Inzerce
Inzerce
Inzerce

zdroj - diskuze

 • zdroj
  Ahoj, tak u nás o tom je útlá ale výživná knížka Pravda o mléce jak ji potvrzuje věda od paní Průchové. Tahle paní se stravuje makrobioticky. Sice makrobiotika je třeba hodně náročná, ale není jen o stravě, ale i pochopení energií a co s tělem jaká potravina dělá (jin - jang). Ta knížka je plná odkazů, odkud ty info jsou, jaký výzkum to byl. Na youtube se dá taky leccos shlédnout o mléce a alergiích a ještě jsem tam koukala na dokument z USA (!) https://www.youtube.com/watch?v=owAR56l1xu8

  No tak takhle ode mě. Nic se nemá přehánět. Alergie na mléko u nás nejsou ale jogurtama a dvěma sklenicemi mléka denně cpát svoje děti nebudu,ať si doktoři doporučují co chtějí...

   
  Lucka83   | 31.05.2014 07:58:55 | Reakcí: 4, poslední: 05.06.2014 08:46:31
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: zdroj
   Lucko,
   jak se tedy stravujete? Jak vypadá jídelníček Tvůj a dětí? Co strava v zařízeních, chodí děti normálně, nebo budou chodit na obědy? Děkuji, obdržela jsem nějaké informace o tom mléku, tak až přelouskám, napíšu. Obecně se lidé dělí kromě těch, kterým je to jedno na mlékofily a mlékofoby. Já osobně odmítala celé dětství mléko, odtud dle mého pramení moje výška a problémy se zuby. V dospělosti jsem mu přišla na chuť a svou ranní sklenici teplého mléka bych si nenechala vzít :-). Doufám, že díky tomu hned tak ke mně osteoporóza nedorazí :-).
   Calamity J.   | 02.06.2014 16:26:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: zdroj
    Zatím se stravujeme doma, do školky až po prázdninách,takže zatím je po mým. Například krupičnou kaši dělám z vody a krupice, puding dělám napůl z mléka a vody, do bábovek atd. místo mléka dávám vodu. I cukru dávám míň než v receptech. Nekupuju pribiňáky, kostíky... když už tak velký bílý smetanový, doma do toho dám džem a dostanou do mističky. Jogurt je mls. A vím, že když to nekoupím, doma to není, tak se jí to co je doma. Máslo jo, to používám na chleba,ale ne tavený sýry.

    Vadí mi nepravdivé argumenty "odborníků" na výživu, přehnané dávky mléka a mléčných výrobků - nic se nemá přehánět a nejen reklama, i "odborníci" a lékaři nás posouvají k přehnanému nacpávání se mlékem. Však si sklínku dejte, ale uznejte, že lít do dětí dva hrnky denně plus tvarohy, kostíky... to už je moc, když to dítě váží zlomek toho co dospělý.

    Sledovala jsem jídelníček naší budoucí školky,každý den tam je jeden hrnek mléka,či pribinák nebo tak něco. jedna mléčná věc denně. No tak se můžu snažit přesvědčit ředitelku a vedoucí o jeden bezmléčný den týdně.Taky mě bude zajímat zda mají přeslazený čaj - ale zas to právě nechci přehánět. Ale taky nechci jen tak mlčet a nechat Danone a spol. aby se nechávali doporučovat doktorama. Aspoň že ve školkách není důvod mít obavy z wifi záření - to už jste slyšely, maminky, že wifi na školách není vůbec Ok a v okolních státech už se to ví.. ale u nás je to zase jinak...Aspoň jeden bezmléčný den týdně a nestranná informovanost těch, které sestavují jídelníček pro školkáčky - to bych chtěla. 
    Lucka83   | 02.06.2014 17:15:27
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: zdroj
     Lucko, tady bych se dovolila ohradit. Mgr. Eliášová je vystudovaná nutriční terapeutka, která podle toho, co píše, také žije :-). Tu inzerci, která je přidána a řádně označena, dáváme dle výběru inzerentů do nezávisle na nich zpracovaných kapitol.
     Stejně jako ty věříš, že Tvé rodině mléko škodí, tak jiní lidé, také na základě výzkumů, věří, že jim mléko prospívá. To mnohé opravdu seriózní studie dokládají :-).
     Jsem člověk, který vždy miloval matematiku a vše logické. Logiku se snažím vnést i do naší výživy: Jíst pestře, střídmě a s co nejméně kancerogeny. Je čas večeře, tak dobrou chuť! 
     Calamity J.   | 02.06.2014 18:09:24
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: zdroj
      Nechci urážet paní Mgr. Eliášovou, ale spíš mě prostě štve jak se s lidma manipuluje. Výživová pyramida by se dle mého měla pozměnit. Každý ať si věří čemu je ochoten, čas na těle ukáže, jak se věci mají.
      Plně souhlasím: Jíst pestře, střídmě.  
      Lucka83   | 05.06.2014 08:46:31
      Reagovat | URL příspěvku

Téma: Potraviny obohacené vápníkem a vitamínem D (strana 1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce