Danielka - květen a červen
Poslední měsíc byl plný písemek, diktátů a zkoušení. I Danielka si vyzkoušela tvrdý finiš. A věřte, že nám občas šla hlava dokola oběma. A protože mám doma dost živé dítě, ke všem těm úkolům jsme psaly ještě tresty. Ano, za poslední měsíc byly dokonce 3. Danča je totiž neponaučitelná. Vyhlížela paní učitelku, kdy se bude vracet ze sborovny a padla jí přímo do rány. Tudíž byla po zásluze „odměněna“. Ale pár příkladů navíc ještě nikomu neublížilo.
Do Strakonic na koncert
Koncem května byli prvňáčci s paní učitelkou ve Strakonicích na koncertu Základní umělecké školy. Cestou na nádraží prošli město a povídali si o jeho historii.
Do školy přišla opět i paní zubařka a prohlédla dětem zoubky. Tentokrát jsme prošly bez problémů. I když časem nás rovnátka asi neminou.
První trojka Dádu rozhodila
V květnu dostala Danča i svou první trojku z diktátu. Byla z toho hodně smutná a celé odpoledne tady brečela jako želva. Je poměrně dost ctižádostivá a tohle jí dost rozhodilo. Náladu jí vylepšil až můj brácha, který jí za trojku pochválil. Uznávám, že to není příliš výchovné, ale já jsem jí taky nekárala. Naopak jsem se jí snažila vysvětlit, že známka se nechá opravit. Danča mě vzala za slovo a přečetla několik knížek, ze kterých udělala referát a jedničky se v žákovské knížce okamžitě rychle rozmnožily.
Začátkem června přišly povodně, o kterých si ve škole děti s paní učitelkou hodně povídaly. Kvůli nepřízni počasí byl odložený i dětský den. Takže až 7. června vzala paní učitelka děti na strakonický hrad a do muzea.
V matematice prvňáčci sčítají a odčítají i s přechodem přes 10.
Danielka se naučila dělat si úkoly sama a mojí pomoc nebo radu potřebuje spíše výjimečně. Občas musím jen připomenout čtení. Mám moc ráda chvilky, kdy si spolu sedneme do obýváku nebo na balkon a každá si čteme svou knížku.
Dáda a Máťa
Taky vám dlužím pokračování love story s Máťou. V květnu si Máťa zlomil ruku a byl několik dní doma. Ale teď už chodí zase do školy a nosí Danče dárečky.
Dostala 2 prstýnky a od Máťovo šikovné maminky krásnou tašku s Winx vílou Stellou.
Určitě se budou vídat i o prázdninách.
Předchozí článek:

Danielka - duben a květen
Následující článek:

Prvňačka Dáda - shrnutí
Danielka - květen a červen - diskuze
My máme milého Vojtu a ten taky nosí dárky.Občas dělá drahoty,že Zuzku nechce.Pak v 15 bude čumět,jakou to kočandu odmítal.
Super,další životní etapa za vámi.Hurá,prázdniny.


Poradna
Dobrý deň syn sa narodil s mierami 3400g a 47 cm, obvod hlavy 35cm.Teraz ma 6tyzdnov a 4730g a 60cm,obvod hlavy 39cm Nie je tých 39cm v 6 týždňoch veľa?
Dobrý den,
obvod hlavy je na horním limitu, doporučuji sledovat, pokud bude hlavička větší, konzultujte u pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Související recepty
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků