banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

tak se mi to komplikuje - diskuze

6 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
nasi dostanou ve skolce 30 letou ucitelku co bude zaroven novou reditelkou skolky..ve tride jich bude 24 az 28...huste...no a s tou ucitelkou maji vsechny maminky problem,ze ona si porad na neco u deti stezuje...navic skolka zavedla to,ze v den nastupu musi dat rodic opet potvrzeni ,ze nastupuje i on...tak vypoved dopredu dat pripadne nemuzu..ja jsem z toho pomalu janek a asi se s ni na drivejsi obcasne dochazce at si goblini zvyknou nedomluvim...a proste 21 jdou natvrdo...navic co vim tak ti co jdou v zari ,jdou 1. den na hodinu,2. az 5.den do svacinky,pak tyden do obeda a az pak zustavaji na cele dny ,pokud to psychycky zvladaji....to je dosty divny prstup..kde ma cerstve nastoupivsi matka brat dovolenou??
Když začal chodit Vojta do školky v září, tak už mu bylo 3,5roku. Já ho dávám na celý den od začátku. Jenom mě trošku překvapili (ale mně to bylo v podstatě jedno stejně jsem byla doma), že první 3dny museli po obědě domů, aby si zvykli. Já jsem se jen bála, že si zvykne, že jde po o domů a nebude tam chtím být déle. Nakonec teda dobrý.
Jaruš opět musím napsat,že se vy matky těma školkama strašně děsíte a stresujete.Na ty 2 h atd to je dobrovolné.Honza třeba šel hned druhý den natvrdo až do tří.To je služba jen pro ty co to chtějí,podle je to zbytečné a moc se kolem toho nadělá.Kdo je zdrálý ten to nechce a stydlínovi to nepomuže.Další věc-učitelku ani neznáš,a už si děláš obrázek.90 procent dnešních rodiču si na školu,školku stěžuje a učitelky jejich dětí jsou rodinný nepřítel č.1.Tak jak tam nejdřív všichni ty děti chtějí dát,tak pak všichni nadávají.S tou praci nevím,ja nemusela ukazovat nikdy nic.Jde hlavně o to jestli jsem včas zaplatila školné a obědy-to je jediná priorita školek.To,že jich bude ve třídě zapsaných 28 neznamená,že tam denně 28 děti příjde tak s bídou 18.Vlastně pochybuji,že se někdy všichni sejdou.K Zuzi chodí do třídy 9 a pruměrně tam jsou 4.
@Honafa ja doufam,ze je prave vezmou okamzite,,ne na zvykacku...tu beru ze od zari by mohli chodit na 5 dnu v mesici...no a verim,e s tou mladou se neshodnou stary v jejich metodach,ktere muzou mit uplne jiny rozmer a proto ji porad drbou a pomlouvaji..doufam,ze to neni jen nejaka karieristka...
@Honafa To je jak u nás, je to kolem 10-15 dětí na den, pokud je epidemie dostávájí se do počtu 6-9 dětí. Z toho jich polovina odejde domů po obědě. Já myslím, že mají pohodu i když kapacita je 25 dětí, nikdy to nenaplní.
Hele,já teda tak úplně přesně nevím,jestli vaše školka nemá nějaké speciální směrnice,co ale vím je,že když ti vezmou dítko do školky,tak papírově už od září.A to pro tebe znamená,že tam dítko můžeš odložit na 5 dní v měsíci a nepřijdeš o rodičák.Možná se s ní prostě domluvit,že od září tam také budou chodit,třeba né na celý den,ale bude je tam 5krát v měsíci mít na ty 4 hodiny do oběda.Tím oni si zvyknou a pak ten nástup nebude takový šok.
@Val.J35 A to je pravda. Vzdyt Ty to budes od zari natvrdo platit, tak si tam muzou chodit zvykat.V Tisnove jsou dokonce nejake zvykaci hodiny. Deti, co treba nastoupi v tom listopadu, chodi od rijna, nejprve na 2 hodiny s maminkou, pak na 2 hodiny bez maminky, pak na 3 hodiny a.t.d..

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

15 %
4 hlasy

77 %
20 hlasů

8 %
2 hlasy

Celkem hlasovalo 26 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40