Inzerce
Inzerce
Inzerce

Špatné mateřské mléko - jak to poznat?

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, jak poznám, že mám špatné mléko nebo slabé. Teď jsem měla ošklivou angínu, mám antibiotika a malý ode mne nechce moc jíst. Nasaje, ucukne a začne plakat nebo celou dobu ucukává. Má 2 měsíce. Teď mi přijde, že má moc řídkou stolici, a to kadí po týdnu. Stolici má nazelenalou, ale asi přibývá dobře.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Nedostatečná výživová hodnota mléka se projeví neklidem dítěte, častými intervaly mezi kojeními, hladovou stolicí. Pokud máte angínu a berete antibiotika, změní se chuť mléka, proto se dítě u kojení cuká. Z antibiotika má řídkou stolici a může se také lehce osypat. Nepřestávejte kojit, až se uzdravíte, mléko se upraví a dítě se zklidní. Pokud by dítě plakalo hladem, přidejte adaptované mléko, ale ne láhví - lžičkou, nebo injekční stříkačkou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Špatné mateřské mléko - jak to poznat? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×