Inzerce
Inzerce
Inzerce

Chrání vakcína proti příušnicím dlouhodobě?

Slyšela jsem o zvýšeném výskytu příušnic. Je možné, aby je dostal syn, se kterým jsem absolvovala všechna povinná očkování? Je imunita 100% nebo mu mám nechat otestovat protilátky? Děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, neuvádíte bohužel věk syna. Imunita proti příušnicím postupem času klesá. Dosavadní očkovací kalendář obsahoval dvě dávky vakcíny proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím v poměrně krátkém intervalu po sobě. První v 15 měsících věku a druhou standardně za 6-10 měsíců. Tím byla dosažená maximální možná imunita už poměrně brzy, postupem času však odeznívala. Proto lze doporučit ověření hladiny protilátek v krvi. Novela očkovacího kalendáře posouvá druhou dávku mezi 6. a 8. narozeniny, čímž se prodlouží ochranný efekt. V případě nedostatečné hladiny protilátek je možné absolvovat očkování další dávkou vakcíny Priorix (již však za vlastní úhradu) i v pozdějším věku, včetně dospělosti. Zjištění protilátek si zajistíte nejlépe přes svého praktického lékaře pro děti a dorost nebo přes některá očkovací centra.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Chrání vakcína proti příušnicím dlouhodobě? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×