Inzerce
Inzerce
Inzerce

14měsíční dítě nespí, budí se po půlhodinách

Od narození moje 14měsíční holčička v noci nespí. Budí se po půl hodinách s pláčem. Zkoušela jsem různé přírodní sirupy na spani, homeopatika, ale nic nepomáhá. V prvním půl roce ji trápily prdíky, na které bereme bio gaiu, fenyklový čaj - to si myslím, že už ale máme překonané. Chtěla bych se zeptat, jestli to třeba nemůže být něco vážnějšího, jestli naše doktorka něco nezanedbala, a kam nás má případně poslat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

S nespavostí dětí se setkáváme často, někdy je to jen povahou dítěte. Pokud k tomu nejsou nějaké vážné klinické příznaky, které by Vaše lékařka už určitě odhalila, je třeba vyčkat. Děti z toho vyrostou, ale nějakou dobu to trvá. Může to být způsobeno v raném věku bolením bříška, následně pak růstem zubů. Někdy pomáhá podávání vitamínu B - Pyridoxin 1x denně 1/ tbl. Pokud je nespavost obtížná, doporučuje se neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

14měsíční dítě nespí, budí se po půlhodinách - diskuze

  • Muj syn se budil do 2 let, nekdy i co 10 minut, nekdy po pul hodinach....zkratka celou noc spi az ve 2 letech. Samo to prestalo, nic jsem na neho nezkousela, jen ho uspala a vzala k sobe do postele - tak spal klidneji a i ja. Rekla bych, ze to byly zuby, jakmile se mu prorazily posledni, tak se spanek prodluzoval a ted se budi max na piti a hned sam usne. Zvladli jsme to:0)
    mamita   | 05.09.2012 22:35:00
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×