Inzerce
Inzerce
Inzerce

Průjem 3měsíčního dítěte, šilhání

Dobrý den, dcera má 3 měsíce, váží 4,5 kg. Narodila se v ukončeném 35. týdnu. Prozatím ji plně kojím, ale dcera si navykla u prsu usínat, nejdříve pije a pak už se jen dudlá. Vím, že bych to neměla dovolit, ale když se narodila, tak byla hodně spavá a vždy u kojení usínala a už jí to zůstalo. Snažím se jí dávat místo toho dudlík, ale ten vůbec nechce a když už pláče opravdu dlouho, tak to nevydržím a opět jí k prsu přiložím. Nevím, jak až je to vážný problém, mně to až tak nevadí. Spíše mě zajímá, jak často jí můžu kojit. Vím, že se říká, že se má kojit když si řekne. Myslíte, že když by neměla žízeň nebo hlad, tak by prs nechtěla nebo bude sát pokaždé, když jí ho dám. Mám strach, ať ji nějak moc nepřecpávám. Teď se mi totiž zdá, že má často stolici. No jeden den třeba vůbec a druhý i více než 3x. Poprvé je to hodně a pak třeba po hodině opět, ale už méně a pak zase a zase. A je taková řidší. Myslíte, že je to průjem nebo je to z toho, že tak často jí. A taky bych se chtěla zeptat, do kdy miminka šilhají, někdy jí ty očička ještě utečou.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Kojení od 3. měsíce věku i u dříve narozených miminek má být v 3 - 4 hodinových intervalech. Nechat dítě spát u prsu je špatně! I ve spánku dítě z prsu lehce saje, neodříhne si a mohlo by vdechnout zvratky! Proto po kojení vytáhněte prs dítěti z pusinky. Pokud si prs žádá a je neodbytné, je třeba dítě tento zlozvyk odnaučit, většinou se to neobejde bez pláče, tak si dítě vynucuje to, co je mu příjemné. Je třeba trpělivosti a zkusit nabídnout dudlík, po nějaké době se to naučí. Pokud nabídnete dítěti prs při každém zaplakání, může sát kdykoliv, potom se přepíjí, má bolesti bříška a častou řídkou stolici. Plně kojené děti mohou mít stolici v každé pleně - někdy větší, někdy jem malé uprcnutí - neznamená to průjem. Pokud stolice není, znamená to, že z mléka spotřebovávají maximum a nejsou odpady. Stolice může být i za 2 - 4 dny, pokud je dítě klidné a dobře odcházejí větry, není třeba se znepokojovat. Co se týče zašilhání, pokud je to občas, může být do 1 roku, pokud je šilhání trvalé, je třeba zkontrolobat u očního lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Průjem 3měsíčního dítěte, šilhání - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×