Inzerce
Inzerce
Inzerce

Časté záněty středního ucha

Mám 3,5letou dceru, která často trpí na záněty stř. ucha. Loni měla píchaná ouška zhruba osmkrát, jednou měla atb. Vesměs to byly záněty serozní. Byla vyšetřena na ORL, kde jí diagnostikovali zvětšenou nosní mandli. Letos v únoru podstoupila na ORL operaci, kde jí byla mandle odstraněna. Od té doby - je to měsíc a dva dny - měla opět dvakrát píchané ouško. Veškéré virózy končí zánětem. Kapky do nosu střídáme, rýmu má většinou takovou vodovou, na ORL jí napsali Nasonex, který užívá jednou denně, a užívá Xyzal sirup. Dětský lékař objednal očkování na pneumokoka a doporučil testy na imunologii. Chci se zeptat, lze nějak předejít častým zánětům a pomůže jí podle Vás to očkování? Nemůže ji to ještě více nabourat imunitní systém?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V tomto případě je velmi vhodné alergologické a imunologické vyšetření. Očkování je velmi vhodné, ale až po imunologickém vyšetření - po stanovení hladiny protilátek na pneumokoka. Pokud budou nízké, tak naočkovat. Očkování v tomto případě nenabourává imunitní systém, ale velmi ho podpoří. Xysal a Nasonex je velmi vhodný.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Časté záněty středního ucha - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×