Mražení masa a zeleniny
Dobrý den, vzhledem k tomu, že upřednostňuji zeleninu ze zahrádky před kupovanou, taktéž zvířata z domácího chovu, zajímaly by mě Vaše názory ohledně postupu uskladnění potravin pro zpracování příkrmů pro 6 měsíčního syna. 1) V současné době zeleninu krájím na malé kousky a mrazím. Večer předem zeleninu vyndám z mrazáku do lednice a druhý den uvařím. Lze to takto praktikovat? 2) Maso mrazím již uvařené. Vadí to moc? Pak se snažím ho v zelenině jen přihřát, aby se znovu nevařilo. 3) Někdo vaří příkrm na 2 dny a uchovává jej v lednici. Co si o tom myslíte? 4) Nemáte zkušenost se zavařováním hotového příkrmu? Že bych si zavařila několik porcí příkrmu na několik dní/týdnů dopředu? Ale vzhledem k tomu, že se nedoporučuje potraviny opakovaně ohřívat, tak tuto zásadu poruším i v tomto případě. Vadí to moc? 5) Budeme již začínat s ovocem. Je nutné ho první 2 týdny dusit? A je možné jej rozmixovat a zmrazit (udělat si zásoby na zimu)?
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
1) Lze mrazit zeleninu, ale před uvařením už nemusíte nechávat rozmrazovat, lze vařit přímo.
2) Nedoporučuji mrazit uvařené maso a potom jen prohřát, kvůli bakteriím by mělo projít varem, doporučuji mrazit malé kousky masa a vařit spolu se zeleninou.
3) Lze si nachystat porce do lednice dopředu, ale před podáním, pokud nejsou sterilované, musí projít varem kvůli bakteriím, takže se zbytečně 2x vaří.
4) Nejvýhodnější je sterilování připravené dávky zeleniny s masem - uvaříte a ještě horké naplníte do skleniček, obrátíte dnem vzhůru, sklenička chytne, po otevření lze jen prohřát, ale pokud by zbylo a ohřívala byste 2. den, musí projít varem.
4) Ovoce se doporučuje během prvních 14 dní podávání dusit, aby se omezily alergeny, poté pokud dítě nemá potíže, můžete nabídnout čerstvé. Rozmixované a zamražené na zimu se doporučuje dětem od 1 roku, do 1 roku by rozmražené mělo projít varem kvůli bakteriím.
Předchozí článek:

Jak často podávat červené maso?
Následující článek:

7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy
Mražení masa a zeleniny - diskuze
Mražení masa
Já tedy vždycky maso večer dám do lednice aby se přes noc rozmrazilo. Hezky to je popsáno v tomto článku https://www.familymarket.cz/blog/83-jak-rozmrazit-masoŽehlení
Jako inspiraci na způsoby zpracování zeleniny doporučuju https://www.gastrofresh.cz/chutne-zpusoby-jak-pripravit-zeleninu/Poradna
Dobry den. Jiz 3x jsem podstoupila operaci zanetu Bartholiniho zlazy. Leva strana po druhe operaci je uz uplne v poradku, na prave strane citim mirne zdureni, ktere neboli a asi 3 roky je beze zmen. Kazdopadne uz to znam dobre a vim, ze se to muze zmenit ze dne na den. Doporucila byste mi vyoperovani teto zlazy, abych predesla komplikavim? V zanicenem stavu, jestli si dobre vzpominam, se tato operace neda provest. Dekuji, s pozdravem Linda 46 let
Dobrý den,
ano, máte pravdu, operace se provádí ve fázi, kdy není zánět apod., v případě abscesu se provádí pouze incize a výplachy.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
17 %
4 hlasy
78 %
18 hlasů
4 %
1 hlas
Celkem hlasovalo 23 unikátních návštěvníků