Inzerce
Inzerce
Inzerce

Má význam pohlavně aktivní dceru očkovat proti papilomaviru?

Moje dcera má 19 let, je pohlavně aktivní a měla již zjištěný ve stěru u gynekologa typ 16 HPV, který je i ve vakcíně. Je již proti tomuto typu imunní, takže by nemělo význam ji očkovat?

Odpověď doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

Imunita po prodělané infekci je často jen lokální a velmi krátkodobá. U HPV infekcí dochází často k recidivám a opakování problémů. Imunitu proti typu 16 dcera časem velmi pravděpodobně ztratí a může se jím nakazit znovu. Postupně to může vést až ke vzniku rakoviny. Naproti tomu, imunita po očkování je celková a dlouhodobá. Proto má očkování význam prakticky u všech bez ohledu na minulé či stávající nosičství viru HPV. Vyšetřování stěrů na přítomnost HPV před očkováním nemá z uvedených důvodů z hlediska postvakcinčního efektu význam.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Má význam pohlavně aktivní dceru očkovat proti papilomaviru? - diskuze

 • Účinnost prevence proti vzniku rakoviny děložního čípku je omezená na 2 typy HPV. Existuje však dalších 120 kmenů HPV, z nichž 99 je neškodných. Oponenti této vakcinace připomínají, že při potlačení účinků některých virů se jiné se stejnými patologickými důsledky stávají agresivnější a že i očkované ženy do 3 let onemocněly jinými typy nádorů děložního čípku. D. M. Harper, která se významně podílela na klinických testech vakcíny Gardasil (Silgard), upozorňuje, že i kdyby bylo očkováno 90% všech sexuálně aktivních žen, rakovinou děložního čípku stejně onemocní 7 ze 100 000. Ostatně v příbalových letácích všech těchto vakcín se uvádí, že očkování nechrání před všemi typy rakoviny děložního čípku a ani nechrání všechny očkované. Doba trvání ochrany po očkování není v současné době známá. Všechny klinické stude zkoumaly pouze vznik předrakovinových lézí. Vznik nádorů a jejich počet nikdo nikdy nestudoval, natož aby klesající výskyt karcinomů děložního čípku prokázal. Harper také vysvětluje, že všechny dívky a ženy po infekci HPV nemusejí onemocnět rakovinou děložního hrdla. V ohrožení jsou pouze ty dívky a ženy, které mají poškozený a oslabený imunitní systém. Imunologové se shodují v názoru, že v 90% při nákaze HPV žena neonemocní, avšak získá celoživotní imunitu.

  Zdroj: Kniha Doba jedová, prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.

  V knize dále ke každému tvrzení přikládají zdroje, kde je možné si vše ověřit, většinou zahraniční, ale i české výzkumy. Nejsou to jen nějaké bláboboly. Za to tady z webu baby online cítím silnou propagandu PRO očkování. Tohle je už minimálně 3 rada, kde čtu, očkujte, očkujte, očkujte, ale nikde není nic k zamyšlení, že ne vše, co nám nabízí ke vpravení do těla, je v pořádku, což se mi teda vůbec nelíbí.
  OlivaIva   | 28.04.2014 10:24:53 | Reakcí: 1, poslední: 29.04.2014 08:33:21
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Dobrý den,
   přikládám odpověď odborníka na očkování doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

   Dobrý den, Vaše argumentace je jako kdyby někdo tvrdil, že bezpečnostní pásy v autě jsou k ničemu, protože když se srazíte s rychlíkem na přejezdu, stejně Vám nepomohou, a proto je nebudete používat. Vakcína proti HPV Vám nabízí bezpečnou možnost jak předejít infekci nejčastějšími a nejnebezpečnějšími kmeny HPV. Drtivou většinu předmaligních a maligních stavů způsobují typy 16 a 18, které jsou ve vakcínách. Navíc zkříženou imunitou chrání vakcíny i před dalšími typy viru. Imunita po nemoci je jen slabá, proto infekce často recidivuje. Když se očkovat nenecháte, rozhodně to neznamená, že musíte dostat rakovinu, ale můžete, a to riziko se dá značně snížit. Doporučuji novou monografii od slovenských autorů Očkovanie v špeciálnych situáciách, které prvním autorem je imunolog. Kniha je bohatě podepřená kvalitními a aktuálními vědeckými citacemi, na rozdíl od knížky strašící laiky Doba jedová. Tu když čte odborník, tak fakt neví, jestli se má smát nebo zlobit, že má někdo drzost něco takového napsat. Prof. Strunecká je velmi zvláštní individuum, pokud vím, nikdy nepublikovala v žádném časopise o očkování, nikdy sama neočkovala, ani jsem ji nikdy na žádné významnější odborné akci o očkování neviděl. Jen z ničeho nic o vakcinaci napsala v důchodě knížku a začala se vydávat za odborníka na očkování, i když ji prakticky nikdo z odborné vakcinologické společnosti neznal. A že strašení funguje bez ohledu na pravdu, ukázaly i prodeje její knížky. Způsob, jakým píše své publikace je popsán zde: http://www.koalice.estranky.cz/clanky/a.-strunecka-a-autismus/a.-strunecka-a-autizmus.html

   Mohu Vás v každém případě ujistit, že vakcíny proti HPV v pořádku jsou. Existuje o tom velké množství studií a dokazuje to i praxe z celého světa. Doporučují je i odborné gynekologické společnosti, včetně české.
   Baby on line   | 29.04.2014 08:33:21
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×