč, trampolína....

Je rovněž již připraveno pódium doprovodných programů pro děti.

O dalších expozicích najdete informace pro velký objem dat v samostatných kapitolách:

 • 4x30 aneb 4 dětské pokoje
 • Obývací kuchyně
 • Hračky a doplňky
 • Netradiční svítidla

Celkem Vás čeká přes 100 inspirujících fotografií,

včetně této ukázky těhotenského oděvu :-)

Jana Martincová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

ProDítě na Mobitexu 2008 - diskuze

 • Teda koukám na ty fotečky a lituji,že nebydlíme blíž.Hned bych tam vyrazila a pěkně se s Matýskem vyřádila-teda hlavně já že    .A je to hezky nafocené.   
  Pralinka   | 27.03.2008 20:15:43 | Reakcí: 1, poslední: 27.03.2008 21:47:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • tak to je paráda.Nejvíc mě zaujala fotka s kolama-přesně tyto odrážedla na způsob kola právě scháníme.
  Jinak k výstavě v Praze-měla jsem lístky do Jany,bohužel jsem je nemohla využít(dvě výstavy v jeden den bychom nestihli) tak jsem je předala těhotné kamarádce.Ta si od výstavy slibovala,že konečně vybere kočárek,ale bohužel bylo to velké zklamání-kočárky skoro žádné.
  Takže jak napsala Veru-beru příště razíme do Brna.
  morina   | 27.03.2008 19:37:38 | Reakcí: 1, poslední: 27.03.2008 20:16:37
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • To je velice inspirativní,ale ta výstava na které jsme byli v Praze nemůže konkurovat.Dětský koutek jako takový jsme nenašli,přebalovací růžek byl tak výborně maskován před zraky ostatních,že ho nenašli ani ti ,kteří jej potřebovali(my  ) zaujala mne fotka s tříkolkami,na tu jsme se tam šli vyložene kouknout,tak ty hodně barevné a hezky vyrovnané s vodicí tyčí jaksi do Prahy nedorazily,ta odstrkovadla jako tříkolky ty jsme viděli,ale zase cena 2500,- byla až moc.Příště jedeme do Brna 
  veru-beru   | 27.03.2008 13:54:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • pěkné   
  pem   | 27.03.2008 12:57:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc pěkné,díky   
  heleluš   | 27.03.2008 12:09:00
  Reagovat | URL příspěvku
 • Uchvatné
  ta komoda na přebalování mě zaujala že je i na koupání
  Stáňa   | 27.03.2008 12:06:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nádherný, díky!!! 
  Ida   | 27.03.2008 12:02:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teda to je uplny raj pro deti. Tam by se vyradily, tolik hracek!!! No a samozrejme i pro maminky, ty by se vyradily mozna jeste vic     
  janasmile   | 27.03.2008 12:02:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jani moc pěkně jsi to připravila.už se tam těším.Ta trampolína mě velmi zaujala.To by se klukům líbylo.  A to tričko je supr. 
  beruska   | 27.03.2008 10:59:40
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×