Inzerce
Inzerce

Má smysl očkování proti klíšťatům?

Jako malá jsem prožila encefalitidu a následný zánět mozkových blan mi zanechal jako doživotní následek epilepsii, proto vážně teď zvažuju nechat své děti očkovat proti klíšťatům. Zajímá mě, jestli to má smysl. Fakt je, že mě naši nechali doma s 39 stupňovou horečkou 4 dny, ale protože máme děti 4 a nechci, aby skončily jako já a ráda bych je nechala očkovat včas. Jen chci mít jistotu, že to má smysl.

Odpověď

Dobrý den, očkování dětí určitě význam má, za podmínky možné expozici klíšťatům. Pokud děti nemají závažné nestabilizované neurologické nebo autoimunitní onemocnění, očkovat lze od 1 roku věku bez problému. Proočkovanost některých dětských kategorií se pohybuje na úrovni 36 % a např. v jižních Čechách je místy očkována více než polovina dětí. Bohaté zkušenosti s vakcinací dětské populace jsou i v jiných evropských zemích, většina dětí je např. očkována v Rakousku nebo v Lotyšsku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Má smysl očkování proti klíšťatům? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×