Inzerce
Inzerce
Inzerce

Stolice 17. měs. chlapce

Dobrý den, můj syn (17 měsíců), má stále velmi řídkou stolici a to natolik, že nám to v 80% proteče plínou ven. V podstatě neměl ještě bobek. Protože má teď období, kdy odmítá většinu jídel, jeho jídelníček se skládá z násl.: ráno koj. mléko, kukuř. lupínky, nebo loupák, 1 ks ovoce, oběd maso, zelenina, k svačině většinou nic nechce a zobe zase lupínky, večeře stěží půl krajíce chleba/rohlík s máslem, šunka/sýr (lučinu apod. nechce), večer cca tak 3x týdně mléko, vícekrát nechce. Je možné, aby z této stravy byla stolice tak řídká? Vše jsem konzultovala s naší lékařkou, neboť sama trpím celiakií, ale říkala, že vyšetření u takhle malých dětí nemusí být průkazné a ať nasadím lactobacilky. Dnes máme po druhé, zatím beze změny. Chtěla bych tedy znát názor dalšího lékaře, zda na vyšetření na celiakii trvat, event. jaké jiné vyšetření byste doporučila? Mockrát děkuji za odpověď. Jana R.

Odpověď

Laktobacilky jsou velmi vhodné, ale je třeba je podávat delší dobu - 2 - 3 měsíce. Nevím, ale nezastávám názor, že je nutné v 17 měsících dítě kojit. Takové děti velmi často odmítají jakoukoliv jinou stravu. Myslím si, že Váš syn může mít řídkou stolici ze skladby jeho stravy. Při jeho způsobu stravy by bylo těžko vyšetřit celiakii. Ta se projevuje průjmy, ale při plném zatížení pestrou stravou.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Stolice 17. měs. chlapce - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×