Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pauzy mezi dechy u dítěte ve spánku

Máme 10měsíční holčičku narozenou v 36. týdnu akutním císařem. Kolem krčku měla omotanou pupeční šňůru a 2x do 3 měsíců měla v dýchání apnoické pauzy. Teď se občas stane, že má ve spánku dýchání podobné tomu, jako když po dlouhém pláči nemůže popadnout dech a vzlykání. Může to být SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců)? Jak staré dítě je tímto ohroženo? Vždy se pak probudí s pláčem. Co mám dělat? Vzbudit ji?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Nebezpečné jsou apnoické pauzy do 3 měsíců věku, proto se doporučuje u těchto dětí pořízení monitoru dechu. Od 3 měsíců může mít dítě ve spánku i delší pauzu mezi dechy, nemusí již znamenat nebezpečí, ale pro Váš klid můžete monitor dechu používat dále. Starší dítě již nemusíte budit, stačit zklidnit pochováním. Pokud se stavy opakují, doporučuji vyšetření a konzultaci dětského neurologa.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Pauzy mezi dechy u dítěte ve spánku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×