Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak přestat kojit 2leté dítě?

Ráda bych přestala kojit, ale nedaří se mi to. Můj syn měl 2. dubna 2 roky a stále kojím cca 5x za den (3x během noci). Zároveň hodně špatně jí a každé "normální" jídlo mu musím nutit - za den sní cca 1 jogurt a kousek masa (jí většinou polévky, maso, ryby, brambor, rýže a jogurty). K tomu pije hodně ovocného čaje, cca přes 1,25 litru a pak pojídá dětské křupky, tyčinky, perníčky apod. Ale ty dostane až po "jídle". Ovoce a zelenina mu nechutnají vůbec, chleba jen ve vajíčku a rohlík sní jen suchý v obchodě. Rozhodně ale hubený není, na výšku 96 cm váží 16 kg. Pokud ho nechci nakojit, brečí a nelze ho nijak jinak zabavit - hračky, knížky, pohádky apod., a po cca půl hodině si začne sám sobě ubližovat, např. hlavou začne bouchat do zdi. Prosím o informaci, jak do něj dostat jídlo, aby pak už nechtěl nakojit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Odstavování v tomto věku je velmi těžké. Dítě bere kojení jako hlavní složku své stravy a proto odmítá jinou stravu. Rada je velmi těžká. Pokud si dítě žádá kojení i za cenu sebeubližování - je to jeho způsob vydírání. Možná by pomohlo, kdybyste na týden až 14 dní odjela a nechala ho v péči otce, nebo prarodičů, mohl by na kojení zapomenout. Během Vaší nepřítomnosti by bylo dobré nechat zastavit laktaci - buď gynekologicky, nebo se mléko ztratí samo. Možná by také pomohla pravidelná návštěva kolektivu - dopoledne jesle, nebo miniškolka. Ve 2 letech by dítě mělo mít plnou smíšenou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny. Jinak by mohlo dojít k vypěstování zácpy a nesprávných stravovacích návyků.

Odstavování v tomto věku je velmi těžké.Dítě bere kojení jako hlavní složku své
stravy a proto odmítá jinou stravu.Rada je vemi těžká.Pokud si dítě žádá kojení i za
cenu sebeubližování - je to jeho způsob vydírání.Možná by pomohlo, kdybyste na týden
až 14 dní odjela a nechala ho v péči otce, nebo prarodičů, mohl by na kojení
zapomenout,  během Vaší nepřítomnosti  by bylo dobré nechat zastavit laktaci - buď
gynekologicky, nebo se mléko ztratí samo.Možná by také pomohla pravidelá návštěva
kolektivu - dopoledne jesle, nebo miniškolka.
Ve 2  letech by dítě mělo mít plnou smíšenou stravu s dostatklem ovoce a zeleniny.
Jinak by mohlo dojít k vypěstování zácpy a nesprávných stravovacích návykOdstavování v tomto věku je velmi těžké.Dítě bere kojení jako hlavní složku svéstravy a proto odmítá jinou stravu.Rada je vemi těžká.Pokud si dítě žádá kojení i zacenu sebeubližování - je to jeho způsob vydírání.Možná by pomohlo, kdybyste na týdenaž 14 dní odjela a nechala ho v péči otce, nebo prarodičů, mohl by na kojenízapomenout,  během Vaší nepřítomnosti  by bylo dobré nechat zastavit laktaci - buďgynekologicky, nebo se mléko ztratí samo.Možná by také pomohla pravidelá návštěvakolektivu - dopoledne jesle, nebo miniškolka.Ve 2  letech by dítě mělo mít plnou smíšenou stravu s dostatklem ovoce a zeleniny.Jinak by mohlo dojít k vypěstování zácpy a nesprávných stravovacích návyků.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Jak přestat kojit 2leté dítě? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×