Zánět středního ucha
Dobrý den, dcera (3,5r) 14 dní chodila do školky a hned chytla rýmu, která během týdne přešla do žluto-zeleného hlenu, ač jsme poctivě prostříkávali, smrkali a nakonec i odsávali, dostalo se nám to do středouší a tím vznikl zánět středního ucha. Jedno ucho propíchli a nasadili antibiotika. Je to týden, co je dobrala, ještě bere Xyzal (může se prý užívat dlouhodobě, je to pravda?) a nos večer prostříkáváme Quixxem, přesto má pořád lehce rýmu (není hlenovitá, jen vodová) a mluví přes nos. Co s tím? Myslíte, že je riziko, že se zánět vrátí? Ve školce nechce smrkat, ač se to doma naučila a požádala jsem učitelku, aby na smrkání dohlédla, ani jednou za celý týden, co byla ve školce, nesmrkala. Vím, že je to chyba, ale už nevím, jak dceru přesvědčit, aby tam smrkala. Dá se nějak zánětu předejít? Co je vhodné na posílení imunity? Může teď po zaléčení antibiotiky znovu ve školce onemocnět? Ještě mám jednu otázku, jestli je pravda, že po antibiotikách můžou zežloutnout zuby. Všimla jsem si tento týden u dcery, že je má hodně zažloutlé až skoro do hněda, přestože 2x denně čistíme a sama jí to přečišťuji. Co s tím? Užívala ATB Amoksiklav. Děkuji za odpověď. Přeji příjemný den. Jana
Odpověď
Malé děti pokud nastoupí poprvé do kolektivu, mohou být častěji nemocné. Jak se seznamují s bakteriemi a viry kolektivu, mají často rýmy. Pokud špatně smrkají, může se z rýmy vyvinout zánet středního ucha, smrkání je důležité, ale je časté i to, že děti smrkat odmítají, sama nevím z jakého důvodu. Proto je třeba na pravidelné čištění nosu velmi dbát
Jaká je prevenmce rýmy? Xysal může brát dlouhodobě, je to antihistaminikum, které působí na sliznici, aby nedocházelo k prosáknutí a otoku, podporuje vývoj imunitního systému. Ale nějakou dobu to trvá, efekt není patrný ihned. Pokud by se měly opakovat záněty středního ucha, doručuji zkontrolovat nosní mandli - pokud je zvětšená, způsobuje záněty středního ucha, pokud není, doporučuji očkování proti Streptokoku pneumoniae, což je nejčastější patogen vzniku zánětu uší.
I přes to, že je odléčena antibiotiky, může znovu onemocnět, ale proto má nyní nasazen Xysal, aby se nemoci předešlo, ale ani ten to nevylučuje. Ke Xysalu lze podávat potravinové doplňky k podpoře imunity - výtažky hlívy ústřičné, Echinaceu nebo jiné po pohodě s pediatrem.
Zažloutnutí zubů může být po antibiotiku přechodné, časem zmizí.
Předchozí článek:

Dlouhodobá vyrážka
Následující článek:

Stolice 17. měs. chlapce
Poradna
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat. Trpím na opakované intimní záněty. Gynekoložka mi poradila již několik věcí tipu Canesten a nic mi nepomohlo. Teď jsem někde objevila Gynellu, bohužel se ke své doktorce teď nedostalu, tak sem se chtěla zeptat na váš názor, jestli byste mi ji doporučila? Recenze sem si hledala, většina je dobrá, takže mě i překvapilo, že sem na to nenarazila dřív a že mi to ani nedoporučila moje dokrorka....Případně co byste mi doporučila vy? Děkuji.
Dobrý den,
nevím o jaký typ zánětu se jedná, event. jeho patogena. Nicméně těmito čípky se ve směs nic zkazit nedá, obsahují ionty stříbra, které je hojně ve zdravotnictví využíváno, v gynekologii zejména v hojení poševního šití apod.
Dále se zaměřte na pravidelnou intimní hygienu, zde platí čím méně tím lépe, obzvláště stran intimní kosmetiky; a celkový zdravý životní styl.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků