Inzerce
Inzerce
Inzerce

Problémy s večerním usínáním u 11měsíčního dítěte

Synovi je 11 měsíců, zhruba od 9. měsíce máme problémy s večerním usínáním. Myslím, že spánkový režim má poměrně pravidelný. Dopoledne 1 -1,5 hodiny. Odpoledne taktéž. Odpoledne ho budím po páté hodině. Situace se dost zhoršila v poslední době, kdy byl syn hospitalizován v nemocnici a i když jsem tam s ním byla, zápolíme s každodenním pláčem až řevem, kdy se syn, ačkoliv je unaven, snaží udržet bdělý. A neustále sleduje, jestli jsem neodešla. Nechceme ho nechat plakat do naprostého vysílení, takže jsme u něj. Ale určitě to není řešení. Ale už si nevíme rady. Chci požádat o radu, jak postupovat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Možná byste mohla k odpolednímu spánku ukládat dítě dříve a budit jej také dříve. Probuzení v 17 hod je dost pozdě, je odpočatý a potom nechce večer spát. Co se týká pláče nyní po propuštění z nemocnice, je to častý jev, dítě se bojí, že ho opustíte a necháte samotné. Chce to trpělivost, samozřejmě ho nenechávejte plakat až do vzlyku, zkuste ho pochovat a počkat chvilku u postýlky. Potom odejděte, pokud bude plakat, vraťte se a vše opakujte. Chvíli to potrvá, ale zklidní se to.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Problémy s večerním usínáním - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×