Inzerce
Inzerce
Inzerce

Časté noční vstávání u 10měsíčního dítěte

Dobrý den, paní doktorko, mám 10měsíční dceru, která se zhruba již měsíc budí každou hodinu, někdy častěji v noci. Někdy jí stačí dát pouze dudlík, jindy se zase napije čaje, ale většinou je třeba vzít ji do náručí a ponosit, než znovu usne. Spí jen v náručí, pokud ji položím vedle sebe na postel, budí se… Někdy ale ani to nezabere a pak brečí a nemůže usnout... Do nedávna mi spala v noci tak, že se budila pouze jednou, dvakrát (z toho jednou jsem ji krmila). Spala ve své postýlce s námi v ložnici. Teď již dávám jen čaj. I když jsem ji v noci nakrmila, přesto se stále budila. Předpokládám, že z hladu to neni. Též spánkový režim přes den se jí změnil. Spala dopoledne i odpoledne hodinu, usínala sama v houpacím křesílku. Teď již měsíc spí pouze 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne. Pokud spí doma, tak se musí zásadně unosit. Stejně usíná i večer. Pouze unošením. Spaní v kočárku je také max. na 20 minut, ne vždy mi ale usne, někdy během 5 minut začne brečet a nepodaří se mi ji uklidnit, takže jedeme domů. Problém se spaním jsme měli již v jejích 3 měsících. Trvalo to zhruba 4 měsíce. To byla ještě kojená, pouze večer před spaním dostávala UM. Ze zoufalství jsme se pokusili aplikovat na spaní metodu podobnou Estivilově metodě, ale po 14 dnech jsme to vzdali. Bylo to různé, někdy byla schopná usnout sama rychle a v noci se tak často nebudila, někdy ne. Zhruba po těch 3 měsících se to zlepšilo, nevím, zda metoda na to měla nějaký vliv. Každopádně tuto metodu již zkoušet nechceme znovu. Co se týká stravy, tak je již 3 měsíce plně na UM, mléko jí chutná, vypije 230 ml. Příkrmy dáváme od jejích 6 měsíců. Ráno, večer má mléko, v poledne maso-zeleninový příkrm a odpoledne různě jogurt, ovoce, kaši… Zuby zatím žádné nemá. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Neklidné spaní může být skutečně důsledkem prořezávání zubů, dětem se běžně zoubky prořezávají od 6. měsíce, některé děti mají prořezávání opožděné, a potom se jich prořezává i několik najednou, a to způsobuje velký neklid. Může to být i důsledek změny ve vývoji - zkuste Pyridoxin 1x denně 1/2 tbl.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Časté noční vstávání u 10měsíčního dítěte - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×