Inzerce
Inzerce
Inzerce

Únava u 20měsíčního syna

Můj 20měsíční syn se hodně snadno a rychle unaví. Spí od 18 hod do 9 hod. Poté během dne ještě spí cca 3-4 hodiny. Chvíli si hrajeme, nebo jdeme ven a poté hned začne být ukňouraný a vysloveně si vynucuje spánek. Tak ho tedy dám spát, ale přece nemůže celý den prospat... Zdravotní obtíže nemá, jen mu možná rostou zuby (člověk nikdy neví). Dřív spával přes noc 10 hodin a během dne cca 1 hod. Ale hlavně nebyl stále tak ukňouraný a nešťastný během dne, což si vysvětluji právě tou únavou. Bojím se jestli to není příznak vážnější nemoci, na kterou lékař při běžné prohlídce nepřijde. Zajímalo by mě jestli je to důvod trvat na podrobnějším vyšetření nebo jestli to je v tomto věku normální.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Unavenost a "ukňouranost" dětí kolem 20. měsíce bývá častá, může být způsobená růstem zubů, ale i tzv. obdobím negativismu dětí. Dítě si v tomto obdodí samo určuje  dobu spánku. K vyloučení nemoci konzultujte obvodního lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Únava u 20měsíčního syna - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×