banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Zdravá strava dětí - diskuze

39 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Podle čeho zavádíte jednotlivé potraviny do jídelníčků dětí? Jakých doporučení se držíte? Jak reagujete, když vidíte nebo se dočtete, že jiná maminka dává svému dítěti podle Vás nezdravé potraviny? Myslíte si, že když jsme my přežili omáčky od půl roku, že je v pořádku je dávat i našim dětem?
zavadela jsem podle veku a dala spis na deti ,nechteli zeleninu tak zacali brzo jist maso atd...jinak i doma varime spis zdraveji a to ze si obcas daji mcdonalds mi zily netrha..ale denne je cpat smazenym apod by mi vadilo...a tvde dbam na to,jake maji parky a salamy,i kdyz treba jen jednou mesicne...
při zavádění jsem se držela tabulek a rad doktorky. plus mínus, nezdálo se mi to nijak komplikovaný, neměla jsem jediný důvod někam spěchat. ale je pravda, že u nás se nevařilo, začala jsem vařit opravdový obědy až po roce věku dítěte..takže mě nic nikam nehnalo. na zdravou výživu docela dám, snažím se o ni tak jaksi celkově..ale do ideálu to má hodně daleko...to že jiný maminky dělají něco jinak je mi jedno, nedovolila bych si někomu do toho kecat..ani se nad tím nepozastavuji - nebo se o to snažím. nemyslím si, že je v pořádku dávat kojencům omáčky..jistě,že to přežijí, ale že to není zdravý se ví a tak se mi zdá přehnaný dávat je malým dětěm...ale možná bych mluvila jinak, kdybych milovala omáčky a každý týden aspoň nějakou vařila
Kvíteček začal \"normální\" stravu kolem 7 měsíce, začali sme asi jako každý jiný, samozřejmě sem vše konzultovala s pediatrem a s holkama Bolkama. u nás je to teda vše hrozně pomalu,co jiné děti jedí v roce, tak malý začal až teprve teď, měl i měsíční výpadek, kdy jediné co dal do pusy bylo prso. neřeším, prospívá krásně, sladké si dá tak jedině domácí buchtu, nebo dětské sušenky, jinak mi sladké odmítá a já nenutím. na čem hřeší, tak sou tyčiny, sice mu kupuju dětské, bez posypu soli, ale někdy se stane, že šlohne klasické ostatní potraviny teprve zavádíme, ale řídím se i vlastním rozumem.
Amálku jsme začali přikrmovat od ukončeného 4.měsíce.A ze začátku jsme nové jídlo zkoušeli po 2 dnech.Nejsem zastánce tabulkové metody.Dávám svému dítěti,to co uznám za vhodné.Podívám se jestli může,vyzkoušíme a pokud jí to chutná,tak fajn.Omáčku ještě neměla.A nechci aby to vyznělo tak,že jí dávám čokoládu nebo něco podobného,to ne.Když vidím někoho kdo podle mě dává něco špatného,tak nic neřeknu.A to proto,že každá máme svojí zodpovědnost za své dítě.A každá uznáme co je pro něj vhodné.
Do roku jsem se řídila spíš podle tabulek a podle dr. Od roku jí děti všechno. Vařím zdravě, nepoužívám polotovary, nasoxy. Ke druhému roku znaly i nezdravé věci, hranolky, párky, uzeniny, sladkosti, kofolu..... Je to strava kterou nemají doma, ale když někam jdeme tak mají možnost jíst tímto způsobem. Pokud vidím jiné děti třeba s párkem v rohlíku, tak je mi to jedno. Neřeším to. Je možné, že je to pro onu maminku taky vyjímka. Pokud se někam chystám, často přibalím svačinu. Ale když se zdržíme déle dostanou nějakou chuťovku v podobě hranolek. Už jsem se setkala s tím, že maminka odmítla dát dítěti(3r) svatební koláček(domácí) na oslavě, protože moc voní rumem. Mě tohle příjde přehnané, ale je to každého věc. Jsem v tomto spíš lehkomyslná.
začala jsem v 5 m. příkrmy jsem zaváděla podle informací, které jsem načetla z různých zdrojů a dozvěděla se od doktroky, a uzpůsobila je tomu, co prcek jedl nebo co ho ne/nadýmalo. snažím se ho krmit zdravě, myslím že nezdravých jídel se v životě nají dost. ale nic nehrotím do extrémů, takže prcek už ochutnal třeba ovocný knedlík. prostě zdravý základ s občasnými prohřešky nicméně poslední dobou s jídlem dost bojujeme, takže jsem začala dávat špetku soli. kmín nebo bazalku už používám dlouho. jelikož úroveň poznání za těch pár let pokročila, tak mi přijde škoda cpát dítě omáčkama apod., když vím, že to moc prospěšné není. nemusím mu hned od malička zadělávat na cukrovku. u ostatních nijak nereaguju, je to jejich věc a oni nemusí zase souhlasit s mým přístupem. jenom je mi líto dětí, které sotva sedí a rodiče už je ládují hamburgerem nebo hranolkama z mekáče, kam je vyvezou o víkendu na výlet.
Míšu jsem plně kojila do jeho osmi měsíců, s příkrmy jsem chtěla začít od ukončeného šestého měsíce, ale nedařilo se mi do něj nic dostat. No a pak už jsem jela podle toho, co mi radila naše dětská doktorka nebo holky tady. Většinou než jsem něco nového zařadila do jídelníčku, sháněla jsem info, zda už to či ono může. Zhruba od roku a půl už jsem Míšovi vařila to co nám, jen míň solené a kořeněné. Občas jsme \"zhřešili\" a nacpali ho i něcím méně zdravým, jako je párek, ale do teď to nepřeháníme a snažím se, aby jedl co nejvíc zdravě. Máme kliku, že ho vůbec neberou sladkosti, jen občas si vyžádá čokoládku. Nevím, jestli jsem já baštila omáčky od půl roku, možné to je, ale když mi byl necelý rok, byla jsem nemocná a vyfasovala jsem penicilin, v té době mě mamka nacpala polévkou tzv. prdelačkou a já se osypala. Takže dnes všude hlásím, že jsem alergická na penicilín, ale mamka si myslí, že to bylo tou polévkou.
podle toho, jak to dozrávalo na zahrádce.Úplně lituju, že má Anička teprv 2 měsíce, páč máme zrovna tak úžasnou mrkev
přiznávám se, že u první dcery jsem to řešila mnohem víc, jeli jsme podle příruček u Verunky dodržujem spíše jen některé zásady - do 1/2roku jsem výhradně kojila, do roku vařila zvlášť pro malou příkrmy bez soli, ale podle svého uvážení (žádné tři dny mrkvička a potom tři dny brokolička ) a od roku jí s náma skoro všechno, méně solím, vařím hodně polévky, nedávám kořeněné věci..
Příkrmy jsem si načetla tady na BOL a začali jsme na doporučení pediatričky od ukončeného 4 měsíce. Díky malému jsem obměnila i náš jídelníček, aby mu nevadilo, že baští něco jiného než my. Takže baštíme víceméně to samé. Tomášek už ochutnal kdejakou kravinu, co mu dědečkové a babičky dají ochutnat, takže se nevyhnu občas ani vyloženě nezdravým věcem, ale je to jednou za čas, tak nešílím. Sladké dostane občas taky, ale jen když dobře baští, jinak jsem zlá a nedám mu nic. A ostatní maminky můžou svoje dítko krmit, čím chtějí, je mi to vážně jedno. Klidně vedle mě může sedět maminka a krmit půlroční dítko mastnou pálivou klobásou máčenou v křenu a zajídat to rohlíkem, je mi to vážně jedno. Ale samozřejmě to nezapomenu prásknout tady na BOL
Já si pročetla návody na netu, něco mi k tomu řekl pediatr a já si to udělala tak jak mi to přišlo nejrozumnější. Pokud to někdo dělá jinak, pomyslím sis, že já bych to takhle nedělala, ale je to její věc a já jí do toho nekecám. Na to nemám právo. Jinak to co dělali naši rodiče mi hlavně u prvního dítěte dost často lidé říkali, babičky a prababičky, ale nadruhou stranu respektovali jak to dělám já. Spíš to bylo jako pro zajímavost pro srovnání. S něčím třeba i souhlasím a s něčím teda vůbec. Každopádně si myslím, že s nezdravým jídlem není potřeba pospíchat. A i omáčka může být uvařena zdravě. Ale půlročnímu bych asi nedala ani tu zdravou variantu.
@corelia ještě dodám, že co mi teda vadilo byly řeči typu: proč nedáváš tohle? On tohle ještě nejí? Nebo rovnou donesli něco, co jsem mu ještě nedávala se slovy, to může, protože ta a ta známá to svému stejně starému synovi taky běžně dává..... to mě rozčilovalo

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40