Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dcera má problémy usnout v noci

Dobrý den, paní doktorko, velice mně trápí to, že moje malá, stará 1 měsíc, večer i když je najezená, přebalená, tak brečí a nemůže usnout. Není to brek jen chvilkový, ale trvá dlouho. Když mi usne po jídle na rukou, nechám ji odříhnout, položím ji do postýlky a po chvilce je vzhůru a brečí a je k neutišení. A tak ji vezmu, pochovám ji a po chvilce usíná, ale za malou chvíli zase brečí a pořád dokola. Trvá to 3 hodiny, na střídačku, pak usne, a vzbudí se za 3-4 hod a pak co 3 hod. Během dne mi to nedělá a usíná bez problémů. Nevím čím to může být, nemáte radu? Zkoušela jsem i zavinování, ale to taky nepomáhá.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Někdy děti v tomto věku mají tzv. převrácený režim, kolem 3. měsíce se to zklidní, pomáhá podávání B vitamínu - Pyridoxin 1/2 tbl denně. Může to být i problém s bolavým bříškem, konzultujte a obvodním lékařem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Problémy s usínáním v noci - diskuze

 • problém s nočním usínáním
  Dobrý den,
  mám 14-měsíční dítě, které jsem asi před měsícem přestala kojit. V noci se chlapeček stále budí cca 3x kvůli dudlíku. Pokud je nachlazený, budí se častěji. V poslední době mám problém po nočním probuzení znovu zabrat. Budím se i sama pravidelně ve stejnou dobu a někdy nemůžu usnout až do rána. Délka nočního bdění je většinou podmíněna programu následující den, pokud je den náročnější, jsem vystresovanější a odráží se to na spánku. Nyní jsem také už asi týden nachlazená a problém s nespavostí se objevuje cca 3x týdně.
  Mám již 3-letou dceru, ta spí celou noc. Nerada bych si vypěstovala chronickou nespavost. Zajímalo by mě, zda-li se můj problém se spánkem v budoucnosti zlepší a co mohu udělat pro lepší kvalitu spánku. Již jsem přemýšlela nad "regulovaným pláčem", abych co nejdříve urovnala spací návyky, ale v současné době se neodvažuji vzhledem k mému spánkovému deficitu a problému.
  Vždy jsem spala bezproblémově, nikdy jsem problémy se spaním neměla.

  Děkuji za odpověď.
  Kerolajn   | 28.04.2014 15:32:44 | Reakcí: 2, poslední: 18.08.2014 08:19:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: problém s nočním usínáním
   Dobrý den, potíže se spánkem se u 14 měsíčního dítěte mohou objevovat v různé intenzitě a z více příčin. Doba, odkdy je dítě schopné spát celou noc, je individuální. Při onemocnění (nachlazení dítěte) je kvalita spánku samozřejmě horší. Obvykle se tento stav po odeznění zdravotních potíží opět upraví. Také pro váš organismus je dvojnásobné mateřství velkou zátěží, děti jsou obě ještě malé a vyžadují mnoho vaší péče a energie. Mnoho času na spánek a regeneraci sil vám pravděpodobně nezbývá. Není proto divu, že váš spánek je narušen a v případně nějaké zdravotní komplikace, nachlazení se potíže zvýrazní. Vaše zdravotní potíže mohou být signálem organismu, že je přetížený. Zkuste se domluvit s vaším partnerem, aby se alespoň částečně na nočním vstávání k synovi podílel. Pokud chlapečkovi stačí podat dudlík, pak by to neměl být problém ani pro tatínka. Vy byste mohla zkusit spát třeba i v jiné místnosti, alespoň dokud vaše nachlazení neodezní. V případě přetrvávání a prohlubování potíží se spánkem u vás i u synka zkuste zkonzultovat situaci s vaším lékařem, případně pediatrem, kteří by vám také mohli poradit ohledně dodržování režimových opatření a vhodné životosprávy.
   Mgr. Matoušková, psycholog
   Baby on line   | 18.08.2014 06:33:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: problém s nočním usínáním
   K synovi jsem taky vstávala hodně často, abych se vyhla vstávání naučila jsem ho spát u mě v posteli což nebyl dobrý nápad. Naštěstí se v roce a půl vše obrátilo( došlo je stěhování a já sama se uklidnila) a najednou spal v postýlce sám by vedle mé postele protože nebylo jinde místo.
   U dcerky jsem měla strach že to bude obdobné a kupodivu spí od miminka krásně, pokuď netrápí zoubky tak je budíček v noci jen jeden. Tělo si naučilo spát jen 6 hodin a stačí mi to k fungování. Určitě bych zkusila zapojit tatínka k pomoci v noci a klidně i přes den a zkusila vše dospat.
   Ady.S   | 18.08.2014 08:19:11
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×