Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak na klidný spánek půlročního dítěte?

Dobrý den, synovi je teď půl roku. Stále u něj bojujeme s nespavostí a s obecným neklidem v době spánku. Večer dáváme lahev umělého mléka, případně kaši, ze které ho spíš bolí bříško. Při krmení usíná. Po krmení nemůže usnout aspoň tak hodinu, někdy i dvě. Když usne, za hodinu se znovu budí, musím mu dát dudlík, případně obrátit na bok, usne, za další hodinu je však vzhůru znovu a jelikož už pobrekává a nedá se to nijak utišit, musím kojit. Syn je na to zvyklý, i když přes den už kojení odmítá. Někdy takhle kojím i 5x za noc. Stále ho trápí větry už od narození, dřív to zaspal, ale teď je víc citlivější a vzbudí ho sebemenší zaškrundání v břiše. Případně já když se otočím na posteli, tak to je vzhůru okamžitě. Taky se stává, že kolem 4 ráno po kojení nechce usnout a koukáme na sebe třeba hodinu. Pak se mu podaří zabrat, ale spíš jen takovým trhaným spánkem to vydrží maximálně do 6 hodin. Nejde mi do hlavy, proč některé děti večer usnou a spí až do rána a některé jsou tak nespavé. Vstávám k němu po půl hodině celou noc, každou noc. Zkouším i nechat ho pobrekávat, ale je schopný za chvíli ječet jako siréna a nechci budit manžela, který i tak musí spát ve vedlejší místnosti. Zkoušela jsem místo kojení dávat převařenou vodu, fenykl. čaj nebo i ty ovocné šťávičky, syn nechce nic kromě prsa.

Odpověď

Neklidné spaní v případě Vašeho syna může být zapříčiněno bolestmi bříška - jak píšete, z kaše ho bolí bříško, zkuste jiný druh kaše, přidejte probiotika - Infacol, Biogaia. Ke zklidnění přidejte vitamin skupiny B - Pyridoxin 1/2 tbl denně. Kojení 5x za noc je hodně, i Vy musíte být již z toho vyčerpaná, půlroční dítě by po kaši mělo spát 4 - 5 hodin, někdy i celou noc. Kojení by mělo být v noci 1 - 2x, nebo tekutiny - čaj. Zkuste doporučené preparáty.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak na klidný spánek půlročního dítěte? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×