Inzerce
Inzerce
Inzerce

Druhy vakcín na klíšťovou encefalitidu

Dobrý den. Náš děda loni měl klíšťovou encefalitidu, donesl si klíště z lesa a měl to hodně zlé. Chci radši dát naočkovat sebe, manžela a dceru. Jaké očkování si mám vybrat – doktor říkal, že není jenom jedno. Děkuju!

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, u nás se používají dvě vakcíny, jedna německého a jedna rakouského původu – ta mimochodem slaví letos 40 let od svého vzniku, což jsou milióny aplikovaných dávek a v podstatě obrovská post-registrační bezpečností studie. Obě mají prakticky identicky vysokou účinnost i profil bezpečnosti, je naprosto jedno, kterou z nich si zvolíte. I jejich schéma je velmi podobné a pro většinu věkového spektra populace identické. Jen bych doporučil, ať si vakcíny pan doktor objedná přímo do své ordinace, není-li lékárna velmi blízko. Vakcíny by se obecně měly až do momentu těsně před aplikací skladovat v ideálních teplotních podmínkách 2-8 st. C. Naše očkovací centra vakcíny přinesené pacientem kvůli tomu vůbec neočkují. Nejlepší postup je ten, že vakcína putuje z chladícího boxu distributora rovnou do lednice lékaře, kde si na pacienta počká.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Druhy vakcín na klíšťovou encefalitidu - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×