Inzerce
Inzerce
Inzerce

Konec kojení - je nutné dávat náhradní mléko?

Dobrý den, mám 14měsíčního syna, kterého stále ráno a večer kojím. Poslední dobou ale syn kojení začíná odmítat, nechce se vůbec přisát, pokud ano, tak si jen párkrát cucne a končí. Takže pravděpodobně s kojením brzo přestaneme, a proto se chci zeptat, zda je nutné dávat malému pít náhradní mléko? Několikrát jsem to již zkusila, ale moc mu nechutnalo. Kolik mléka by měl za den vypít, když mu z dalších mléčných příkrmů dávám ještě jogurt, lučinu, sýr, pribiňák, různé přesnídávky se smetanou, tvarohy a večer mléčno-obilnou kaši? Může už v tomto věku kravské mléko, např.jako kakao?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky

Podle doporučení SZO by mateřské mléko mělo být nedílnou součástí ve stravě dítěte do dvou let. Začít s kravským mlékem hned po ukončení kojení se nedoporučuje z častých možných intolerancí, proto jako mezistupeň využíváme umělé mléko. Toto mléko je pro děti lépe stravitelné. Pokud mu nechutnalo, zkuste jinou značku. Kolem 2 - 3 roku postupně začínáme zařazovat pasterizované mléko – ne odtučněné a další mléčné výrobky. U 14 měsíčního dítěte tvoří mléko a mléčné výrobky základ jídelního lístku, což jsou 3-4 porce za den. Jedna porce odpovídá 120 - 150 ml mléka, 100 ml jogurtu, 20 - 30 g tvarohu. Není dobré mléko úplně vyřadit. Starší dítě se bude obtížněji k mléku vracet.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Konec kojení - je nutné dávat náhradní mléko? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×