Inzerce
Inzerce
Inzerce

Úmrtí po očkování proti papilomaviru

Před pár lety proběhla médii informace, že po očkování proti papilomaviru (HPV) v Anglii došlo k náhlému úmrtí dívky. Občas se to ještě na některých serverech objeví i dnes. Bylo tomu tak ve skutečnosti?

Odpověď doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

Jednalo se o děvče v adolescentním věku. Pitevní nález u ní objevil poměrně rozsáhlý tumor na srdci, který se zřejmě projevil následkem stresu z očkování. Každé další zvýšení tepové frekvence v životě, např. poklus na autobus, by pro ní mohlo mít kdykoli fatální následky. Nebylo to tedy úmrtí způsobené očkováním ale těžkým, zřejmě neléčitelné onemocněním. Stejně se na to dívají i rodiče této dívky. Země, které zahájili jako první na světě očkování proti HPV s ním mají tak pozitivní výsledky, že začínají s doporučením plošné vakcinace i u chlapců. U nich se rovněž mohou vyskytovat bradavice a dokonce i rakovina sliznic. Např. rakovina penisu sice není tak častá jako děložního čípku, ale má mnohem horší průběh a prognózu. Osobně nechápu rodiče, kteří nenechají očkovat proti HPV svoji dceru vakcínou zdarma. Desítky miliónů aplikovaných dávek po celém světě ukázaly, že je očkování bezpečné.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Úmrtí po očkování proti papilomaviru - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×