Inzerce
Inzerce
Inzerce

7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy

Dobrý den, sedmiměsíční syn mi odmítá ovocné příkrmy. Nechce ani syrové ovoce ani koupené ovocné přesnídávky. Zvedá se mu po nich žaludek. Mohu ovocný příkrm nahradit zeleninou? Zeleninové příkrmy celkem zvládá. A ještě jestli mohu, kolik má v sedmi měsících jíst. Syn je poměrně velký - 71 cm , 8,5kg. A také kolik má v tomto věku vypít mléka (je na UM).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zkuste ovocný příkrm lehce přisladit Glukopurem, nebo do ovoce přidat 1 odměrku mléka. Změní se tím chuť a mohl by si na ovoce zvyknout. Nenahrazujte zeleninovým příkrmem! Od 8. měsíce lze přidat do stravy jogurt, zkuste přidat ovoce potom do jogurtu.
Dávky mléka se řídí váhou, jsou dobře popsané na krabicích mléka - v 7. měsíci: ráno, odpoledne, večer 220 - 250 ml. Pokud na noc dostane kaši, tak místo mléčné dávky a 1 dávku mléka v noci, nebo pokud se nebudí, tak nic.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×