Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vakcína Priorix tetra + očkování proti k.encefalitidě

Dobrý den, pane doktore, mám 16-ti měsíční holčičku, kterou čeká očkování vakcínou Priorix. Jaký máte názor na očkování proti neštovicím, které lze k vakcíně připojit? Je to důležité očkování. Zdá se mi poměrně drahé pro maminku na MD. Lze případně očkovat později samostatně? Celoročně trávíme s malou hodně času v přírodě, na zahradě. Považuji za nezbytné očkování proti klíšťové encefalitidě. Vím, že je možné očkovat již roční miminko.Doporučujete vy očkovat již takto malé děti?

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, čtyř-vakcínou MMR-V jsem očkoval i svého malého syna. Ušetří dítěti dva vpichy, ale vakcína proti planým neštovicím se dá později aplikovat i samostatně ve dvou dávkách. Plané neštovice mohou být velmi nepříjemným onemocněním s bolestivým výsevem nejen na kůži ale i na sliznicích, s vysokou horečkou a v 15 % jsou přítomné i další komplikace. Vzhledem k vysoké infekčnosti se nimi v životě nakazí prakticky každý neočkovaný jedinec. Preventivní vakcinace navíc snižuje pravděpodobnost vzniku pásového oparu později v životě. Pokud jde o očkování proti klíšťové encefalitidě, vakcinace od 1 roku je skutečně možná, ale záleží na tom, jestli jsou místa kde se vyskytujete, endemickou oblastí klíšťové encefalitidy. Pokud v této věci nemáte jistotu, preventivní očkování je určitě vhodnější než riskovat.   

   
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vakcína Priorix tetra + očkování proti k.encefalitidě - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×