banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Očkování - diskuze

28 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Výborný... Už z nadpisu článku jsem čekala další propagandu o očkování. Doporučuji přečíst knihu od Anny Strunecké o očkování. Tam se dočtete dost alarmující fakta. Jedná se hlavně o zbytečné očkování, očkování malých kojenců, kterým právě brzy podaná vakcína narušuje přirozenou imunitu. A hlavně a především pomocné látky ve vakcínách, hlinité soli, antibiotika, formaldehyd - to působí na nervovou soustavu. A to se hned nepozná, všichni budou říkat, že to nesouvisí s očkováním... Jenže špatně učící se děti, hyperaktivní, nedej bože autistické děti.. Toho je tu čím dál víc. Ať se každý rodič očkování zváží. Ale nedostáváme tu vyvážené informace!! Promyslete, zda chcete děti zatěžovat zbytečně pneumokokovou vakcínou navíc, když to stejně proti všem onemocněním způsobeným pneumokoky nechrání a naopak bude dítě náchylnější k ostatním druhům. Bohužel, tyto informace nenajdete u svého lékaře, nedůvěřujte, ale prověřujte!
Je zajímavé, že nejvíce vždy diskutují o vhodosti/nevhodnosti očkování či medicíny obecně a ev. podplácení lékařských studií a lékařů vůbec lidé, kteří znají medicínu pouze z pozice laika. Je správné, když se pacient ptá a přemýšlí o své léčbě a zdravotním stavu, to je zcela v pořádku. Ale bohužel nemůže nikdy pochopit široké souvislosti a provázané otázky s tou konkrétní diagnózou nebo léčebným postupem, které běží lékaři v hlavě - lékař by mu měl danou problematiku vysvětlit, aby ji pacient co nejlépe pochopil a aby se mohl potom svobodně rozhodnout - jeho rozhodnutí by měl potom lékař i respektovat. Primární poslání lékaře je pacientovi pomoci a ne mu ublížit!!! (nevím proč se v poslední době v naší společnosti tento negativní \"názor\" na lékařskou obec tak hekticky šíří a podporuje).
Já osobně se snažím své děti chránit před závažnými chorobami, které by je mohli vážně ohrozit na zdraví a na životě a proto je i chráním očkováním. Samozřejmě nic není zadarmo a jsem si vědoma i určitých možných rizik s očkováním spojených, ale možný benefit je o dost větší než možné riziko!!! Nepochopím rodiče, kteří riskují, že jejich vlastní dítě zemře na tetanus nebo zánět mozkových blan, jen kvůli tomu, že mu odepřeli očkování - všichni kdo odmítají očkování by si měli zjistit průběh a možné komplikace chorob, které odmnítají očkovat a uvědomit si, zda by toto riziko u svých dětí byli ochotni podstoupit a zda by se s tím dokázali ev. vyrovnat. Ale tuto etickou otázku si musí každý vyřešit sám!
@cacík ono to asi bude tím, že doktoři o tom diskutovat nechtějí a připouštějí jen to, že vakcíny jsou bezpečné a o jakýkoliv vážnějších nežádoucích účincích nechtějí slyšet, natož cokoliv s vakcínami spojovat. rodiče co neočkují, alespoň co já vím, všechna tato rizika zvažují.. co dělá z lékaře něco víc než každého jiného člověka? pár let studia.. a proč se teď o lékařích takto mluví? možná to bude tím, že mimo jiné plošně píšou antibiotika atd. znám ze svého okolí i případy, kdy dítě do jednoho roku je mělo pětkrát za sebou s odstupem asi dvou týdnů, což je určitě špatně, nebo proto, že když se člověk začne jen víc zajímat, uráží to jejich ego-oni přece ví vše nejlíp apod. apod. já nejsem proti lékařům celkově, ale spíš proti postoji, který někteří zaujímají. rodiče by se před každým očkováním taky měli zamýšlet, zda by se dokázali smířit s tím, kdyby jejich dítě po očkování mělo trvalé následky, nedejbože zemřelo.. Ale tuto otázku si taky musí každý vyřešit sám!
@Evis 84 Samozřejmě, to si musí každý vyřešit sám, na tom se shodneme.
Pokud se týká častého podání antibiotik, tak myslím, že nejde paušalizovat - pokud je příčina opravdu infekční, například několik různých infekcí v krátkém čase po sobě (což se může lehce stát v jednou nemocí již oslabeném organismu), tak je to na místě. Pokud se antibiotika dávají zbytečně např. na virové infekce,nebo bez důkladnějšího vyšetření infekčního původce, tak je to samozřejmě postup špatný - to vy ale jako laik dozajista nedokážete posoudit (právě proto, že vám chybí těch \"pár let studia\" navíc). Pokud máte ve svém okolí lékaře, kteří se chovají nadřazeně a nemáte k nim důvěru, tak je vaší svobodnou volbou lékaře změnit a já vám to velmi doporučuji!!! - jinak se nic v jejich postoji asi nezmění! Bohužel v našem zdravotnictví je čím dál více tlaků na zdravotníky k tomu, aby se chovali více ekonomicky než eticky a v tom je zásadní problém. Nechci se nikoho obecně zastávat, ale zkusila jste si někdy být v práci více jak 3x do měsíce víc jak 24-32h v kuse?! Je to náročné a \"slabší\" jedinci potom mohou v rámci své únavy působit při nedostatečné komunikaci arogantně a povýšeně - to přišpouštím! Mně se to také nelíbí.
@cacík já jsem lékařku změnila a jsem s ní celkem spokojená. otázka je taky, díky čemu je organismus oslabený.. nevím jestli infekce byly virové nebo bakteriální, nejednalo se o mé dítě, já mám děti naprosto zdravé, obecně však lékaři předepisují čím dál častěji atb, které už pak nezabírají a není se čemu divit.. v práci jsem takhle být nezkusila a ani nezkusím, nemám to zapotřebí.. já věřím, že to lékaři mají ve službě těžké, ale je to také jejich svobodná volba, jakou práci, jak a kde budou vykonávat a pokud jsou to profesionálové, nemělo by to na nich být znát, ale chápu, že jsou to taky jen lidi. ale to už jsme odbočily od tématu..
@Evis 84 na takzvanou racionální antibiotickou léčbu (to znamená podávat antibiotika v souvislosti s akutální epidemiologickou situací, předpokládaným infekčním původcem, kterého je potřeba se snažit co možná nejdříve vyšetřit, podávat antibiotika dostatečně ale ne zbytečně dlouho a ve správném dávkování) je kladen v medicíně důraz již několik let a je to tak vyučováno i na lékařských fakultách a přednášeho na konferencích v nejrůznějších oborech medicíny. Ne vždy to jde v praxi ihned aplikovat - většinou se první antibiotikum musí podat takzvaně naslepo, podle praktických zkušeností a akutální epidemiologické situaci a pak je ev. změnit po obdržení výsledků provedených vyšetření. Najdou se samozřejmě lékaři, kteří na to dbají více a kteří méně, ale nezbyde nám než si najít ty \"lépe informované\" z nich. Je dobře, že jste našla ve svém okolí někoho, komu můžete důvěřovat.
Pokud vím, Prof. Strunecká začala psát o očkování někdy hluboko v důchodě na prahu 70ky a v průběhu profesní kariéry byla zaměstnána na fakultě přírodních věd, kde se věnovala teoretické práci. Není lékařem, zřejmě ani vůbec zdravotníkem, a tím pádem předpokládám, že nikdy nikoho neočkovala, alespoň k tomu nemá za uvedených okolností kvalifikaci ani oprávnění. Já ani nikdo z význačných kolegů, kterých jsem se ptal, jsme ji nikdy neviděli na žádné vakcinologické či epidemiologické konferenci, přednášet už vůbec ne, neviděl jsem ani žádnou její práci v odborném časopise o očkování. Nevím, jestli je někde na světě považována za odborníka na vakcíny, silně pochybuji, ale u nás odbornou veřejností rozhodně není. Vakcinologické veřejnosti neznámý člověk je najednou v seniorském věku samozvaným odborníkem na očkování, který vychrlí 3 knížky za poměrně krátkou dobu. Tomu odpovídá i jejich styl a odborná kvalita. Odkud tedy čerpá informace do svých knížek a s jakým záměrem je píše? Ukázalo se, že strašení funguje výborně, knížky se prodalo hodně kusů, i když odborníci, co se tomu skutečně profesně věnují, nad tím kroutí hlavou. Nazval bych to i pravými slovy, ale musel bych to konzultovat asi s právníkem, aby mi zase nepsala, že zváží právní kroky. V odborných kruzích jsou ty knížky vnímány slušně řečeno velmi negativně, dokonce u knížek Doba jedová i z jiných oblastí než očkování, ale soudit se kvůli tomu s vydavatelem nikdo dobrovolně nebude. Jestli si vyberete její názor, nebo názor někoho, kdo má v daném oboru příslušné specializované vzdělání, včetně postgraduálního, praxi a další důležité předpoklady, je na Vás. Každý svého štěstí strůjcem ... jen aby na to nedoplácely nevinné děti.
Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
@admin pane Maďare, děláte čest svému jménu.. jinak myslím, že s paní Profesorkou Struneckou jste měl už tu čest, ona Vám velmi taktně vysvětlila, co si o vašem vystupování myslí a teď jste jen potvrdil, že jste vůbec nic nepochopil a jste pořád stejný hulvát! přesně jak píšete: Každý svého štěstí strůjcem ... jen aby na to nedoplácely nevinné děti.. to je opravdu trefné!!!! jinak by mě zajímalo, kolik nebo co vám za tuhle propagandu GSK dává..
@Evis 84 pointa reklamy je, že ji pustili samotnou, protože oni nebyli očkovaný proti klíšťový encefalitidě a tak s ní radši nešli.. buď ráda, že nemáš tv.. stejně tam jsou samý blbosti :-)
@admin jen s dovolením doplním, že na neočkování dětí můžou doplatit jejich prarodiče, kteří proti některým nemocem očkováni nebyli, a pokud ano, tak stejně už mají oslabenou imunitu.
Zatímco dítě se např. s příušnicemi vyrovná víceméně bez následků, pro starého člověka můžou být osudné.
@zajic to se můžeme dozvědět i z reklamy na synflorix či co to je proti pneumokokům.. bububu na všechny.. a proč rodiče pustili Karkulku přes les samotnou? taky bububu, tyhle reklamy by měli zakázat, je to jen marketingové hraní na city
@Evis 84 To ale neni tak uplne hrani na city. Ockovani neni bile, ale ani neni cerne.
Pokud ma clovek treba uz hodne starou babicku (70 a vice) a dite k ni chodi na navstevu, tak neockovat dite (ne babicku), je cire sobectvi, protoze dite cernej kasel zrejme velmi dobre prezije, zatimco pro babi bude osudovy. Ano, pak muzeme rict, ze babi by jednou stejne umrela, a ze to tak PanBuh (priroda) chtel, ale proc neudelat maximum proto, aby umrela pozdeji a ne v souvislosti s navstevou vnoucete?
@Evis 84 Cim to je? Protoze na nej imunita po ockovani neni celozivotni. Coz nevadi, protoze dospelym nevadi, nebo takhle, neohrozuje je na zivote. Tim se ale vubec nikdo netaji. Naopak se doporucuje, aby lidi, kteri uvazuji o miminku, se nechali znovu naockovat, aby nechtene nenakazili miminko, ktere se ockuje nejdrive v 9tem tydnu.

Ano, babi muze nakazit kdokoliv, nemusi to tedy byt zrovna vnoucek. Nikdo nechce slyset historku \"jak babicka umrela potom, co jsem ji dal pusinku (a akorat kapicku kaslal)

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40