Inzerce
Inzerce

Moje letní knihy

K létu a dovolené patří neodmyslitelně knížka. Na trhu je jich nepřeberně, ale jaká je tou Vaší favoritkou, co rády čtete? Dáváte přednost detektivce, životopisu, románu, faktografické literatuře nebo erotickým povídkám? Vložte své tipy do kategorie Co jsem četla? Tipy na knihy a pošlete nám odkaz na email sekretariat@babyonline.cz!

 

Beatrice Small, Thea Devine, Jane Bonander: DAREBÁKY ZBOŽŇUJI

Tuto knihu, tvořenou třemi lehce erotickými povídkami, jejichž společným jmenovatelem je ženská vytrvalost v získávání toho, co si umaneme, a touha po lásce, doporučuje Tygřímáma. Tři hrdinky (princezna Zulejka, mladá, bohatá vdova Corinna a rusovlasá Lily) prožívají své osudy s touhou získat muže svého srdce.

Michaela Klevisová: ZLODĚJKA PŘÍBĚHŮ

Detektivka doporučovaná Tygřímámou. Anna Valentová, šéfka televizního scénáristického týmu, se stane obětí vraždy. V průběhu vyšetřování, které provádí charizmatický inspektor Josef Bergman, se na povrch dostávají tajemství z minulosti a propletené lidské osudy.

Josef Formánek: PRSATÝ MUŽ A ZLODĚJ PŘÍBĚHŮ

Knihu, která ve čtenářích vyvolá různorodé emoce od přemýšlení, smíchu až po pláč, doporučuje Mahani. Reportér geografického časopisu David Zajíc se vydává do deštného pralesa na ostrově Siberut, kde se setkává se šamanem jménem Aman Lavi. Ten se stane Zajícovým rádcem a přítelem na cestě hledání sama sebe, životních hodnot i vztahu k rodině.

Jo Nesbo: NETOPÝR

První ze série detektivních příběhů, ve kterých Harry Hole řeší zapeklité případy, doporučuje nadule1. Norský detektiv je vyslán do Autrálie, aby se zúčastnil vyšetřování případu sexuálně motivované smrti dívky. A proč právě netopýr? Ten je totiž symbolem smrti.

Kateřina Tučková: ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Mahani doporučuje román o  ženské duši a zasuté části naší historie, který získal mj. ocenění Český bestseller 2012 a Magnesia litera 2013. Žítkovské bohyně byly léčitelky duše i těla, navíc viděly do budoucnosti. Poslední žítkovskou bohyní je etnografka Dora Idesová. Ta se však od tradic a zastaralého způsobu života snaží odpoutat. Vše se změní, když nalezne svazek StB, který byl vedený na její tetu. Ida tak začne rozplétat osudy své rodiny. 

Diana Beate Hellmann: DVĚ ŽENY

Román o přátelství dvou mladých žen, baletky Evy, trpcící rakovinou lymfatických uzlin, a Claudie, která onemocněla leukemií. Knihu, odehrávající se na protirakovinné klinice a provázející čtenáře všemi fázemi rakoviny i její léčbou, doporučuje zajic. Téma knihy, podle níž byl natočen stejnojmenný film, bylo inspirováno skutečnou nemocí autorky.

Beverly Swerlingová: MĚSTO SNŮ

Fíková doporučuje historický román, zasazený do 17. a 18. století, o osudech ranhojičů a léčitelů, posléze lékařů z prostředí nově vzniklého města New York. Životy příslušníků sedmi generací rodiny Turnerů, jejichž vztahy jsou v důsledku dávné křivdy první generace, sourozenců Lucase a Sally, pokřiveny, se odehrávají na pozadí útoků indiánských kmenů, vzpoury otroků a boje za nezávislost.

Zdenka Hamerová: PŘÍLIŠ TENKEJ LED

Detektivka z českého prostředí je tipem tygřímámy. Lucie se snaží smířit se smrtí svojí starší sestry Dity, která podle oficální verze spáchala sebevraždu skokem do Labe. Lucie však této verzi nevěří, navíc nalezne Ditin deník, který ji nejen utvrdí v její nedůvěře, ale také jí umožní pochopit všechny sestřiny pocity a obavy, s nimiž se potýkala; navíc se z něho dozvídá informace o různých lidech, s nimiž se Dita stýkala. Lucie se tedy pouští do pátrání na vlastní pěst.

Kateřina Dubská: ČLOVĚK GABRIEL

Román o romském muži Gabrielovi a jeho mimořádně vyvinutému smyslu pro přírodu a komunikaci se zvířaty, zvláště pak koňmi, doporučuje Mahani. Kniha čtenáře provede Gabrielovým dětstvím, dospělostí i dobou po jeho smrti, přičemž geograficky se ocitneme na několika místech, abychom skončil v nádherné krajině Slovácka a buchlovských kopců. Významné místo má v Gabrielově životě také láska, a to k neromské dívce Meruňce.

Karel Van Loon: OTEC A OTEC     

Psychologický román nizozemského autora o muži jménem Armin, který deset let po smrti své ženy zjistí, že není biologickým otcem 13letého syna, doporučuje zajic. Armin tedy začne pátrat po chlapcově skutečném otci, přičemž se nevyhne rekapitulaci svého dosavadního života a pochybám o prožité minulosti.

Melanie Gideon: MANŽELKA 22

Vtipný román, jehož tématem je anonymní internetový průzkum manželství ve 21. století, doporučuje sazicka. Alici je čtyřicet čtyři let, má dvě odrůstající děti a manžela, se kterým si přestává rozumět. Pro účely výzkumu, do kterého se se zájmem přihlásila, je jí přiřazena přezdívka Manželka 22 a jako kouč Tazatel 101. Když se ale člověk začne svěřovat příliš, mohou se aktivovat skryté city a vášně...

Irving Stone: ŘECKÝ POKLAD

Queen222 doporučuje životopisný román o objeviteli Tróji Heinrichu Schliemannovi. Ten touze po jejím objevení propadl již jako malý chlapec, přičemž jeho touha se s přibývajícím věkem stupňovala natolik, že jí podřídil celý svůj život. Román je vyprávěn z pohledu Schliemannovi řecké manželky.

Táňa Kubátová: ZÁRUČNÍ LIST NA ŽIVOT

Klasický román pro ženy doporučuje tygřímáma. Jarce alias Lasičce je třicet jedna let, ale na muže nemá zrovna štěstí. Osud jí však u jedné lehké dopravní nehody připlete do cesty muže, který jí začne pravidelně volat. Vznikne mezi nimi anonymní, blízké přátelství po telefonu. Jeden z nich ale časem zjistí totožnost toho druhého... bude z toho nakonec láska?

Pete Hamill: SRPNOVÝ SNÍH

Román plný úvah a legend, odehrávající se v Brooklynu roku 1947, doporučuje zajic. Jedenáctiletý chlapec Michael, irský katolík, se zde setkává s židovským rabínem Hirschem, který přežil 2. světovou válku a po smrti své ženy emigroval do Ameriky. Mezi chlapcem a rabínem se vytvoří pevné přátelství, přestože musí odolávat antisemitské skupině Sokolů.

Katarina Mazetti: CHLÁPEK OD VEDLEJŠÍHO HROBU

Humorně napsaný příběh se skrývá pod zvláštním titulem, který doporučuje tygřímáma. 35letá knihovnice Desirée chodí na hrob za svým předčasně zemřelým manželem, farmář Benny zase za svými rodiči. Setkávají se na lavičce před svými sousedícími hroby. Zpočátku k sobě pociťují antipatii, navíc oba žijí rozdílným způsobem života. Přesto mezi nimi přeskočí jiskra. Závěrečný happy end se ale nekoná...    

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Moje letní knihy - diskuze

  • Letní knihy
    Pro mě jsou super letní knihy takové ty záležitosti jako Chata ve Švýcarsku, Pláž v Chorvatsku a tak různě. To je fajn. A je super, že jsem je na databáze knih https://www.cbdb.cz/knihy našla, protože to je přesně takové to čtení na pláž. Není divu, že se té edici říká Romantické úniky nebo tak něco. Teď bych si to asi přesně nevybavila. No mám jednu knížku připravenou právě na dovolenou do Itálie. ;-)
    lenka.spackova   | 14.07.2022 08:13:58
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×