Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolák Rostík v červnu

Červen se u nás náramně vydařil, počasí vhodné pro jednu akci za druhou, i když byl začátek trošku chladnější.

Předškolák Rosťa

Jako všude jsme 1. června oslavili DEN DĚTÍ

Rostík se účastnil prvních rybářských závodů, které pořádali v rámci Dětského dne místní rybáři na rybníku „Kačeňák“. Protože je to hodnej brácha, půjčil jeden prut i Tobískovi a ráno v 6 hodin už byli nastoupeni u rybníka.
Předškolák Rosťa
Děti si mohly nechat jeden kus ušlechtilé ryby…bohužel se Rostíkovi ten den nedařilo, bylo poměrně chladno a kolem rybníka pobíhalo a jásalo příliš mnoho dětí.
Předškolák Rosťa

I ve školce byl měsíc plný akce
Zoo

Předškolák Rosťa
Začalo to dlouho očekávanou návštěvou Zoo v Hodoníně, i když děti jely v bundičkách vybaveny pláštěnkou a gumáčkama, tak si zvířátka užily…největším zážitkem ovšem zůstal chleba se sekanou, co obědvaly na parkovišti u autobusu.

Dětský den s policií

Školku navštívila paní policistka z Břeclavi. Zaparkovala služební vůz na zahradě školky a nechala malé uličníky „řídit“. Ukázala jim, co je náplní její práce, jak se zneškodní záškodník, nasadila pouta a odvážlivci si mohli potěžkat zbraň. Někteří vyzkoušeli, jak těžká je neprůstřelná vesta. A všichni si sejmuli otisky prstů (ta barva prý strašně smrdí :-))
Hned po návštěvě paní policistky šli kluci výjimečně domů už po obědě, protože nás čekal prodloužený víkend na chalupě s přáteli a jejich dětmi.

Expedice Apalucha

Předškolák Rosťa
Vyjeli jsme v sestavě 12 dospělých a 10 dětí, z nichž byl Rostík nejstarší. Čekala nás hromada zábavy, spousta výletů. Rostík překonal sám sebe, a svůj strach z výšek, když statečně absolvoval dvě jízdy na lanovce. Ušli jsme za ty 4 dny neskutečných kilometrů. Snědli tuny špekáčků a vymysleli nejneskutečnější zábavičky.
Předškolák Rosťa

Barevný týden

Následoval ve školce hned po návratu z mini dovolené. Každý den se nesl v duchu jiné barvičky. A ve školce to vypadalo v barevném mraveništi…
Žluté pondělí, oranžové úterý, červená středa, zelený čtvrtek a modrý pátek. Na každý den byla naplánovaná jiná zábava a vždy nějaká soutěž. Opravdu byl v červnu spíš předprázdninový režim, žádné povinnosti jen spousta legrace.
Předškolák Rosťa

Loučení s předškoláky

Předškolák Rosťa
Byl to den plný zkoušek. Všechny úkoly se plnily s aktovkou na zádech - prolézání, běh mezi kužely, chůze po lavičce… předškoláci se strašně snažili a menší děti zastávali funkci báječného obecenstva a fandili, co jim plíce stačily. A Rostíka čekalo za odměnu první „vysvědčení“.
Předškolák Rosťa

Nocování předškoláků

Další dobrodrůžo, v pátek se předškoláci zapomněli vrátit domů… místo toho šli na procházku k rybníku a místnímu JZD. K večeři si opekli buřtíky na zahradě. A šli na skoro noční průzkum do lesa…do pelíšků se dostali až v půl jedenácté.
Předškolák Rosťa

Moje povinnosti

…já měla vlastně jen jednu, poslední schůzku pro rodiče. Tam jsme zjistili, co vše budeme potřebovat a jak si paní třídní učitelka představuje začátek školního roku.

Jak vidíte na nějakou přípravu už jsme se vykvákli. Nějak nebyl čas na zodpovědné věci.
Rostíka čeká ještě červenec ve školce, ale už teď odpočítává dny do začátku školního roku…když ho tak poslouchám, tak o žádné prázdniny moc nestojí…už by chtěl vidět pracovní sešity a učebnice…
Hraní začíná být strašná nuda a už by se něco učil…snad mu to hubeňourovi vydrží ;-)
Předškolák Rosťa

Inzerce

Zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce

PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY

představení předškolní přípravy

Předškolákovy týdeníčky jsou první komplexní přípravou dítěte nejen pro školu, ale i pro život. Obsahuje 4 sešity pro 40 týdenní přípravu: Jízda tužkou je věnována grafomotorice, Hlavičkové úkoly dítě rozvíjí mentálně, Praktik pro život se věnuje světu kolem nás, praktickým situacím, se kterými se dítě v životě setká, Pohybovky zdokonalí pohybovou zdatnost dítěte. Nechybí ani motivační prvek – 160 nálepek, které si dítě za splněné úkoly lepí do kosmické mapy. S Předškolákovými týdeníčky pracují i v Centru nadání v Praze – viz recenze pedagožky.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Inzerce

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rosťa - červen - diskuze

  • Ty školkové akce jsou super.Věřím, že se to dětem moc líbilo.
    Přeju vám krásné prázdniny a Rostíkovi ať rychle utečou  .
    tygřímáma   | 03.07.2013 08:03:24
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
od ledna 2020 jsem nepřetržitě zaměstnaná u jedné firmy na HPP a od září 2021 jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství. Termín porodu mám 22.1.2022. Pokud se nepletu, tak bych měla nastoupit na mateřskou nejpozději ve 34. tt, tedy asi 18.12.2021 (nevím zda se počítá od začátku nebo konce 34. tt,). Vím, že formulář se žádostí o PPM by mi měl vydat gynekolog, ale nikde jsem se už nedočetla kam ho odevzdávají ženy, které přecházejí na mateřskou z nemocenské. Sice jsem stále zaměstnanec, ale nemocenskou mi v tuto chvíli vyplácí OSSZ. Můžete mi, prosím, poradit kdy je pro mě nejzazší termín pro odevzdání formuláře (další poradnu mám až 23.12., tak mám strach, abych něco neprošvihla) a hlavně kam ho odevzdat - zda zaměstnavateli nebo na OSSZ? Případně by mě zajímalo, zda ho stačí zaslat nebo ho musím donést osobně. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství můžete nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, který uvede lékař v žádosti o PPM. Při termínu porodu 22. 1. vychází tedy nástup v rozmezí 27. 11. až 11. 12. Domluvte se s lékařem ještě před plánovanou kontrolou, aby podle zvoleného nástupu na PPM ukončil pracovní neschopnost.
Žádost o PPM předáváte zaměstnavateli, ten ji odešle na OSSZ s přílohou. Pozdější odevzdání žádosti o PPM nevadí, ale nástup na mateřskou dovolenou byste zaměstnavateli měla oznámit předem.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.11.2021, 15:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×