Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dcera odmítá příkrmy

Dobrý den, mám 9měsíční dceru, která odmítá veškeré příkrmy. A to jak zeleninové, tak i ty ovocné. Nechce jíst ani kaši. Dcera je od narození na UM. Dceři jsem příkrmy začala nabízet od 5. měsíce. Nejprve pouze zeleninu. Začala jsem s vařenou a rozmixovanou mrkví a postupně vždy po týdnu přidala další prvek např. brambor. Veškerou zeleninu a maso musím mixovat do hladka. Když jsem zkusila příkrm pouze rozmačkat vidličkou, nebo nebyl zcela rozmixován a zůstaly v něm kousky, tak se mi dcera vždy zakašlala a vše co měla v žaludku, zvrátila. Od začátku bojujeme s tím, že dceři nic nechutná a nechce otvírat ani pusinku. Několikrát jsem tedy zkusila nabídnout příkrm kupovaný, hotový, ale ani ten není ochotná jíst. Nebo jsem do příkrmu přimíchala UM, ale ani to nepomohlo. Stejné je to i s ovocnými přesnídávkami a jogurty. Přestože jsou sladké, tak je nechce. Příkrmy nechce ani ze lžičky, ani z lahve. Úspěch je, když mi sní 4 až 5 lžiček. Nikdy jsem jí nenutila, abych jí neodradila. Zkusila jsem jí motivovat i tak, že zároveň jedl manžel a ani to nepomohlo. Přitom na manžela upřeně kouká, když jí. Manžel se pokusil dceři nabídnout jídlo, co jedl, ale dcerka se odvrátila na druhou stranu. Trpělivě nabízím dceři příkrmy každý den. V poledne zeleninu a odpoledne k svačině ovoce, nebo jogurt. Večer kaši, ale tu tak obden. Jeden čas dcera začala vztekle řvát, jen co jsem jí posadila do jídelní židle. Proto jsem jí nechala 4 dny absolutně bez příkrmu, pouze o mléku. Sice teď dcerka v židli nepláče, ale jíst příkrmy stále odmítá. Pokusila jsem se dceru nechat vyhladovět a ani to nepomohlo. Dostala příkrm, nechtěla, tak jsem jí nedala ani mléko, po té co začala plakat hlady, jsem znovu nabídla příkrm a ani tak jej nejedla. V současné době jí ráno cca 200 ml mléka, dopoledne opět cca 200 ml mléka, to příkrm nedáváme, protože dcera dopoledne usíná a na příkrm byla moc protivná. K polednímu jídlu dostává zeleninu, sní jen pár lžiček a zapije čajem. Na svačinu buď ovocnou přesnídávku, nebo jogurt, ale to sní opět tak 5 až 8 lžiček a zapije čajem. Zhruba hodinku na to jí dokrmím mlékem, vypije cca 180 ml. Večer má mléko ochucené jáhlovou kaší a v noci se jednou budí na jídlo a toho vypije cca 150 ml. Už si nevím rady, jak jí naučit příkrmy jíst a mám obavu, aby dceři nezačaly chybět některé živiny. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Jsou děti, které do 1 roku odmítají veškeré příkrmy. Je nutno jim je ale nadále nabízet, aby si přivykly na jinou chuť, než mléčnou. Od 1 roku začněte nabízet batolecí stravu: https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/vyziva-1-3-roky. Tato strava je již pestrá a dítě si na ni lépe přivyká. Pokud dítě nejí příkrmy a má jen mléčné dávky, má dostatek živin a vitamínů. Nemusíte se obávat jejich nedostatku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dcera odmítá příkrmy - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×