Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nechutenství - jak na něj?

Dobrý den, je mi 27 let, mám 7,5 měsíční dítě a již cca 5 let mám problém s chutí k jídlu. Pořád kojím a taky bych ještě nějakou dobu chtěla, ale mám dny, kdy do sebe skoro nic nedostanu, prakticky na nic nemám chuť. Často se najím, až když mám křeče v žaludku. Energie mám však dost, ale pořád hubnu. Mám necelých 49 kilo. Brala jsem již i Pangamin či jiné přípravky s vit. B12 na zvýš. chuti k jídlu, ale nemělo to žádny efekt. Dost mě to trápí, protože vypadám jak stín. Můžete mi, prosím, nějak poradit?

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Nejíme pouze z důvodu chutě, ale především z důvodu příjmu energie k pokrytí životně důležitých funkcí a naší aktivity. Existuje pár obecných rad – jíst pomalu, v klidu a v příjemném prostředí. Změnit místo, kde jíte. Prostě si na jídlo udělat čas. Jíst v malých, opravdu v malých porcích – a o to častěji. Jíst během dne, večer i pozdě, není potřeba dodržovat pevný harmonogram. Mít pořád po ruce oblíbenou potravinu. Spojit si jídlo s příjemnou situací, vytvářet si rituály. 7,5měsíční dítě kojíte, tak při kojení si vždy něco malého dejte. Pokud Vám nějaká potravina ještě zvyšuje nechuť - nahraďte ji jinou ze stejné potravinové skupiny. Lépe se snášejí jídla studená, sladkosti, studené saláty než jídla teplá. K hlavnímu jídlu si dávejte kousek ovoce, může zvýšit chuť na následující pokrm. Na zvýšení chutě působí silné masové a zeleninové bujóny, zelené natě. Během jídla nepijte, vede to k pocitu plnosti. Obohaťte svůj jídelníček o nové recepty, nové potraviny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Nechutenství - jak na něj? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×