Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zavinování, ekzém

Dobrý den, paní doktorko, ráda bych se Vás zeptala na dvě věci. Máme tří a půlměsíčního syna a pořád vyžaduje pevné zavinování, což znamená, že má pevně svázané ručičky. Mám strach, že jakmile toto budeme syna chtít odnaučit, že nám začne špatně spát. Teď spinká velice pěkně - budí se jen jednou za noc na jídlo. Musím ho zavinovat i během dne, pokud chci, aby se dobře prospinkal. Protože jinak rozhazuje ručičkama a pokud má možnost, tak hned cucá a je vzhůru. Naše paní doktorka říká, že to vůbec nevadí, že ho klidně můžeme do půl roku zavinovat. Jaký je tedy Váš názor?

A druhý dotaz - manžel má celý život atopický ekzém a máme strach, že to syn může mít také. Zatím má jen velice suchou a občas červenou pusinku, nikde jinde se to zatím neprojevilo, takže máme jen promazávat a zatím se zdá, že to pomáhá, tak snad to tedy atopický ekzém nebude. Chtěla bych ale se synem chodit od půl roku na plavání, myslíte, že pokud se mu to do půl roku neobjeví, tak mu plaváním v chlorované vodě nemůžu nějak ublížit, případně tento ekzém vyvolat? Děkuji za odpověď a přeji krásný den, Veronika

Odpověď

Zavinování dítěti nevadí, klidně jej zavinujte, ale pokud je neklidný a rozhazuje ručičkami, zkuste mu přidat Pyridoxin 1x deně 1/2 tablety - podporuje vyzrávání mozkových funkcí a zklidňuje.
K předejítí rozvoje atopického ekzému se doporučuje zařazení příkrmů mezi 4. - 8 měsícem věku - tedy napřed masozeleninový příkrm, poté ovocný příkrm. Pokud kojíte, tak ponechejte kojení, ale na noc by dítě mohlo dostat mléčnou kaši. Pokud na mléko zareaguje, doporučuje se kaše do hypoalergenního mléka. Co se týká plavání, zkuste, mnohým dětem chlorovaná voda nevadí, pokud by vadila Vašemu dítěti, pak plavání vynechte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zavinování, ekzém - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×