Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě se v noci příliš často budí

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je vůbec možné, že by 6měsíční mimčo spalo celou noc bez jediného probuzení. Malý se mi budí snad 15x za noc - respektive kňourá, cuká sebou, plive dudlík a pak bulí že ho nemá ... Ale bez jídla vydrží, stačí vždy pohladit, dát dudana a je to v pořádku, ale za půl hoďky znova. Už skoro nespím, protože mi trvá než zaberu a pokaždé když už zabírám, tak začne kňourat. Nevím, jestli to taky není mnou - mám pocit, že mám tak citlivý sluch, že se hned otáčím k němu, jakmile se začne vrtět. Když byl malý, špatně papal, takže jsem si ho vzala do postele a od té doby tam je, nyní jsem začala trénovat postýlku, ale za týden dostal šestou nemoc, takže je zas u mě. A v postýlce se budí ještě častěji. Ačkoliv v posteli necestuje, v postýlce ano a každou chvíli se bouchá hlavičkou o žbrdlinky (i když tam je ochr. mantinel).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě v 6 měsících může spát klidně celou noc. Neklid může být způsobený mnoha příčinami, např. prořezáváním zubů, bolestmi břicha, hladem atd. Je špatně, že máte dítě u sebe v posteli, bude si Vám těžko zvykat na postýlku, ale není zbytí, jinak s Vámi totiž bude Vaše miminko spát do 15 let. Doporučuji přidat Pyridoxin na zklidnění 1x denně 1 tbl, ale pokud neklid přetrvává, konzultujte s dětskou lékařkou a pokuste se hledat chybu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Dítě se v noci příliš často budí - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×