Inzerce
Inzerce
Inzerce

Málo komplexní článek - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Výživa v těhotenství (strana 3).

 • Málo komplexní článek
  Článek bohužel nepovažuji za komplexní. Jde vidět, že ho napsal doktor, tedy člověk, který výživu nestudoval. Např. v něm postrádám zcela zásadní informaci, že v těhotenství je nejdůležitější čerstvá a pestrá strava připravená z kvalitních potravin. Vitamínové preparáty nikoho samy o sobě nespasí... Také mě zaráží doktorčino tvrzení, že vegetariánská strava není v těhotenství vhodná. Zaprvé je mnoho druhů vegetariánství, za druhé to není pravda, naopak. Studie ukazují, že pestrá vegetariánská strava je jedním z nejlepších způsobů výživy... Viz např. články Margit Slimákové. Zkusme to trochu otočit a představme si scénář, kdy žena v těhotenství jí maso z velkochovu (které samozřejmě není moc kvalitní), množství polotovarů ze supermarketu, k tomu slazené mléčné výrobky... Už jen selský rozum napoví, že to není o tom, zda jím, či nejím maso, ale jak KVALITNÍ potraviny si vybírám. Těchto mýtů už začínám mít dost, máme přece nárok na objektivní informace, tím spíš, když přicházejí z úst doktora.
  Miateena   | 18.11.2015 13:21:36 | Reakcí: 1, poslední: 19.11.2015 13:05:34
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Málo komplexní článek
   Ano, máte pravdu, tento text o výživě je velmi stručný. Nezahrnuje komplexní informace, ty jsou pak na 60 stranách, včetně receptů, uvedeny v knize Zdravé těhotenství - psány nutriční terapeutkou (jedná se o jedinou specializaci, která může podávat výživová doporučení i u nejrůznějších onemocnění na rozdíl od výživových poradců).
   Informaci o nevhodnosti přísného vegetariánství – veganství, fruitariánství apod. – je po konzultaci s nutriční terapeutkou Mgr. Janou Eliášovou správná. Pokud je dobře vedená mírnější forma vegetariánství, je možné se stravovat i tímto způsobem. U multivitamínů máte pravdu, že nenahradí pestrou stravu v těhotenství, nicméně jsou situace, kdy je zvýšenou potřebu v těhotenství nutno jimi doplnit.
   Baby on line   | 19.11.2015 13:05:34
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Výživa v těhotenství (strana 3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×