Inzerce
Inzerce
Inzerce

Synovi nechutná mateřské mléko

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, synovi jsou 2 měsíce a máme problém s jídlem. Měla jsem antibiotika, a tak ode mne nechtěl jíst. Před týdnem jsem je dobrala, ale pořád situace přetrvává. Při jídle si cucne a odtrhne se. To dělá celou dobu. Nebo začne strašně plakat. Mléko vyplivává nebo se pozvrací. Přikrmujeme, mléko se mi začalo po lécík ztrácet. Nyní nevím, co dělat. Začal 1 za 7-10 dnů kakat, má bolesti, ale bříško měkké a strašně má větry.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Nedostatek mateřského mléka je důsledek Vaši nemoci. Dítě se odtrhává, protože z prsu mu málo teče a pokud jste začali dokrmovat láhví,o to více se mu nechce z prsu tahat. Důsledkem toho je i to, že stolice není denně. Bolesti bříška mohou být  i v důsledku nasazení příkrmu. Aby Vám nastoupilo mléko po nemoci, je třeba dodržet rekonvalescenční režim: klid, dostatek spánku, pravidelná kvalitní strava. Pokud má dítě hlad a špatně spí, je
třeba podat dokrm, ale lžičkou, nebo injekční stříkačkou. Při bolestech bříška zkuste ke stravě přidat Sab simplex, Espumisan nebo probiotické kapky nebo zkuste vyměnut značku mléka. Každé dítě reaguje jinak, obrňte se trpělivostí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Synovi nechutná mateřské mléko - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×