Inzerce
Inzerce
Inzerce

Denní množství mléčných výrobků pro 10měsíční dítě

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala, jaké množství mléka/mléčných výrobků by mělo denně dostávat 10,5 měsíční dítě. Syna kojím již jen ráno (přes den a večer kojení zcela odmítá), dále sní 1/2 krajíčku chleba s Lučinou či jiným sýrem, 200 ml bílého probiotického jogurtu a cca 200 ml mléčné kaše. Po ranním kojení má ale zhruba po dvou hodinách plenku počůranou jen velmi málo, tak si nejsem jista, kolik mléka skutečně vypije (i když pije zhruba 6 minut). Ještě by mě zajímalo, zda je možné dát v tomto věku dítěti kupovaný příkrm, který obsahuje obyčejné mléko. Na skleničce je sice uvedeno, že je příkrm vhodný od 10 měsíců věku, ale někde jsem četla, že kravské mléko je vhodné až po roce.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V 10 měsících by mělo dostat dítě 3 mléčné dávky - tj. 1x kojení, 1x jogurt, 1x kaši, příležitostně pokud si v noci žádá 1 mléko nebo kojení, stačí 6 minut.
V kojeneckém dokrmu je mléko adaptované, pokud je uvedeno, že lze podat od 10 měsíců, podejte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Denní množství mléčných výrobků pro 10měsíční dítě - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×