banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Otřes mozku - diskuze

10 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Zase jsem v noci přemýšela,že se tu dost často denně řeší jestli jít nebo nejít s dítětem po pádu na pohotovost.Dobře,když už teda zvací atd tak jdete a co tam?Nechají si tam to dítě,nebo se to neřeší a pošlou ho domu?
Mě malej spadl ze židle na dlažbu,nezvracel,v bezvědomí nebyl,ale po 3 dnech ce mu na hlavě udělala boule jako hrom!Hned jsme jeli na pohotovost a po rtg se zjistilo,že má prasklou lebku a přitom žádné příznaky jiné neměl!Stravil týden na JIP,uděli CT vyšetření,neurologické vyš. a po týdniu nás pustili domů.
Měli by si ho nechat na pozorování. kdyby třeba upadlo do komatu, nebo se projevily další příznaky tak aby se mohlo rychle zasáhnout a případně podat léky atd...
když zvrací nebo je v bezvědomí, tak není co řešit nechají si ho tam!ale pád z gauče nebo postele už asi zažila každá mamina to by to děcko muselo být přikurtované
@jezurka No a jak se to léčí tam?
@Honafa nedalomi to a našla jsem na netu:Co Vás čeká v nemocniciLékař se Vás nebo Vašich známých nejdříve zeptá na okolnosti úrazu, přesnou délku bezvědomí a mechanismus úrazu. Dále Vám prohlédne hlavu, oči a krk, vyzkouší hybnost krční páteře. Poté Vás dle nálezu odešle na rentgenové vyšetření hlavy a krční páteře, které má vyloučit poranění lebky a krčních obratlů.Diagnózu otřes mozku by měl stanovit neurolog, který zároveň podle délky bezvědomí určí i stupeň závažností. Otřes mozku je důvodem k hospitalizaci. Zůstáváte na nemocničním lůžku, dle závažnosti úrazu většinou tři i více dní. Délka pobytu v nemocnici se liší dle zkušeností a režimu jednotlivých zařízení. Po tuto dobu dodržujete přísný klidový režim na nemocničním lůžku. Přestože se již po pár hodinách můžete cítit zcela zdrávi, období přibližně tří dnů po úraze je kritické pro náhlou změnu Vašeho poúrazového stavu a je proto nutné zůstat po tuto dobu pod lékařským dohledem.V tomto období je pravidelně kontrolován Váš aktuální zdravotní stav. V případě potřeby jsou Vám podávány léky proti bolesti, jinak nejsou žádné léky nutné. Léčbou a prevencí pozdějších komplikací je pouze klid na nemocničním lůžku.Pokud by se u Vás v průběhu hospitalizace objevily některé varovné příznaky jako poruchy citlivosti, nepravidelnost zorniček poruchy hybnosti končetin nebo intenzivní bolest hlavy, pravděpodobně se podrobíte dalším vyšetřením. Při podezření na vážnější poranění mozku se doplňuje CT vyšetření (počítačová tomografie - speciální vyšetření rentgenovými paprsky – lidově „tunel“), nebo EEG vyšetření (elektroencefalograf - tj. vyšetření elektrické aktivity mozku, obdoba EKG při vyšetřování správné činnosti srdce).
@jezurka Díky.
@jezurka Vyčerpávající
@nadule1 hele Naďule nedělej si ze mě srandu
@Honafa tak to nevím ale určitě ho pozorují, měří teplotu a udělají vyšetření, řekla bych že by měli udělat rentgen a CT
@Honafa Já si myslím, že to dítě jen pozorují a pošlou ho asi na nějaké vyšetření - určitě udělají rentgen a asi nějaký neurologický vyšetření.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40