banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

čištění zoubků - diskuze

30 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
určitě nejsem jediná mamča,která si posteskne nad tím,že si její mimčo nenechá vyčistit zuby.jenže mě to vadí čím dál tím víc,bojím se,aby ty zuby neměl pak zkažený.je nám kousek přes 14měsíců,myslím že máme 14zubů(během 2měsíců vyrostlo 5).tenhle problé trvá téměř od začátku.už jsem zkusila snad vše,i jsem to probírala se zubařkou.prej aby mě viděl,a bude si je taky čistit.ani nápad.máme jeden kartáček pro něj,jeden pro mě.ale já se mu do tý pusy prostě nedostanu.ani neškrtnu o ty zoubkynemáte nějaký fígl?už fakt nevím..
Já jsem byla drastická a když Tom nechtěl otevřít pusu, tak jsem použila fígl, který jsem se naučila. Prostě mu v jednom místě stisknu vzadu čelist a on prostě tu pusinku otevřít musí. Nebolí ho to, ale ten tlak ho donutí. Pár dní to bylo s řevem a pak zjistil, že to se mnou nehne a nakonec bylo po mém. Já jsem proti jeho řvaní obrněná, takže může řvát jak lodní siréna a mě je to fuk, prostě mu ty zuby vyčistím.
@Meridene mě to jeho řvaní taky nuž nerozhází,řve furt,ať se čistí zuby nebo ne
My u čištění zpíváme: Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub, našla ho Jóhana s dlouhejma nóhama, já na ní dup (to už se David vždycky chechtá a čeká až bude moct zadupat, takže vycení zuby ) dej sem ten zub, nebo ti vytrhnu z drdolu chlup No a když to nejde po dobrým, tak mu prostě otevřu tlamičku jako pejskovi a vyčistím ať chce nebo nechce, i když u toho ječí. většinouu druhý den je zase v pohodě, prostě si jenom vyzkouší, jestli ty protesty nezaberou a když zjistí, že to na mě neplatí, tak zase v klidu otevře.
@Dana S jé,tu písničku znám,mě vůbec nenapadlahned ráno jí zkusím
U nás je to taky boj, o čištění nemůže být řeč, jsem ráda, že párkrát štrejchnu kartáčkem o zuby. Ale násilím to prostě nejde Mám malého naučeného, že za každý úspěch tleskám a volám šikulka. Má z toho hroznou radost, směje se a tleská si taky a snaží se to zopakovat. Takže aplikuju i u čištění zubů (při koupání, ve vaně). Někdy ale nemá náladu a do pusy si sáhnout prostě nenechá. Ono to taky asi souvisí s tím, že ho to bolí, když mu rostou.
@Petruse12 já právě taky kartáčkem jen štrejchnu,se tak brání,že bych ho musela přivázatjenže už prostě musím,doteď sem to neřešila,a tudíž neměl kartáček v puse dost dlouhou dobu.
fígl nemám. bojovala jsem každý večer do dvou let. jako vážně boj a krutý násilí, vyčištěný zuby rozhodně nejsou výsledkem. teď už si je většinou přečistit nechá relativně dobrovolně. pravda, že u toho většinou čučí na pohádku říkala mi zubařka, že je to docela normální, že prostě mám vytrvat a nepřestávat a aspoň večer přečišťovat (nebo se o to pokoušet)takže to chce asi pevný nervy...
@zuzka83 tak to se mám do 2let na co těšit,jestli to bude i u nás
našla jsem na netu nějakou říkačku k čistění zubů, u té Vojta docela ochotně začal otevírat pusu a nechal si šmrdlat kartáčkem po zubech. někdy má den, kdy tu pusu neotevře ani omylem, to většinou když mu rostou zuby. ale jinak říkačka zafungovala
@Emma123 říkačku máme taky,fungovala 2dny,aspoň na pár sekund jsem se mu tam dotala,a pak zase smůlaříkačka je:čistím zoubky řízi řízi,ať jsou bílé jako břízi.v pravo, vlevo,vpředu,vzadu,horní a pak spodní řadu.ať jsou bílé jako sníh,ať má každý radost z nich
@VerunkaS jo to je ona u nás teda zabírá stále. ráno si čistí zuby sám a stačí začít a už šmrdlá kartáčkem jak o život
@VerunkaS Jo,tak tuhle jsme taky měli (i když jsem si pamatovala jen první 2 verše),ale fungovalo to chvíli.Musíme obměňovat

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40