banner

Jako malá jsem prožila encefalitidu a následný zánět mozkových blan mi zanechal jako doživotní následek epilepsii, proto vážně teď zvažuju nechat své děti očkovat proti klíšťatům. Zajímá mě, jestli to má smysl. Fakt je, že mě naši nechali doma s 39 stupňovou horečkou 4 dny, ale protože máme děti 4 a nechci, aby skončily jako já a ráda bych je nechala očkovat včas. Jen chci mít jistotu, že to má smysl.

Odpověď

Dobrý den, očkování dětí určitě význam má, za podmínky možné expozici klíšťatům. Pokud děti nemají závažné nestabilizované neurologické nebo autoimunitní onemocnění, očkovat lze od 1 roku věku bez problému. Proočkovanost některých dětských kategorií se pohybuje na úrovni 36 % a např. v jižních Čechách je místy očkována více než polovina dětí. Bohaté zkušenosti s vakcinací dětské populace jsou i v jiných evropských zemích, většina dětí je např. očkována v Rakousku nebo v Lotyšsku.

Poradna

Dobrý den, náš pediatr naočkoval syna (3,5) roku 2. dávkou spalniček, i když v očkovacím schématu jsem viděla, že se chodí až v 5 letech. Vadí to něčemu a není to nějak nebezpečné? V těch 5 letech už tedy na ty spalničky jít nemusí?

Dobrý den, 

očkování nevadí, v 5 letech se už nebude očkovat. 

Obsah článku

  1. Odpověď

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0