Inzerce
Inzerce

Je vhodné dětem pořídit k čištění přesýpací hodiny?

V drogeriích se můžeme často setkat s pomůckou určenou k nácviku čištění zubů u dětí, a to s přesýpacími hodinami pro zhruba 2minutové čištění. Přesýpací hodiny jsou součástí mnoha zubních dětských setů. Je tato pomůcka skutečně vhodným pomocníkem k nácviku čištění?

Odpověď se bude lišit nejen odborník od odborníka, ale také dítě od dítěte, tedy, kdy to, co je vhodné pro jedno dítě, nemusí fungovat u jiného. 

Jistě zažijete děti, pro které se „přesypávání“ stane kýženým rituálem a na čištění zapomínat nebudou. To je jistě cenné plus. Bohužel ale u stejných dětí můžete detekčními tabletami odhalit spoustu nevyčištěných ploch, které jsou potenciálně rizikové pro vznik zubního kazu. 

Inzerce

Jak k tomu může dojít? Dítě se více než na techniku čištění a to, které zoubky již očistilo, soustředí právě na přesýpací hodiny. Také jej může uspokojit ono jedno přesýpání a stejně s ukončením padání písku z jedné strany hodin na druhou může ukončit i čištění, a to i před očištěním všech zubů.

Ať již zahrnete přesýpací hodiny do svého čistícího rituálu či ne, mnohem důležitější než řízení se hodinami dítě naučte, jak poznají, že jsou zuby vyčištěné správně, ukažte jim kritická místa, tedy ta na zubech, kde mají v čištění rezervy, a sdělte, že dvě minuty nemusí pro vyčištění zubů stačit. A to nejen při použití všech pomůcek, tedy kromě klasického kartáčku ještě mezizubního, zubní nitě a solo kartáčku, ale i pro pouhé vyčištění klasickým zubním kartáčkem.

Inzerce
 
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. MDDr. Jana Bialožytová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Je vhodné dětem pořídit k čištění přesýpací hodiny? - diskuze

Poradna

Skoro bez zubů

| Syd | 20.10.2023, 04:48

Dobrý den, omlouvám se, možná to sem nepatří, ale už nevím, jak dá... Přistěhovala jsem se před 4 roky a nemůžu najít v kraji žádného zubaře, který by mě vzal. Jsem už zoufalá, mám poslední tři zuby na vytrhnutí, pojišťovna mi dala seznam, nikdo mi to nechce udělat, prý mají plno. Co mám dělat? Jsem zoufalá a chci mít už zoubky a najíst se, bolí mě už dásně a moje dcera taky nemá zubaře.

Dobrý den,

pokud nemáte svého zubaře a máte bolesti, doporučuji vyhledat zubní pohotovost.

Sehnat smluvního zubního lékaře by Vám měla pomoci Vaše pojišťovna, bez ohledu na dojezdové vzdálenosti. Pokud se nepodařilo na první dobrou, opakujte svou žádost o pomoc klidně několikrát po sobě. Případně je seznam zubních lékařů na stránkách www.dent.cz, kde si můžete vyfiltrovat ordinace ve Vašem kraji. Případně zvažte registraci i mimo Váš kraj (např. do Prahy běžně dojíždí rodiny od Tábora či Jindřichova Hradce). 

Přeji hodně štěstí a držím palce, ať brzy uspějete a Vy i Vaše dcera máte brzy zdravé zuby.

MUDr. Irena Červená

MUDr. Irena Červená | Babyonline | 22.10.2023, 16:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×