Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zvětšené uzliny u kojence

Můj 7měsíční clapeček má od svých 3 měsiců na zadní straně hlavy a krku několik zvětšených mízních uzlin. Všechny jsou do velikosti hrášku, volně pohyblivé. Nezvětšuji se. Žádné projevy nemoci nemá. Nemocný zatím nebyl, jen ve 2 měsících propdělal rýmu. Při vyšetření u paní doktorky nám bylo řečeno, že je to normální a u dětí jsou hmatné, protože nemají podkoží. Všude se ale dočitám, že normalně by být hmatné neměly. Mám věřít lékařce nebo žádat nějaké podrob. vyšetření. Nyní se nám začinají klubat zoubky, je možné, aby to mělo spojitost už od těch 3 měsíců?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Drobné uzlinky jsou u malých dětí hmatné často. Nemusí mít velké klinické příznaky nemoci - stačí lehká rýma, poté mohou přetrvávat dlouhodobě, může to být i v souvislosti s prořezáváním zubů. Stačí je šetrně sledovat, pokud by se zvětšily,  zarudly nebo bolely - potom je třeba řešit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zvětšené uzliny u kojence - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×