banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

zarděnky - diskuze

3 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
vsechny zdravim chtěla bych se zeptat zdali má někdo zkušenosti se zarděnkami- resp. jak dlouho nesmíme mezi děcka malému je devět měsíců a velice rád je mezi kamarády. doktorka nám tuto informaci nějak zapoměla řícidíky moc
Ještě přikládám odpověď dr. Ludvíkovské sem:Zarděnky jsou virové onemocnění, proti němuž se očkují všechny děti celoplošně již od.r.1986, před tímto rokem se očkovaly pouze dívky ve 12 letech věku. Onemocnění u dětí probíhá většinou lehce ( na rozdíl od dospělých), prvním příznakem je vyrážka na obličeji a trupu, na končetinách vyjímečně, je světlečervené barvy, někdy až do fialova, velikosti špendlíkové hlavičky až čočky. Vyrážka se objeví najednou, nikoli postupně, průvodním jevem bývá lehký katar dýchacích cest, nejdůležitějším příznakem je zduření uzlin za ušními boltci a na šíji, teploty většinou nejsou, zřídkakdy onemocnění začíná horečkou. Vyrážka mizí beze stopy po 2-3 dnech, inkubační doba je 16-21 dnů, přenos onemocnění je možný pouze přímým kontaktem s nemocným, šíří se vzdušnou cestou, komplikace u dětí jsou vzácné.Dítě tazatelky se tedy mohlo nakazit jen v případě, že by bylo v přímém styku s nemocnou osobou. Vzhledem k velmi dobré proočkovanosti je málo pravděpodobné, že o zarděnky jde, navíc onemocnění samozřejmě podléhá hlášení příslušnému epidemiologickému oddělení, které výskyt monitoruje - proto by o výskytu tohoto onemocnění v dané lokalitě muselo vědět. Jinak lze samozřejmě odběrem krve zjistit titr protilátek. Léčení je pouze symptomatické, t.zn.klid na lůžku po dobu jednoho týdne, při nekomplikovaném průběhu může dítě do kolektivu po dvou až třech týdnech.Onemocní-li žena v prvních 3 měsích těhotenství zarděnkami, může dojít k těžkému poškození plodu, a proto je tato skutečnost důvodem k přerušení těhotenství.
na to už se očkuje
@Stáňa no to já vím že se očkuje ale až v patnácti měsících a to nám ještě není

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40