Inzerce
Inzerce
Inzerce

Moje letní knihy

K létu a dovolené patří neodmyslitelně knížka. Na trhu je jich nepřeberně, ale jaká je tou Vaší favoritkou, co rády čtete? Dáváte přednost detektivce, životopisu, románu, faktografické literatuře nebo erotickým povídkám? Vložte své tipy do kategorie Co jsem četla? Tipy na knihy a pošlete nám odkaz na email sekretariat@babyonline.cz!

 

Beatrice Small, Thea Devine, Jane Bonander: DAREBÁKY ZBOŽŇUJI

Tuto knihu, tvořenou třemi lehce erotickými povídkami, jejichž společným jmenovatelem je ženská vytrvalost v získávání toho, co si umaneme, a touha po lásce, doporučuje Tygřímáma. Tři hrdinky (princezna Zulejka, mladá, bohatá vdova Corinna a rusovlasá Lily) prožívají své osudy s touhou získat muže svého srdce.

Inzerce

Michaela Klevisová: ZLODĚJKA PŘÍBĚHŮ

Detektivka doporučovaná Tygřímámou. Anna Valentová, šéfka televizního scénáristického týmu, se stane obětí vraždy. V průběhu vyšetřování, které provádí charizmatický inspektor Josef Bergman, se na povrch dostávají tajemství z minulosti a propletené lidské osudy.

Josef Formánek: PRSATÝ MUŽ A ZLODĚJ PŘÍBĚHŮ

Knihu, která ve čtenářích vyvolá různorodé emoce od přemýšlení, smíchu až po pláč, doporučuje Mahani. Reportér geografického časopisu David Zajíc se vydává do deštného pralesa na ostrově Siberut, kde se setkává se šamanem jménem Aman Lavi. Ten se stane Zajícovým rádcem a přítelem na cestě hledání sama sebe, životních hodnot i vztahu k rodině.

Inzerce

Jo Nesbo: NETOPÝR

První ze série detektivních příběhů, ve kterých Harry Hole řeší zapeklité případy, doporučuje nadule1. Norský detektiv je vyslán do Autrálie, aby se zúčastnil vyšetřování případu sexuálně motivované smrti dívky. A proč právě netopýr? Ten je totiž symbolem smrti.

Kateřina Tučková: ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Mahani doporučuje román o  ženské duši a zasuté části naší historie, který získal mj. ocenění Český bestseller 2012 a Magnesia litera 2013. Žítkovské bohyně byly léčitelky duše i těla, navíc viděly do budoucnosti. Poslední žítkovskou bohyní je etnografka Dora Idesová. Ta se však od tradic a zastaralého způsobu života snaží odpoutat. Vše se změní, když nalezne svazek StB, který byl vedený na její tetu. Ida tak začne rozplétat osudy své rodiny. 

Inzerce

Diana Beate Hellmann: DVĚ ŽENY

Román o přátelství dvou mladých žen, baletky Evy, trpcící rakovinou lymfatických uzlin, a Claudie, která onemocněla leukemií. Knihu, odehrávající se na protirakovinné klinice a provázející čtenáře všemi fázemi rakoviny i její léčbou, doporučuje zajic. Téma knihy, podle níž byl natočen stejnojmenný film, bylo inspirováno skutečnou nemocí autorky.

Beverly Swerlingová: MĚSTO SNŮ

Fíková doporučuje historický román, zasazený do 17. a 18. století, o osudech ranhojičů a léčitelů, posléze lékařů z prostředí nově vzniklého města New York. Životy příslušníků sedmi generací rodiny Turnerů, jejichž vztahy jsou v důsledku dávné křivdy první generace, sourozenců Lucase a Sally, pokřiveny, se odehrávají na pozadí útoků indiánských kmenů, vzpoury otroků a boje za nezávislost.

Inzerce

Zdenka Hamerová: PŘÍLIŠ TENKEJ LED

Detektivka z českého prostředí je tipem tygřímámy. Lucie se snaží smířit se smrtí svojí starší sestry Dity, která podle oficální verze spáchala sebevraždu skokem do Labe. Lucie však této verzi nevěří, navíc nalezne Ditin deník, který ji nejen utvrdí v její nedůvěře, ale také jí umožní pochopit všechny sestřiny pocity a obavy, s nimiž se potýkala; navíc se z něho dozvídá informace o různých lidech, s nimiž se Dita stýkala. Lucie se tedy pouští do pátrání na vlastní pěst.

Kateřina Dubská: ČLOVĚK GABRIEL

Román o romském muži Gabrielovi a jeho mimořádně vyvinutému smyslu pro přírodu a komunikaci se zvířaty, zvláště pak koňmi, doporučuje Mahani. Kniha čtenáře provede Gabrielovým dětstvím, dospělostí i dobou po jeho smrti, přičemž geograficky se ocitneme na několika místech, abychom skončil v nádherné krajině Slovácka a buchlovských kopců. Významné místo má v Gabrielově životě také láska, a to k neromské dívce Meruňce.

Karel Van Loon: OTEC A OTEC     

Psychologický román nizozemského autora o muži jménem Armin, který deset let po smrti své ženy zjistí, že není biologickým otcem 13letého syna, doporučuje zajic. Armin tedy začne pátrat po chlapcově skutečném otci, přičemž se nevyhne rekapitulaci svého dosavadního života a pochybám o prožité minulosti.

Melanie Gideon: MANŽELKA 22

Vtipný román, jehož tématem je anonymní internetový průzkum manželství ve 21. století, doporučuje sazicka. Alici je čtyřicet čtyři let, má dvě odrůstající děti a manžela, se kterým si přestává rozumět. Pro účely výzkumu, do kterého se se zájmem přihlásila, je jí přiřazena přezdívka Manželka 22 a jako kouč Tazatel 101. Když se ale člověk začne svěřovat příliš, mohou se aktivovat skryté city a vášně...

Irving Stone: ŘECKÝ POKLAD

Queen222 doporučuje životopisný román o objeviteli Tróji Heinrichu Schliemannovi. Ten touze po jejím objevení propadl již jako malý chlapec, přičemž jeho touha se s přibývajícím věkem stupňovala natolik, že jí podřídil celý svůj život. Román je vyprávěn z pohledu Schliemannovi řecké manželky.

Táňa Kubátová: ZÁRUČNÍ LIST NA ŽIVOT

Klasický román pro ženy doporučuje tygřímáma. Jarce alias Lasičce je třicet jedna let, ale na muže nemá zrovna štěstí. Osud jí však u jedné lehké dopravní nehody připlete do cesty muže, který jí začne pravidelně volat. Vznikne mezi nimi anonymní, blízké přátelství po telefonu. Jeden z nich ale časem zjistí totožnost toho druhého... bude z toho nakonec láska?

Pete Hamill: SRPNOVÝ SNÍH

Román plný úvah a legend, odehrávající se v Brooklynu roku 1947, doporučuje zajic. Jedenáctiletý chlapec Michael, irský katolík, se zde setkává s židovským rabínem Hirschem, který přežil 2. světovou válku a po smrti své ženy emigroval do Ameriky. Mezi chlapcem a rabínem se vytvoří pevné přátelství, přestože musí odolávat antisemitské skupině Sokolů.

Katarina Mazetti: CHLÁPEK OD VEDLEJŠÍHO HROBU

Humorně napsaný příběh se skrývá pod zvláštním titulem, který doporučuje tygřímáma. 35letá knihovnice Desirée chodí na hrob za svým předčasně zemřelým manželem, farmář Benny zase za svými rodiči. Setkávají se na lavičce před svými sousedícími hroby. Zpočátku k sobě pociťují antipatii, navíc oba žijí rozdílným způsobem života. Přesto mezi nimi přeskočí jiskra. Závěrečný happy end se ale nekoná...    

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Moje letní knihy - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce