Inzerce
Inzerce
Inzerce

Matyho čtvrtý týden ve školce byl plný událostí

V pondělí jsem volala do školky a Matyáška omluvila na pondělí a úterý. Měli jsme jít na kontrolu po nemoci. Volala jsem do ordinace, aby nás zdravotní sestřička zapsala. Telefon ale zvedla paní doktorka, a tak jsme nakonec na kontrolu nemuseli. Matyášek již nekašle, jen má trošku rýmu, ale není zelená, takže do školky nastoupí od středy. Do té doby budeme zase tvořit a hrát si, koukat na pohádky.

Kontrola na neurologii

V úterý jsme museli jet do Havířova, kam chodíme s Matym na neurologii k jedné moc hodné paní doktorce. Matyáška čekala kontrola. Výsledky z EEG byly naprosto v pořádku a celá kontrola u paní doktorky taktéž. Další kontrola nás čeká až za půlroku. Odpoledne jsme si už jen hráli, koukali na pohádky a odpočívali.

Katastrofální středa

I když jsme Matyáška připravovali během týdne co byl doma nemocný, že pak půjde do školky, tak to nepomohlo.

Když jsem jej doma oblíkala tak plakal, plakal celou cestu do školky, když jsme šli do šatny tak v šatně začal plakat ještě více. Když jsem s ním šla do třídy, tak plakal jak hrom. Pak si jej vzala paní učitelka a šli spolu nalít do hrníčků čaj a já se vytratila.

Když jsem ze školky vycházela potkala jsem se s paní asistentkou a Matyáška bude od listopadu čekat změna. Jaká to napíšu až to budu mít potvrzené od paní ředitelky. Já jen doufám, že ta změna třeba přispěje k tomu, že Maty se bude do školky těšit a začne tam chodit rád.

Po obědě jsem si Matyáška vyzvedla, jelikož jsme museli odpoledne absolvovat tříletou prohlídku. Paní asistentka mi hned sdělila, že Matyášek byl v pohodě, neplakal, hrál si s dětmi a byl celé dopoledne v klidu. Když jsme šli domů, tak jsem se ho ptala, jestli se mu ve školce líbilo a jeho odpověď zněla „JO“. Na otázku, zda půjde zítra do školky, Maty odpověděl také „JO“. Pak jsem se Matyho odpoledne zeptala ještě jednou na totéž a odpověď byla důrazné NE několikrát za sebou.

Tříletá prohlídka

Odpoledne jsme absolvovali tříletou prohlídku. Matyášek ve svých třech letech váží 16,8 kg a měří 101 cm, vidí a slyší dobře. Úplně mě u něj překvapilo, jak krásně spolupracoval se zdravotní sestřičkou, když ho měřila a vážila. Byla jsem na něho pyšná.

Momentálně má období, kdy je pomalu všechno jídlo, co měl rád, „ble“. Ve školce, ale problém s jídlem nemá. 

Inzerce

Matyášek je jinak zdravě vyvíjející se dítko, až na to mluvení.

S paní doktorkou jsme se shodly ohledně školky na tom, že pokud se to nezlepší do cca 3 měsíců, tak do logopedické školky docházet nebude. A začal by zřejmě docházet do té školky, kam již dříve chodil a pak bychom docházeli k panu logopedovi, nebo by nechodil do školky vůbec a počkali bychom na další rok a k logopedovi bychom chodili i nadále. Máme se ještě zeptat i na názor psycholožky, ke které chodíme. Otázkou je, jestli to já ty 3 měsíce vydržím.

Inzerce

Takže uvidíme, jak to nakonec vše dopadne, každopádně nechci trápit sebe ani Matyáška.

Dramatický čtvrtek

Ráno když jsem Matyáška budila a řekla jsem mu, že je třeba jít do školky, tak byl opět pláč a „ne ne ne“.
No a jelikož mi to nedalo, tak jsem se ho potom zeptala, zda mu někdo ve školce ublížil a jak. Tak Matyášek ukazoval, že do něj někdo kopal, pak jsem se jej zeptala kdo a řekl nějakou slabiku. Slíbila jsem mu, že toto vyřešíme a že si promluvím s paní učitelkou a paní ředitelkou. Že to dáme do pořádku, ať se nebojí.

V ten moment se Matyášek uklidnil. Šlo vidět, jak to z něj všechno spadlo. Po cestě do školky neplakal a neplakal ani v šatně, když se převlíkal. Když jsem s ním šla do třídy, tak plakat začal. 
Byla tam paní ředitelka a tak jsem měla šanci si s ní o tom hned promluvit. Řekla jsem jí, že se Matyášek bojí chodit do školky, že nechce chodit do školky a že mi řekl, že mu někdo ublížil.
Paní ředitelka mi řekla, že je to možné. V Matyho třídě je totiž několik autistů a mohlo se prý stát, že třeba mu při záchvatu některý z nich nechtěně ublížil. Myslím si, že by si ale ve školce měli hlídat, aby se takové věci nestávaly (pokud tomu tak skutečně bylo).

Inzerce

Jaké jsme vymyslely řešení?

Paní ředitelka mi potvrdila, že Matyáška čeká změna a začne od listopadu chodit do jiné třídy a měla by tam s ním začít chodit ještě další dvě dítka. Jelikož z této třídy se stane třída dětí, kde budou jen autisti. Ale jelikož se děje to, co se děje, řekla jsem paní ředitelce, že by bylo lepší, kdyby do té třídy přestoupil ihned. Paní ředitelka mi řekla, že teď to tam v té třídě budou všechno předělávat, a jakmile to bude hotové řekne mi a Matyášek začne chodit do jiné třídy ihned. Já jen doufám, že se to přesunem do jiné třídy vyřeší a že Matyášek začne opět rád chodit do školky a jeho nechtění bude vyřešeno.
Odpoledne jsem si Matyáška vyzvedla v jiné třídě. Ptala jsem se ho, zda se mu ve školce líbilo a říkal že ano, taky ukazoval, že stříhal. Všimla jsem si, že ve školce už vyklízejí třídu, kam by měl Matyášek začít pak chodit. Paní ředitelka mě požádala, zda si Matyho můžu nechat v pátek doma, aby nemusel být ve sloučené třídě.

Což samozřejmě můžu a v pátek byl tedy Matyášek s námi doma. Domácí program byl bohatý. Krom koukání na pohádek jsme modelovali z plastelíny a malovali vodovými barvami.

Zpracovala: Naďa Barochová

Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Čtvrtý týden: Proč Maty nechce do školky? - diskuze

 • Zuzko, je fajn, že jste zjistili, proč Matyášek pláče a paní učitelka nabídla řešení 
  tygřímáma   | 18.10.2012 19:41:53 | Reakcí: 1, poslední: 19.10.2012 06:46:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Nemám nic proti autistum,ale jestli jich je v té třídě hodně tak se nedivím,že se mu tam s nimi nechce být.Snad to vyřeší ta jiná třída.
  Pryč bych ho nedávala to by byl krok zpět.A je lepší logo třída než chození na logo. Nejlepe je skloubit obojí.
  Honafa   | 18.10.2012 10:32:55 | Reakcí: 1, poslední: 18.10.2012 11:20:13
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   JJ,máš ve všem pravdu      taky si myslím,že je pro něj lepší logotřída než chození na logo,přece jen se tam s ním učí 5x v týdnu + má opáčko doma.A učí se s ním nejen učitelky,ale v tom jednom týdnu ten jeden den tam chodí i logoped.
   Zuzbr   | 18.10.2012 11:20:13
   Reagovat | URL příspěvku
 • Zuzi, je to jen můj názor, tak na něj moc nehleď, ale já bych ho, když by byla ta možnost, dala do klasické školky. Mně naše paní doktorka tu logopedickou (ani naše logopedka) nedoporučovala... Míša chodí přes měsíc do obyč. školky a krásně se rozmluvil, na logopedii však chodíme dál, i když teď máme až do prosince pauzu, protože když ho paní doktorka viděla, říkala, že teď má období, kdy si rychle rozšiřuje slovní zásobu a že dřív by to teď nemělo ani cenu, že na jednotlivá písmenka, která ještě neumí se zaměříme až se ještě rozkecá víc. Už teď v září ale byla z jeho pokroků nadšená a myslím, že hodně udělala i ta školka, kde velká většina dětí mluví hezky a srozumitelně. Vím, že to zní hrozně a nechci se nikoho dotknout, ale naše paní doktorka říkala, že v logopedické školce by Míša pochytil tu jejich "hatmatilku" a celé by se to ještě posunulo. Samozřejmě ale mluvila o naši opavské školce, u vás je třeba vše jinak. Jen jsem ti to prostě musela napsat, snad se nezlobíš. Přeji Matyáškovi, ať už se slzičky neobjeví a chodí do školky rád.     
  Evulik25   | 18.10.2012 08:08:54 | Reakcí: 2, poslední: 18.10.2012 10:33:54
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Evi ne nezlobím,Matyášek doposud žádnou hatlamatilku jak tomu říkáš nepochytil.A opravdu mu to prospěje,že je více mezi dětma,které jsou na tom podobně.Do klasické školky ho můžu dát kdykoli,ale nechci.Jinak do té jiné třídy jde i proto,aby nepochytil nic od autistů,protože by se v té třídě zbrzdil.V té jiné třídě už jsou normální děti,které neumí jen správně mluvit.Když chodil Matyášek do té klasické školky,tak nemluvil vůbec, a to je rozdíl od té logopedické, když do ní začal chodit,začíná se více rozmlouvat.
   Zuzbr   | 18.10.2012 08:21:18
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   U nás Honza hatmatilku pochytil v normální třídě.To si nevybereš.
   Honafa   | 18.10.2012 10:33:54
   Reagovat | URL příspěvku
 • Já do školky nechodila ráda pro změnu kvůli jedné učitelce. Doma jsem byla hrdina a že do školky jo. Jak jsem přišla do dveří, rychle jsem zjistila, která učitelka nás má nastarosti. Pakliže to byla nějaká hodná, zapomínala jsem se i rozloučit. Pakliže to byla ta s prominutím "žůza", začal takovej řev a vyrvál, že si to nedovedeš představit.
  Doufám, že i Matymu bude líp, až bude v té jiné třídě. U mě to opravdu logopedická školka vyřešila. Ale je fakt, že s námi nechodili žádní autisti. Budu mu držet pěsti!!
  Buik   | 18.10.2012 07:37:27 | Reakcí: 2, poslední: 18.10.2012 14:42:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji  .Ono to na těch dětech že jsou autisti nejde vůbec poznat.Není to nějaká těžká forma.Ale i tak nechápu, proč neudělali takovou třídu jen pro ně už od začátku.Jinak Matyášek si už asi zvyknul,ale pevně věřím,že v té nové třídě mu bude lépe.
   Zuzbr   | 18.10.2012 08:05:28
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak to snad pomůže a Maty se konečně bude do školky těšit. 
  Vratislav   | 18.10.2012 07:18:43 | Reakcí: 1, poslední: 18.10.2012 08:02:44
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   V toto moc doufám.I když je pravdou,že už si teď asi zvyknul na tu třídu kde je tak snad si zvykne i novou třídu a jiné p.učitelky.
   Zuzbr   | 18.10.2012 08:02:44
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×