Inzerce
Inzerce
Inzerce

Uspávání s rodiči v posteli

Chtěla bych se zeptat, jak naučit dvojčata usínat v postýlkách? Dosud je uspávám u sebe, pohoupám (narodily se předčasně, byly malinké, uspávala jsem je převážně na prsou), zazpívám, čekám než usnou a pak je přendám do postýlky (kolikrát se vzbudí a začínám znovu). Ale nejraději bych, kdyby se naučily usínat beze mě, přeci jen už jsou těžší (mají 15 měsíců) a pro mě je to náročné. Zřejmě to bude dlouhodobější proces.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Spaní dětí s rodiči je zlozvyk, který se v určitém období může praktikovat, ale potřeba včas přestat, aby se rodič nestal otrokem dětí. I nedonošené děti mají po narození spát ve vlastní postýlce a ne s rodiči. Nyní je jediným řešením trpělivé snášení pláče dětí ve vlastních postýlkách do odnaučení zlozvyku. Je to opravdu náročné a dlouhodobé, ale pro rodiče přínosné. Je možné čerpat i z bohaté literatury na toto téma, ze které je potřeba si vybrat řešení, které bude odpovídat Vaší rodinné situaci. Každé dítě je individuum, to, co je úspěšné u jednoho, může u druhého selhávat a naopak. Přejeme hodně trpělivosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Uspávání s rodiči v posteli - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×